Skocz do zawartości

Pit-0% od 1-01-2020

Polecane posty

Chodzi bardziej o sytuacje z zeszłego roku.

Były dwa warianty:

1) Pracownik złożył oświadczenie, w programie jest zaznaczony podatek 0%

2) Pracownik nie złożył oświadczenia, miał naliczany podatek - od nowego roku powinien być bez podatku

 

Czy w obu sytuacjach program w 2020 kontroluje obliczenie podatku, gdy wiek pracownika jest do 26 roku życia, niezależnie od ustawień w zeszłym roku? Jeżeli zaznaczę, że pracownik chce korzystać ze zwolnienia (choć już innego wariantu prawnie dostępnego nie ma) to czy jak skończy 26 lat to program zacznie mu naliczać podatek?

 

Link to postu

Przećwiczyłem tylko pkt 2). Miałem taki przypadek u zleceniobiorcy w 2019. Zleceniobiorca nie złożył oświadczenia o zastosowaniu zwolnienia z PIT. W zasadzie tylko przez jeden miesiąc (sierpień 2019) w tym przypadku można było skorzystać z"0" PIT. We wrześniu 2019 zleceniobiorca skończył 26 lat. Program dobrze to wykazał poza, wg mnie błędnym wyliczeniem poz. 70 w PIT-11 gdzie nie zostały uwzględnione składki społeczne przypadające właśnie na sierpień. Składki zdrowotne w poz. 73 zostały wykazane prawidłowo. (Pisałem o tym w osobnym temacie) 

Osobiście zalecam dużo idąca ostrożność i przeanalizowanie poprawności wyliczenia  przez program.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...