Skocz do zawartości

Kilka sugestii, pomysłów - ZD, MP, Bank+ inne

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów,

poniżej chciałbym przedstawić swoje propozycje zmian w programie: 

1. Możliwość zmiany parametru "adres dostawy" w dokumencie ZD na konfigurowalny. W tej chwili na sztywno jest ustawiony adres dostawy: Domyślny dla dokumentu. Przy pracy wielooddziałowej możliwość skonfigurowania tego pola na sztywno np na "Oddziału" byłoby super.  

2. Blokada widoku dla pracowników przelewów wychodzących zarówno w operacjach bankowych jak również w nierozliczonych rozrachunkach (raty). Korzystam z zewnętrznej księgowości, lecz przelewy wysyłam za pomocą Nexo. Nie widzę potrzeby, aby pracownicy widzieli wypłaty w tym swoje pensje. Na tę chwilę, jeśli zablokuje dostęp do operacji bankowych to i tak pracownik może zobaczyć przelewy w rozrachunkach nierozliczonych (raty). Nie chcę natomiast odcinać pracowników od przelewów przychodzących ze względu na np. przychodzące płatności za zamówienia od klientów. Rozwiązanie z Subiekta GT "ukryj wypłaty w historii transakcji" było bardzo dobre. Brakuje tego w Nexo. 

3. Przesunięcie międzymagazynowe kontra wydanie międzymagazynowe – uprawnienia MP. Bardzo ciekawym pomysłem jest wydanie międzymagazynowe jednakże jego przyjęcie na oddziale docelowym jest w tym samym uprawnieniu co dodanie przesunięcia międzymagazynowego (dodaj MP). Nie mogę korzystać z przesunięć, bo towar teleportuje się na drugi magazyn po zapisaniu dokumentu a praktyce może to trwać kilka dni. W tym czasie w oddziale docelowym pracownicy mogą szukać towaru, którego nie ma co następuje wykonaniem inwentaryzacji lub zamówienia towaru od dostawcy. Z kolei, gdy zablokuje MP to nie jestem w stanie przyjąć towaru na magazynie docelowym... Rozgraniczenie uprawnień bardzo ułatwiłoby życie.  

4. Automatyczne pobieranie bankowości online co zadany interwal czasowy. Nic dodać nic ująć - po prostu możliwość automatycznego pobierania przelewów za pomocą bankowości online. 

5. Wypełnianie danych adresowych po podaniu kodu pocztowego analogicznie jak to miało miejsce w SGT. 

6. Możliwość stworzenia ZD na dany magazyn. W tej chwili jeden oddział (magazyn X) nie ma możliwości, aby zgłosić zapotrzebowanie towarowe drugiemu oddziałowi (Magazyn Y). W magazynie Y generowałby się dokument zamówienia międzymagazynowego lub wydania międzymagazynowego oczekującego (spodziewanego?).

Nie ukrywam, że powyższe zmiany bardzo ułatwiłyby pracę z programem i chyba nie byłbym w tym odosobniony :) Pytanie jak na te zmiany zapatrują się sami twórcy Nexo ?

Pozdrawiam serdecznie :)

Link to postu

Dzień dobry,

punkty 1, 2 i 3 zostały zapisane jako sugestia. Punkt 4 jest już zapisany w naszej bazie i zaakceptowany przez dział weryfikacji oprogramowania.

Jeżeli chodzi o pkt 5, to trwają prace nad koncepcją działania takiego rozwiązania. W każdym razie nie będzie to odbywać się tak jak w GT, gdzie baza jest offline. Wersji wdrożenia jednak na ten moment nie ma określonej.

Co do punktu 6 to może Pan spróbować wystawiać dokument ZK i realizować go jako przyjęcie/wydanie międzymagazynowe.

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień Dobry, 

 

Odpisuję w tym wątku, ponieważ bardzo interesuje mnie czy problem wskazany w pkt 1 został rozwiązany? 

Nie ukrywam że mocno uciążliwe jest przeklikiwanie adresu z każdym zleceniem, posiadamy jeden magazyn który nie jest zgodny z adresem rejestrowym. Niestety wybrany adres na dokumencie ZD jest Domyślny dla dokumentu co pokazuje adres rejestrowy. 

 

Jeśli jest utworzone rozwiązanie tego problemu, proszę o podpowiedź, gdzie w systemie mam to zmienić :)

Link to postu
W przypadku posiadania kilku oddziałów i kilkunastu magazynów raczej to nie zadziała również biorąc pod uwagę fakt, że magazynierzy na danych magazynach muszą wiedzieć jakie dostawy są spodziewane.
Proszę się zdecydować.
Najpierw napisał Pan
Przy pracy wielooddziałowej możliwość skonfigurowania tego pola na sztywno np na "Oddziału" byłoby super.

A kiedy napisałem że można ten pomysł zrealizować Pan pisze ze to nie zadziała.
Link to postu

Nie widzę sprzeczności w tym co piszę:

1. Kilka oddziałów A B i C 

2. Uprośćmy - trzy magazyny X Y Z każdy podpięty pod inny oddział : AX , BY, CZ

3. Robię zlecenie dla magazynu CZ.

Za każdym razem domyślnie jest wpisany adres dostawy "Domyślny dla dokumentu" czyli w moim przypadku oddziału A i ręcznie trzeba to pole zmieniać na adres magazynu (w moim przypadku Z). Przy kilkudziesięciu zamówieniach dziennie może to powodować pomyłki. Te ludzkie błędy chciałbym wyeliminować za pomocą możliwości przypisania "na sztywno np. oddziału" lub nawet lepiej magazynu jako domyślnie zaznaczone pole wyboru adresu dostawy.

 

Rozwiązanie przez Pana zaproponowane będzie jedynie maskować nazwę adresu dostawy na wydrukach na inne ale nie rozwiąże to powiązanych kwestii związanych z logistyką w firmie. Jeśli zamawiam na jeden oddział kilka samochodów to magazynierzy muszą wiedzieć o planowanej dostawie, a dział handlowy danego oddziału może planować sprzedaż w oparciu o spodziewany zakup. Zapanowanie nad ciągiem dostaw na konkretne oddziały/magazyny przy modyfikacji wzorca wydruków byłoby koszmarem - wszystko jako oddział A i jedynie na wydrukach widać byłoby gdzie co ma jechać. Tak zrozumiałem proponowane rozwiązanie, chyba że się mylę ?

 

Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę sytuację i może uda się znaleźć rozwiązanie.

 

 

Link to postu
  • 5 tygodni później...

 

 

W dniu 10.01.2020 o 01:06, Tomasz Kędzierski napisał:

 

poniżej chciałbym przedstawić swoje propozycje zmian w programie: 

1. Możliwość zmiany parametru "adres dostawy" w dokumencie ZD na konfigurowalny. W tej chwili na sztywno jest ustawiony adres dostawy: Domyślny dla dokumentu. Przy pracy wielooddziałowej możliwość skonfigurowania tego pola na sztywno np na "Oddziału" byłoby super.  

 

 

Popieram, mamy ten sam problem,

możliwość z góry zdefiniowania na dokumentach ZD domyślnego magazynu (tym samym domyślnego adresu dostawy) to spore ułatwienie i dużo bardziej komfortowa praca.

Edytowane przez Michał S
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...