Skocz do zawartości

Czy sello to dobry wybór?

Polecane posty

Witam,

sello nie generuje żadnych błędów - wydaje się, że ta opcja albo nie działa w ogóle albo działa "za pośrednictwem" InPostu.

Co ciekawe nie generuje to żadnych "akcji" w raporcie. Nie pojawia się żaden błąd, dosłownie nie pojawia się nic. Nie ma nawet informacji, że operacja została rozpoczęta i zakończona. Wyskakuje tylko "dymek" "OZNACZANIE PACZEK Przetworzono paczek: 1"

Fajnie by było jakby w temacie wypowiedział się @Bartosz Rosa .

 

Mam jeszcze jedno pytanie - przy drukowaniu większej ilości listów (np. 10 zaznaczonych) drukują się tylko 2-4. Jak się drukuje te same listy pojedyńczo to nie ma problemu i drukują się po kolei. Błąd wyskakuje w Adobe Readerze.

Pozdrawiam Marcin.

Link to postu

InPost jest spięty bezpośrednio z Sello czy poprzez zewnętrzne oprogramowanie?

Problem z drukowaniem może wynikać z tego, że jednocześnie zaznaczone są wydruki SMART i zwykłe, które jak się okazało InPost rozróżnia tak mocno, że zamiast plików PDF z etykietami zwraca w tym wypadku plik ZIP. Nad obsługą plików ZIP trwają prace, do tego czasu trzeba albo dzielić paczki na SMART i zwykłe i drukować je osobno, albo drukować z menadżera paczek.

Link to postu

Witam,

właśnie w przypadku kuriera numery przesyłek nie są przypisane.

Są przypisane tylko w przypadku paczkomatów.

 

Dostałem odpowiedź od InPostu, że to jednak nie będzie problem po ich stronie. Więc musi to być wina Sello.

W załączniku przesyłam swoją konfigurację - może coś jest nie tak.

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź - byłem pewien, że odpisałem już w poniedziałek i nie miałem czasu wcześniej zajrzeć tutaj.

 

EDIT: W poniedziałek testowo zmieniłem też konfigurację tak aby nie było więc więcej niż 1 powiązanie. Powieliłem wbudowane sposoby aby rozdzielić "Wysyłka kurierem" od "wysyłka kurierem Inpost" . Niestety nic to nie zmieniło.

Pozdrawiam Marcin.konf.thumb.jpg.cad7cf0df4228278708afd51585d56f9.jpg

Edytowane przez Marcin SZFF
Link to postu

A czy paczki pojawiają się w inpoście? Te, których nr nie ma w Sello? Jeśli tak, to można spróbowac je pobrać do Sello.

U kogoś był problem z generowaniem paczkomatów, gdy był ustawiony "Odbiór" jak u Ciebie, a nie było wstawionego paczkomatu odbiorczego. Można by spróbować wpisać dane  "Nazwa punktu" i "Pełny adres"? Potem znów przestawić na "Odbiór przez kuriera"?

Link to postu

Witam,

tak, paczki pojawiają się w menadżerze InPostu. 

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli tak, to można spróbowac je pobrać do Sello.

U kogoś był problem z generowaniem paczkomatów, gdy był ustawiony "Odbiór" jak u Ciebie, a nie było wstawionego paczkomatu odbiorczego. Można by spróbować wpisać dane  "Nazwa punktu" i "Pełny adres"? Potem znów przestawić na "Odbiór przez kuriera"?

Jak pobrać do Sello? Nie rozumiem? W Sello są tworzone i "wysyłane" do InPostu :)

Z tym przestawieniem - tak zrobiłem. Jutro zobaczymy czy pomoże. 

 

Natomiast "znalazłem" błąd, a raczej błędy i to dużą ilość. Nie były one widoczne w "RAPORCIE" a w "Serwisach aukcyjnych" 

"Zapisywanie zamówienia "xxx" użytkownika "YYY" z konta zzzz na Allegro.pl: Pominięto aktualizację transakcji. Aktualizacja tej transakcji jest wyłączona na zakładce CECHY."

Wydaje się, że tutaj raczek chodzi o to, że dokument sprzedaży do tych transakcji został przygotowany ręcznie - np. komplety 3 produktów sprzedawane na 1 aukcji. 

Takie błędy występują zarówno przy zamówieniach do Paczkomatu gzie nr. listu się przypisują jak i w przypadku zamówień gdzie listy się nie przypisują.

Przy okazji pytanie - w którym momencie przypisywane są nr. listu do zamówień? Przy tworzeniu listu? Przy drukowaniu listu? Przy drukowaniu zestawienia?

 

Pozdrawiam Marcin.

Link to postu
52 minuty temu, Marcin SZFF napisał:

Jak pobrać do Sello? Nie rozumiem? W Sello są tworzone i "wysyłane" do InPostu

Po utworzeniu przesyłki w API ShipX numer przesyłki nie jest zwracany od razu, stąd Sello odczekuje kilka sekund i pobiera te numery (ogólnie status przesyłki). Czasami te kilka sekund nie wystarczy i trzeba wtedy pobrać je wraz ze statusem przesyłek. Ręcznie w menu Wyślij/Odbierz > dostawcy paczek > Odbierz. Można również skonfigurować automatyczne pobieranie tych numerów i statusów przesyłek w parametrach wysyłania i odbierania, zakładka PACZKI.

Warto również włączyć kolumnę status w module paczek , w którym widać aktualny (pobrany) status w systemie kuriera (Ctrl+Shift+K). W nowych wersjach kolumna ta domyślnie będzie już włączona.

58 minut temu, Marcin SZFF napisał:

Natomiast "znalazłem" błąd, a raczej błędy i to dużą ilość. Nie były one widoczne w "RAPORCIE" a w "Serwisach aukcyjnych" 

"Zapisywanie zamówienia "xxx" użytkownika "YYY" z konta zzzz na Allegro.pl: Pominięto aktualizację transakcji. Aktualizacja tej transakcji jest wyłączona na zakładce CECHY."

Nie błąd a ostrzeżenie. Jeśli pobierane są ponownie transakcje już zapisane w Sello to takie ostrzeżenia się pojawiają. Sugeruję nie pobierać ponownie transakcji sprzed iluś dni wstecz - tej funkcji należy używać tylko jeśli to faktycznie jest potrzebne.

1 godzinę temu, Marcin SZFF napisał:

Przy okazji pytanie - w którym momencie przypisywane są nr. listu do zamówień? Przy tworzeniu listu? Przy drukowaniu listu? Przy drukowaniu zestawienia?

Chodzi o zamówienie w Allegro? W momencie wpisania numeru do paczki, zostaje ona oznaczona symbolem żółtego zegarka, co oznacza, że w paczce jest numer, który oczekuje na wysłanie do Allegro.

Wysłanie odbywa się ręcznie z wyślij/odbierz > serwisy aukcyjne > Wyślij lub automatycznie co wybrany okres czasu - konfiguracja w parametrach wysyłania i odbierania.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...