Skocz do zawartości

Wyszukiwanie instynkt + stany magazynowe

Polecane posty

Dzień dobry, od nowego roku moja firma działa na nexo (v28), mam kilka pytań odnośnie obsługi programu:

1. jak mogę skonfigurować program, by w wyszukiwarce Instynkt pojawiały się stany magazynowe z uwzględnieniem pozycji zamieszczonych w Zamówieniach od klientów? W zamówieniach ustawiono opcję "Rezerwuj stany".

2. Czy jest możliwość by Instynkt wyszukiwał asortyment tylko po pierwszym wpisanym słowie w polu wyszukiwania? Dla przykładu: wpisuję wkręt - wyskakują pozycje asortymentu z "wkręt ciesielski" a nie "hak huśtawkowy z wkrętem do drewna". Ułatwiłoby to znacznie pracę w programie.

3. Czy jest możliwość edycji wyświetlanych parametrów w Instynkcie? Np. dodanie ceny zakupu.

4. Wprowadziłem fakturę zakupu, wchodząc poprzez F2 w listę asortymentu chcę skorzystać z filtrowania na podstawie "dostawcy". Wybrałem odpowiednią firmę lecz nie pojawiają się żadne pozycje (te, które wprowadzono na fakturze zakupu). Jak uzyskać pożądany efekt?

Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę, pozdrawiam. 

Link to postu

Dzień dobry,

odpowiedź dostali Państwo drogą elektroniczną pod numerem zgłoszenia INS-708921.

Dnia 9.01.2020 o 15:55, Andrzej B napisał:

1. jak mogę skonfigurować program, by w wyszukiwarce Instynkt pojawiały się stany magazynowe z uwzględnieniem pozycji zamieszczonych w Zamówieniach od klientów? W zamówieniach ustawiono opcję "Rezerwuj stany".

Przechodząc do Ewidencje dodatkowe - Konfiguracja - Typy dokumentów - Zamówienie od klienta przy polu InsTYNKT (na samym dole zakładki Podstawowe) widoczna jest opcja Pokaż towary: Domyślnie: Wszystkie. Proszę ją zmienić na opcję Dostępne w magazynie.

Dnia 9.01.2020 o 15:55, Andrzej B napisał:

2. Czy jest możliwość by Instynkt wyszukiwał asortyment tylko po pierwszym wpisanym słowie w polu wyszukiwania? Dla przykładu: wpisuję wkręt - wyskakują pozycje asortymentu z "wkręt ciesielski" a nie "hak huśtawkowy z wkrętem do drewna". Ułatwiłoby to znacznie pracę w programie.

W podanym przez Państwa przypadku proszę spróbować wpisać WKRET w cudzysłowie: „wkret” (wielkość liter nie ma znaczenia).

Dnia 9.01.2020 o 15:55, Andrzej B napisał:

3. Czy jest możliwość edycji wyświetlanych parametrów w Instynkcie? Np. dodanie ceny zakupu.

Niestety takiej możliwości nie ma.

Dnia 9.01.2020 o 15:55, Andrzej B napisał:

4. Wprowadziłem fakturę zakupu, wchodząc poprzez F2 w listę asortymentu chcę skorzystać z filtrowania na podstawie "dostawcy". Wybrałem odpowiednią firmę lecz nie pojawiają się żadne pozycje (te, które wprowadzono na fakturze zakupu). Jak uzyskać pożądany efekt?

W opisanym przez Państwa przykładzie w polu Dostawca wyświetlany będzie na podstawie asortymentu wybranego na fakturze zakupu, a dokładniej domyślnego dostawcy. Takie dane mogą Państwo uzupełnić w Kartoteki - Asortyment, poprawiając towara a następnie wskazując zakładkę Dostawy i uzupełniając odpowiedniego kontrahenta/dostawcę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...