Skocz do zawartości

Wpłata gotówkowa dla zamówienia od klienta

Polecane posty

  • 2 lata później...

Dzień dobry

Niestety przy zmianie wartości zamówienia samoczynnie zmienia się też kwota wpłaty. Generuje nam to dodatkowe problemy, niezgodności w kasie itd.

Można wyłączyć skutek finansowy z poziomu konfiguracji typów dokumentów, lub w parametrach płatności. Nie widzę natomiast możliwości wyłączenia płatności w Parametrach zamówień tak jak to było wcześniej.

Czy mogę prosić o informację gdzie opcja ta zastała przeniesiona?

Link to postu
14 godzin temu, Adam Rykaczewski napisał:

Niestety przy zmianie wartości zamówienia samoczynnie zmienia się też kwota wpłaty. Generuje nam to dodatkowe problemy, niezgodności w kasie itd.

58 minut temu, Przemysław Werner napisał:

proszę o informację, co i w jakim scenariuszu chcemy uzyskać?

Zakładam, że chodzi o dodanie typowej zaliczki, która naturalnie NIE powinna się zmieniać w momencie edycji zamówienia, chciałem zaproponować dodawanie przedpłat, ale nie widzę możliwości ich dodawania z poziomu dokumentu ?

Link to postu
6 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zakładam, że chodzi o dodanie typowej zaliczki, która naturalnie NIE powinna się zmieniać w momencie edycji zamówienia, chciałem zaproponować dodawanie przedpłat, ale nie widzę możliwości ich dodawania z poziomu dokumentu ?

Dokładnie tak.

Klient zamawia towary wartości np 3290,01 zł i wpłaca zaliczkę 400 zł co stanowi 12,16%. Zaliczka ta jest wbita bezpośrednio na zamówieniu. Za kilka dni zamawia dodatkowy towar o wartości np 1000 bezpośrednio związany z poprzednim zamówieniem, więc żeby nie generować dodatkowych dokumentów dodajemy ten towar do poprzedniego zamówienia. W takim przypadku wartość wpłaty przeliczna jest wg %. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość dodania przedpłaty KP z poziomu zamówienia.

image.thumb.png.455608b76195ccedb7333a219f6db869.png

image.png.7c3a4c3e8b858c5af60ac41461a96caf.png

Link to postu
8 minut temu, Adam Rykaczewski napisał:

Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość dodania przedpłaty KP z poziomu zamówienia.

Dla jasności napiszę co chciałem przekazać - na teraz (do czasu ewentualnego wprowadzenia zmian w programie) proponuję dodawać zaliczki poza dokumentem zamówienia, bezpośrednio w kasie i podłączać je pod zamówienia, nakład pracy jest minimalny, a wszystko będzie udokumentowane w programie.

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dla jasności napiszę co chciałem przekazać - na teraz (do czasu ewentualnego wprowadzenia zmian w programie) proponuję dodawać zaliczki poza dokumentem zamówienia, bezpośrednio w kasie i podłączać je pod zamówienia, nakład pracy jest minimalny, a wszystko będzie udokumentowane w programie.

Tak chciałbym to na ten moment rozwiązać, ale chciałbym też zablokować możliwość wpisywania zaliczki w tej formie jak jest teraz, bo pracownicy z przyzwyczajenia pójdą na skróty. Wydaje mi się, że kiedyś można było wyłączyć obsługę płatności z poziomu zamówień, ale mogę się mylić.

Link to postu
W dniu 27.06.2022 o 19:08, Adam Rykaczewski napisał:

Nie widzę natomiast możliwości wyłączenia płatności w Parametrach zamówień tak jak to było wcześniej.

Skutek finansowy można wyłączyć w Konfiguracja -> Typy dokumentów, albo Konfiguracja -> Parametry płatności.

Link to postu
9 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Skutek finansowy można wyłączyć w Konfiguracja -> Typy dokumentów, albo Konfiguracja -> Parametry płatności.

Skutek finansowy można wyłączyć, ale nie można wyłączyć możliwości wpisania kwoty przedpłaty. Wydawało mi się, że kiedyś była taka możliwość, ale chyba tylko mi się wydawało. Obawiam się, że jak wyłączę skutek finansowy, a zostawię możliwość dodania płatności to stany kas rozjadą się jeszcze bardziej 😞. W takim przypadku przydała by się możliwość wyłączenia całkowicie obsługi płatności z poziomu zamówienia i pozostawienie tylko przedpłat.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...