Skocz do zawartości

ZX zakup prosty kosztowy (karta firmowa) ewidencji VAT i jego rozliczenie

Polecane posty

Jak prawidłowo można rozliczyć zakup kosztowy płacony karta firmową ?

Zakupy towarów handlowych wprowadzone od strony subiekta nexo pro oznaczone są płatnością karta firmowa. Następnie po wprowadzeniu wyciągu bankowego (MT940) wybieramy rodzaj operacji "karta" - karta firmowa, następnie program przywołuje poniżej w rozliczeniach nierozliczone transakcje które można zaznaczyć i rozliczyć - super !

Niestety przy zakupie kosztowym wprowadzanym w Rewizorze od strony ewidencji VAT zakupów mam możliwość podpięcia rozrachunku, wskazania terminu płatności jednak nie mamy gdzie zaznaczyć formy płatności co skutkuje że dokument pozostaje nierozliczony i po imporcie wyciągu bankowego i po próbie przypisania  rodzaju operacji kartą i karta firmowa nie łączy tego z rozrachunkiem  tak jak to jest w przypadku zakupu towarów od strony Subiekta nexo pro. 

Może czegoś nie wiem, ale wydaje mi się że trzeba by to usystematyzować  tak samo jak obsługę auto Kw dla zakupów kosztowych wprowadzanych od strony ewidencji vat zakupów. 

Link to postu

Dzień dobry.

W Subiekcie, w przypadku użycia formy płatności "karta", w tle dokonuje się cesja na nasz rachunek firmowy. Następnie ściągnięta operacja bankowa do tej transakcji jest pobraniem na nasz bank. Stąd można takie rozrachunki powiązać. 

W ewidencji VAT natomiast nie ma mechanizmu cesji dlatego dokonując rozliczenia takiego zobowiązania, na operacji bankowej należy określić którego kontrahenta to dotyczy.

Link to postu
  • 3 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...