Skocz do zawartości

NIP na paragonie - drukarka Posnet Thermal FV EJ

Polecane posty

Witam,

Zgodnie ze zmianami w prawie chcę, aby na paragonie widniał NIP. 

Mam drukarkę Posnet  Thermal FV EJ. Sprawdzałem, widnieje ona na liście drukarek fiskalnych obsługujących wydruk NIP-u nabywcy na paragonie fiskalnym. Zainstalowałem najnowsze sterowniki zarówno dla Subiekta jak i urządzeń zewnętrznych. 

Postępuję według instrukcji:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3016%2clista-drukarek-fiskalnych-obslugujacych-wydruk-nip-u-nabywcy-na-paragonie-fiskalnym.html

Jednak w momencie gdy klikam na przycisk "Połączenie" (zdj1) nie mam nigdzie możliwości zaznaczenia wydruku NIP-u na paragonie. Okno wygląda tak, jak na zdj2.

 

zdj1.JPG

zdj2.jpg

Link to postu
9 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zainstalował Pan nowe sterowniki, ale z nich nie korzysta - proszę dodać drukarkę z wykorzystaniem nowego sterownika w wersji 2.

Czytałem już o tym. Także (chyba Twój) wątek na innym forum. Czy to dotyczy też sytuacji, gdy drukarka jest już używana? mimo to należy ją ponownie zainstalować? a co z poprzednią konfiguracją? usunąć konfigurację?

Bardzo proszę o precyzję w odpowiedzi, bo jak widać to chyba nie takie oczywiste. ?

 

PS

w ogóle to nie wiadomo, czy przy sprzedaży wysyłkowej można wystawiać paragony z NIP (które do 450 zł są (lub staną się u kupującego) fakturami uproszczonymi):

Przy czym ustawodawca zastrzegł, że faktura uproszczona nie może dokumentować:

1) sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju i sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju,

Link to postu
6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czytałem już o tym. Także (chyba Twój) wątek na innym forum. Czy to dotyczy też sytuacji, gdy drukarka jest już używana? mimo to należy ją ponownie zainstalować?

Przecież dokładnie taka sytuacja została opisana przez autora wątku ? Jak napisałem - jeśli jest używany stary sterownik to po prostu należy zmienić na nowy, co jednocześnie oznacza, że jeśli jest używany nowy sterownik (wersja 2) to nie ma potrzeby dodawania nowej konfiguracji. Oczywiście autor wątku pisał o sterownikach urządzeń Insertu i do tego się odnosiłem.

 

6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

a co z poprzednią konfiguracją? usunąć konfigurację?

Nic o tym nie pisałem, gdyż nie ma to znaczenia, można zostawić, można usunąć.

 

6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bardzo proszę o precyzję w odpowiedzi, bo jak widać to chyba nie takie oczywiste. ?

Nie rozumiem co nie było precyzyjne w mojej odpowiedzi, nie mam nic do dodania ?

Link to postu

 

1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem co nie było precyzyjne w mojej odpowiedzi, nie mam nic do dodania ?

Przepraszam, jeśli zabrzmiało to źle. Nie miałem takiej intencji. Chciałem napisać, że w odpowiedzi brakło mi jednej informacji, tj. czy dodanie drukarki fiskalnej może dotyczyć dodania tej samej drugi raz. Samo 'dodanie' raczej mi brzmi jak instrukcja dodania nowo kupionej drukarki.

Jeśli można to dopytam: mam taką samą drukarkę już używaną od lat, zapewne dodaną ze starymi sterownikami, po dodaniu jej drugi raz pojawiła się opcja zaznaczenia wydruku NIP na paragonie. Czy gdy zacznę używać tej konfiguracji to nic się nie stanie z bazą towarową (jeśli tak to się nazywa) używaną dotychczas w tej drukarce (pamięcią fiskalną)? Sądzę, że nie, ale czy tak jest na pewno?

 

PS

czy macie w ofercie dodatek do GT pozwalający automatycznie generować zam. do dostawcy na podstawie danych o stanie minimalnym w towarze?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...