Skocz do zawartości

Sello - automatyczna aktualizacja formularzy

Polecane posty

Panie Bartku, po rozmowie z programistami od programu do synchronizacji ze spedytorami dowiedzieliśmy się, że może to Sello dodawać informację o numerze nadania do Allegro a nie ten program (?)

Nie wiem czy się dobrze zrobiliśmy, więc przedstawię problem jeszcze raz:
Tworzymy ręcznie transakcję w Sello tzn. wpisujemy kontrahenta oraz to co zakupił, wprowadzamy dane do wysyłki oraz dołączamy informację o płatności.
Następnie wchodząc do programu zewnętrznego tworzymy list przewozowy do transakcji z Sello, a numer nadania automatycznie jest przerzucany do transakcji w programie Sello.
    W tym momencie pojawia się problem, gdyż nie chcemy aby list był wysyłany do serwisu Allegro, gdyż transakcja pochodzi np. z OLX, natomiast Sello wysyła ten list mimo zaznaczenia transakcji z ręczną obsługą:
image.png.304ef18c210fcce30d4324ad655bc203.png

Tu cytat pana Pawła: "Tylko czy ja dobrze rozumiem, ze jesli nie transakcji to mam nie wlaczac w sello synchronizacji nr nadania? W sumie sello ma wszystkie informacje i mogli by to sami sprawdzac ale pewnie nie ma co sie klocic"

Proszę o Pana wersję @Bartosz Rosa, czy jednak Państwo mogą tę funkcjonalność ?

Mam nadzieję, że jasno i wyraźnie zaznaczyłem problem jaki napotkaliśmy. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.
Bardzo proszę o odpowiedź, po której stronie łatwiej dodać tę funkcjonalność aby Sello nie zaznaczało transakcji na czerwono.

 

Link to postu
3 godziny temu, Kamil Kamil napisał:

W tym momencie pojawia się problem, gdyż nie chcemy aby list był wysyłany do serwisu Allegro, gdyż transakcja pochodzi np. z OLX, natomiast Sello wysyła ten list mimo zaznaczenia transakcji z ręczną obsługą:

Dzieje się tak, ponieważ zewnętrzny program wraz z numerem przestawia również pole odpowiedzialne za zlecenie synchronizacji. W przypadku transakcji dodanych ręcznie nie powinien tego robić. Sello tego znacznika nie dodaje gdy numer zostanie wpisany ręcznie. Takie samo zachowanie musi być zaimplementowane w programie zewnętrznym.

3 godziny temu, Kamil Kamil napisał:

Tylko czy ja dobrze rozumiem, ze jesli nie transakcji to mam nie wlaczac w sello synchronizacji nr nadania? W sumie sello ma wszystkie informacje i mogli by to sami sprawdzac ale pewnie nie ma co sie klocic

Mogli by, tylko że sprawdzamy to przed ustawieniem tego znacznika czy ma on być zaznaczony czy nie. Dzięki temu fragment kodu odpowiedzialny za wysyłanie numerów do Allegro nie musi posiadać wiedzy kiedy należy to wysłać a kiedy nie, tylko wysyła jeśli jest zaznaczony wspomniany znacznik.

Inaczej doszło by do sytuacji, że użytkownik może sobie dowolnie zmianami zbiorczymi oznaczyć wszystkie paczki jakie chce a potem wiele z nich wisiało by z żółtym statusem błędnie informującym o konieczności wysłania tych numerów. Dlatego znacznik ten jest ustawiany inteligentnie a nie bezwarunkowo.

Generalnie przed jego zaznaczeniem należy:

  1. sprawdzić czy paczka jest powiązana z transakcją (może nie być)
  2. sprawdzić czy transakcja ma numer zamówienia Allegro w polu tr_CheckoutformId
  3. Dopiero gdy powyższe są spełnione, można oznaczyć numer do wysyłki

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Podepnę się. Ponieważ teraz będzie się mocno pracowało z Cechami, sugeruję uproszczenie dodawania cech. Przygotowałam graficzną sugestię ? Dajcie naszym myszom dłuższy żywot. Opracowanie pojedynczej transakcji to dla mnie kilkanaście kliknięć. Dzięki temu rozwiązaniu z 5 kliknięć będzie mniej. Chodzi o ominięcie "dodaj cechę", nowe okno, wybierz cechę, zatwierdz wybór. Przenieść to wszystko na sztywno do zakładki Cechy, bez wyskakującego kolejnego okienka. W niczym to nie uszczupli funkcjonalności. Cechy są moje własne ?

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

a sporo....

Otwierasz okno Transakcji, zakładkę Cechy a tam już widzisz te cechy. Obecnie klikasz najpierw "przypisz", otwiera się nowe okno, wybierasz cechę, zatwierdzasz i znów jesteś w oknie transakcji. Pomijamy wyskakujące okienko, a cechy siedzą w zakładce Cechy transakcji, tylko im ptaszka dajesz lub zdejmujesz. Znika Przypisz i Usuń

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
1 minutę temu, Anna Smolarska napisał:

a sporo....

Otwierasz okno Transakcji, zakładkę Cechy a tam już widzisz te cechy. Obecnie klikasz najpierw "przypisz", otwiera się nowe okno, wybierasz cechę, zatwierdzasz i znów jesteś w oknie transakcji. Pomijamy wyskakujące okienko, a cechy siedzą w zakładce Cechy transakcji, tylko im ptaszka dajesz lub zdejmujesz. 

 

Teraz pojąłem. A co wtedy, gdy będę chciał zaznaczyć coś tutaj, to jak wtedy to zrobić?

image.png.5ec4b0bc738166db13c975cbddb1c3c1.png

 

Link to postu
10 minut temu, Anna Smolarska napisał:

No przyjrzyj się, przecież tam nic nie znika, tylko zawartość wyskakującego okienka wskakuje w miejsce, gdzie do tej pory były widoczne zaznaczone już cechy. 

No i jasne. To nie jest już wyskakujące okienko...

Link to postu
6 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Długa lista... to suwak do przewijania z prawej. 

Brzmi to nieźle...

 

36 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Wiemy jednak, że niektórzy mają bardzo długą listę cech i zaproponowane rozwiązanie może nie być wtedy czytelne (nie będzie widać jakie cechy są wybrane w transakcji).

Może dało by się zaznaczone zmusić do wskoczenia na górę? Lub 2 kolumny jeśli Sello będzie szerokie?

Link to postu
4 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może dało by się zaznaczone zmusić do wskoczenia na górę? Lub 2 kolumny jeśli Sello będzie szerokie?

Też o tym algorytmie myślałam, ale może to wprowadzać chaos, bo ludzie wzrokowo szukają na stronie, a jak cechy przydzielane są dość często i różne, to ich miejsce na liście będzie zmienne. Ja mam 5 cech, ale staram się zrozumieć tych, co mają 20.  Ci z dużą ilością mogą dodać na początku cyfrę, by wymusić stałą i pożądaną dla siebie kolejność. (Ustawianie kolejności cech na liście to już chyba szczyt marzeń, ale realny przecież, jak układanie listy kolumn)

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Ale nie trzeba przechodzić na zakładkę CECHY, bo cechy byłyby dostępne na zakładce PODSTAWOWE, gdzieś na górze zapewne.

3 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może dało by się zaznaczone zmusić do wskoczenia na górę? Lub 2 kolumny jeśli Sello będzie szerokie?

Można i tak. Znikalne kolumny robi się dość trudno, nie jest to tak proste jak w serwisach www.

1 minutę temu, Anna Smolarska napisał:

Ja mam 5 cech, ale staram się zrozumieć tych, co mają 20. 

Przed przystąpieniem do prac zweryfikujemy jak to wygląda wśród użytkowników. Pod uwagę będą wzięte tylko te firmy, które zgodziły się na wysyłanie danych telemetrycznych.

image.png.f1f8d86b20281d1fbbdb130b390fad21.png

Dlatego warto zaznaczyć tę opcję. Polityka prywatności jest opisana w dokumencie podlinkowanym, ale z doświadczenia dodam, że korzystaliśmy z tych funkcji kilka razy, właśnie w celu ustalenia tego jak użytkownicy korzystają np. z cenników, ile ich mają. Daje to nam informację jakie rozwiązania są do przyjęcia, jak rozwiązać pewne funkcje, czy warto wkładać w dane rozwiązanie więcej pracy czy nie. Ze śledzeniem każdego ruchu użytkownika - jak to opisują różne publikacje w Internecie - to nie ma żadnego związku :).

Serwisy i aplikacje webowe mają takie dane dostępne od ręki, bo baza danych klientów jest przechowywana u dostawcy. U nas bazy danych są prywatnymi danymi użytkownika i tylko dla niego są dostępne - stąd konieczność posługiwania się jawną telemetrią i zgoda na takie działania.

Więc może okazać się, że 80% użytkowników korzysta z 1 cechy, 10% z 2, sporadyczne przypadki z 3 i więcej i to jest ta wiedza, która pozwoli nam wybrać najbardziej dopasowane rozwiązanie. Jeśli telemetria nie będzie włączona to nie uzyskamy takiej informacji, przez co np. pominięte mogą być firmy, które używają 10 cech jednocześnie w transakcji - choć wydaje się to mało prawdopodobne, ale chodzi o zrozumienie, dlaczego warto wyrazić zgodę.

Niestety ale informacje z forum nie są dość wiarygodne, bo na ankietę itp odpowie maksymalnie kilkanaście osób, więc podejmowanie decyzji na podstawie tych danych nie jest dobre. Tak, że polecam :).

 

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale nie trzeba przechodzić na zakładkę CECHY, bo cechy byłyby dostępne na zakładce PODSTAWOWE, gdzieś na górze zapewne.

Jeszcze łatwiejsze dla użytkownika.

 

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

wysyłanie danych telemetrycznych

Ja się dawno zapisałem. Ale... nie od razu, to się przyznam.

 

6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Można i tak. Znikalne kolumny robi się dość trudno, nie jest to tak proste jak w serwisach www.

Nie takie rzeczy robili w garażach... ?

Ale oczywiście sprawa zrozumiała.

 

Na górze mogłyby się wyświetlać cechy najczęściej używane przez danego użytkownika... Wiem, wiem takie rzeczy tylko... w Sello? ?

  • Lubię to 1
Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale nie trzeba przechodzić na zakładkę CECHY, bo cechy byłyby dostępne na zakładce PODSTAWOWE, gdzieś na górze zapewne.

Wygraliście ? Pasi, bardzo pasi.

Dane mam włączone, a i tak nikt nie uwzględnia moich odwiecznych próśb o dopracowanie klienta poczty. Kiepsko mnie podglądacie ?

Pomijam odwieczny błąd z klikaniem linków z wiadomości, np z Allegro, "połączyliśmy twoje oferty"- link wywala mi komputer, bo pewno korzysta z IE, którego nie mam domyślnego i wiesza się wszystko. Oduczyłam się klikać linki, ale to upierdliwe. 

Link to postu
45 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Dane mam włączone, a i tak nikt nie uwzględnia moich odwiecznych próśb o dopracowanie klienta poczty. Kiepsko mnie podglądacie ?

No właśnie niezbyt często zaglądamy :D.

Są szanse, że jednak będziemy rozwijać (tzn wyrzucimy ten co jest, dodamy inny z IMAPem :) ) klienta pocztowego, ale obecnie jeszcze nie jest to na tyle pewne, żeby już głośno o tym mówić. Wszystko zależy od postępu prac z Allegro i Subiektami w najbliższych miesiącach.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...