Skocz do zawartości

Faktura imienna do zamówienia

Polecane posty

Przychodzi 10 zamówień, do jednego klient życzy sobie fakturę (bez NIP-u, na os. fizyczną) przy zbiorczym wydruku dokumentów końcowych Sello drukuje PA do reszty zamówień, a do tego z fakturą tylko fakturę. Zgodnie z przepisami najpierw wszystko musi przejść przez kasę i wtedy do paragonu wystawić FV. Czy dobrze mówię? Nie można tego zautomatyzować? Jeśli nie, to pozostaje ręczne wystawianie faktury do paragonu?

Link to postu
47 minut temu, Kaczor . napisał:

U nas zanim przystąpimy do zbiorczego drukowania faktur i paragonów, sprawdzamy czy przy fakturach jest NIP. Jak go nie ma to zmieniamy na PAi a dopiero później wystawiamy fakturę. Niestety ręczna robota :( Czasami dzwonimy do klienta jak widać, że wprowadzono nazwę firmy a nie podano nipu.

 

Dzięki, Kaczor! Przy okazji - gdzie ustawić, żeby FV była domyślnie przyporządkowana do wybranej drukarki? Zacznę robić tak jak ty, ale nie musi to być PAi, może być PA?

Link to postu
16 minut temu, Tomek - massur napisał:

Fakturę detaliczną (bez NIP) można zafiskalizować - tak samo jak paragon.

Tak, tylko wcześniej musi być do niej wystawiony paragon, prawda? Dlatego muszę wprowadzić metodę Kaczora przy zbiorczym drukowaniu dokumentów z Sello.

Dałem dupy, bo druknąłem FV bez NIP-u, do której nie wystawiłem uprzednio paragonu, a było to jeszcze w grudniu zeszłego roku.

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Tak, tylko wcześniej musi być do niej wystawiony paragon, prawda?

Dlaczego? Można odwrotnie.

image.png.ed19118195162d3d10a57e8c2be4286a.png

Albo przy wystawianiu pojedynczo przez Sello. Mam ustawione, żeby wyświetało się okno drukowania do faktury i tam można włączyć fiskalizację.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 10.01.2020 o 11:04, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Dlaczego? Można odwrotnie.

image.png.ed19118195162d3d10a57e8c2be4286a.png

Albo przy wystawianiu pojedynczo przez Sello. Mam ustawione, żeby wyświetało się okno drukowania do faktury i tam można włączyć fiskalizację.

Marcin, ale wystawiasz w ten sposób BEZ PARAGONU? Przez Sello masz zaznaczoną Fakturę imienną, dane zaciągają się z Sello, przechwyca to Subiekt, drukuje się, wchodzisz do subiekta Operacje - fiskalizuj? To wszycho?

Link to postu
2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Marcin, ale wystawiasz w ten sposób BEZ PARAGONU? Przez Sello masz zaznaczoną Fakturę imienną, dane zaciągają się z Sello, przechwyca to Subiekt, drukuje się, wchodzisz do subiekta Operacje - fiskalizuj? To wszycho?

W Sello faktura, nie faktura detaliczna/imienna.

Dokładnie to wystawiam fakturę z poziomu Sello i w pojawiającym się oknie drukowania zaznaczam na dole 'rejestruj...':

image.png.0f251d8664d3cb47ca30e532f26b8bbe.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
3 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W Sello faktura, nie faktura detaliczna/imienna.

Dokładnie to wystawiam fakturę z poziomu Sello i w pojawiającym się oknie drukowania zaznaczam na dole 'rejestruj...':

image.png.0f251d8664d3cb47ca30e532f26b8bbe.png

Normalna faktura VAT bez NIP-u? Czyli rejestrujesz fiskalnie na drukarce fiskalnej, a fakturę drukujesz przez LaserJeta? Czy dobrze rozumiem? :)

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Może źle rozumuję.

W taki sposób wystawiając z Sello fakturę od razu ją fiskalizuję. I koniec. ?

Jak jest z NIP-em to nie wybieram fiskalizacji (czyli wystawienia paragonu fiskalnego) i jest faktura.

 

Przy tej okazji Sello od razu zapisuje faktury w pdf do wybranego folderu, ja ją drukuję i po sprawie.

Mam w planach, ale jeszcze nie skonfigurowałem tego, żeby Sello ja wysłało mailem wraz z oznaczeniem paczki jako wysłanej.

 

PS

Przy okazji przypomnę temat przy którym utknąłem (a Sello niestety nie umie wysyłać tylko faktur pdf omijając paragony). Muszę do tego wrócić.

 

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W taki sposób wystawiając z Sello fakturę od razu ją fiskalizuję. I koniec. ?

Jak jest z NIP-em to nie wybieram fiskalizacji (czyli wystawienia paragonu fiskalnego) i jest faktura.

 

Przy tej okazji Sello od razu zapisuje faktury w pdf do wybranego folderu, ja ją drukuję i po sprawie.

Mam w planach, ale jeszcze nie skonfigurowałem tego, żeby Sello ja wysłało mailem wraz z oznaczeniem paczki jako wysłanej.

 

PS

Przy okazji przypomnę temat przy którym utknąłem (a Sello niestety nie umie wysyłać tylko faktur pdf omijając paragony). Muszę do tego wrócić.

 

A w jaki sposób zamierzasz zrobić te konfigurację wysyłki mailem i oznaczeniem paczki jako wysłana? Przy pomocy jakichś zewnętrznych narzędzi?

Link to postu
Dnia 10.01.2020 o 10:41, Tomek - massur napisał:

Fakturę detaliczną (bez NIP) można zafiskalizować - tak samo jak paragon.

 

Dnia 10.01.2020 o 11:00, Zdzisław Bal napisał:

Tak, tylko wcześniej musi być do niej wystawiony paragon, prawda?

Nie musi, po prostu wybierasz "fiskalizuj" na danej fakturze i trafia ona do rejestru fiskalnego w drukarce jako sprzedaż detaliczna, ma też stosowny znacznik w SGT.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...