Skocz do zawartości

Sello - automatyczna aktualizacja formularzy

Polecane posty

Witam,

Ostatnio zacząłem korzystać z Automatycznego aktualizowania danych w formularzu i zauważyłem pewne, jak dla mnie błędne działanie sello. Otóż jeżeli poprawię w transakcji poprawię wartość towaru, to sello w pewnym momencie ustawia mi "starą cenę", przykład jak u mnie to działa:

  1. Sprzedaję towar do którego dokładamy gratis
  2. Obniżam wartość głównego towaru o 1,00 zł
  3. Dodaję kolejny towar "gratis" na 1,00 zł.
  4. W pewnym momencie, sello ustawia wartość głównego towaru z powrotem na wartość pierwotną (czyli wyższą o 1,00 zł)

Można to jakoś rozwiązać?

 

Pozdrawiam,

 

Link to postu

W najbliższej wersji 1.33 transakcje będą aktualizowane przy każdej zmianie kupującego w zamówieniu Allegro (nie będzie już formularzy i kopiowania danych - będzie to działało 1 do 1, zmiana w Allegro = zmiana w transakcji Sello).

Aby wyłączyć taką aktualizację w Sello 1.32 i wcześniejszym należy zaznaczyć Nie przenoś danych automatycznie, zaś w nowej wersji 1.33 funkcja ta będzie się nazywać Wyłącz synchronizację transakcji z Allegro (ręczna obsługa).

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

O właśnie, znalazłam temat, pod który mogę się podpiąć.

Jak rozumiem, gdy w zakładce transakcje  jest zielony box, że można przetwarzać, to od tego momentu klient jest odcięty od edycji transakcji. 

Mam 2 rodzaje paczkomatów zdefiniowane, "paczkomaty allegro" i "paczkomaty allegro smart". Gdy zakup jest ze Smartem, to zmieniam na "paczkomaty allegro smart". Obie dostawy są aktywne i obie podpięte pod "Allegro Paczkomaty 24/7 Inpost". Pomaga mi to podczas drukowania. Mam osobno Smartowe i zwykłe, mogę drukować pakietami. Do tej pory to działało dobrze. Wkrótce ma być zmiana i dodanie kolumny Smart, co mi rozwiąże problem, ale póki co zachowuje się idiotycznie.

Obrabiam zakup, ustawiam przy Smarcie "paczkomaty allegro smart" i zatwierdzam wpłatę. Przechodzi do zakładki "Do paczek". Za jakiś czas SAMO zmienia się na "paczkomaty allegro". Najpierw myślałam, że to ja popełniam tyle błędów. Otóż celowo w zakładce "oczekujące na płatność" wieczorem zmieniłam 3 transakcjom sposób wysyłki na "paczkomaty allegro smart". Rano odpalam i co widzę?- "paczkomaty allegro". Sam wrócił do poprzedniego sposobu wysyłki.

Pytanie brzmi, kiedy kończy się wpływ allegro na transakcje, skoro te z zielonym boxem mogą wracać do postaci pierwotnej? Zatwierdzenie wpłaty prawdopodobnie nic nie daje, bo wczoraj miałam 5 transakcji, którym ten sposób wysyłki się zmienił na pierwotny, więc to działa również na transakcje "Do paczek". Nie działa to na wszystkie, tylko jakoś dziwnie wybiórczo. 

Może ma znaczenie, to dodam, że Sello chodzi jednocześnie na 2-3 komputerach. 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
3 minuty temu, Anna Smolarska napisał:

Pytanie brzmi, kiedy kończy się wpływ allegro na transakcje, skoro te z zielonym boxem mogą wracać do postaci pierwotnej?

To nie allegro zmienia, tylko Ty ustawiłaś po swojemu (jak i ja, też to zauważyłem)... ?

Sello przy pobieraniu danych koryguje nasze zmiany na to co przychodzi z allegro.

Są 2 wyjścia:

- czekać na nową wersję Sello

- w "zielonych" transakcjach ustawiać status na "Ludzik", ale tego nie testowałem, teria mówi, że Sello nic już nie zmieni w takiej TRANSAKCJI, więc czy zmieni naszą nazwę dostawy, czy nie?

 

Link to postu

O widzisz, bo ja to od Ciebie zaczerpnęłam i odpadało drukowanie etykiet po sztuce. Od 4 dni się miotam, bo ciągle posądzam się o brak koncentracji, starość itp cuda, że z taką zmianą nie mogę sobie poradzić i tyle błędów robię ? Dzięki, o Panie, że mi przywróciłeś wiarę w moje władze umysłowe ? 

Jeśli taka ingerencja dotyczy sposobu wysyłki, to gdzie jeszcze będzie nam ingerować? W notatki ? No zabiłabym, bo zmieniam je w zależności od zmian zdania klienta. Czasem mi zmieniają paczkomat i co? Też mi przywróci pierwotny? No gdzieś musi być granica odcinająca władzę Allegro nad transakcją. Zatwierdzenie wpłaty tego nie załatwiło, a powinno. Wpłata jest, koniec grzebania. Na dodatek ST zapowiada automatyczne zatwierdzanie wpłat, więc w zakładce "do paczek" będzie już wszystko. 

BTW cecha "Do spakowania" sprawdza się

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
35 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Jak rozumiem, gdy w zakładce transakcje  jest zielony box, że można przetwarzać, to od tego momentu klient jest odcięty od edycji transakcji.

Klient tak.

37 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Za jakiś czas SAMO zmienia się na "paczkomaty allegro".

Ale to nie oznacza, że transakcja już przestaje się synchronizować. Winne jest tutaj pozostawienie ponownego pobierania transakcji co jakiś czas. Takie ustawienie powoduje, że Sello ponownie pobiera dane transakcji, które nie uległy zmianie i ustawia transakcje według tego co jest w Allegro.

Gdyby transakcje były pobierane tylko na podstawie dziennika zdarzeń (czyli bez ponownego pobierania transakcji) to te przestawione transakcje nie zmienią się, bo nikt w nich już żadnej zmiany nie zrobi w Allegro.

29 minut temu, Anna Smolarska napisał:

No gdzieś musi być granica odcinająca władzę Allegro nad transakcją. Zatwierdzenie wpłaty tego nie załatwiło, a powinno. Wpłata jest, koniec grzebania.

Granicę można postawić w każdym momencie wyłączając synchronizację, tak jak w poście powyżej. Załącza się ona sama w momencie zakończenia transakcji ale być może faktycznie powinna się oznaczać wcześniej, już w momencie oznaczenia jako opłacona.

30 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Na dodatek ST zapowiada automatyczne zatwierdzanie wpłat, więc w zakładce "do paczek" będzie już wszystko. 

Automatyczne zatwierdzanie w zasadzie już jest, do włączenia/wyłączenia w parametrach wysyłania i odbierania.

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Winne jest tutaj pozostawienie ponownego pobierania transakcji co jakiś czas.

Ja mam wyłączone... ale chyba wczoraj pobierałem z 3 dni, bo coś mi się nie zgadzało w rozliczeniach, czasem to przez wpłatę, której nie ma w Sello... Może przez to... Przyjrzę się.

W tych dwóch miejscach, tak? chyba nie ma innych tych ustaweiń...

image.png.07a00b89a844a7178e2128d714bd964d.png

image.png.a282ce12689aa2ff52d70c8470ac09c2.png

Link to postu
56 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Granicę można postawić w każdym momencie wyłączając synchronizację, tak jak w poście powyżej. Załącza się ona sama w momencie zakończenia transakcji ale być może faktycznie powinna się oznaczać wcześniej, już w momencie oznaczenia jako opłacona.

To byłoby logiczne. Zapłacone, zajmuje się teraz gotową, zakończoną transakcją, biorę towar, pakuję. Zakończona to ona będzie dopiero w momencie utworzenia paczki czy w momencie wysłania paczki? A co z pobraniami? Zakończenie dopiero po otrzymaniu pobrania? Klient nie ma wpływu na transakcje po zakończeniu płatności, teraz my przejmujemy władzę i my decydujemy o dalszych ruchach. Ingerencja Allegro jest w tej chwili zbędna, a wręcz szkodzi. 

Odcięcie synchronizacji po zatwierdzeniu wpłaty  to chyba taka logiczna granica. Co wy na to? Tylko co z pobraniami.... zmienią nam adres w Pytaniu do sprzedającego i walcz tu, kto pierwszy, allegro czy my (można wyłączyć ręcznie synchronizację, tylko już teraz mam 14 kliknięć myszą, by dać zwykłą transakcję  do paczek i do spakowania, smart kilka więcej).

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
13 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Zakończona to ona będzie dopiero w momencie utworzenia paczki czy w momencie wysłania paczki?

A nie lepiej w momencie wydrukowania dokumentu końcowego zmienić status na LUDZIKA (najlepiej automatycznie przez Sello)? Do tego czasu, niech sobie zmieniają do woli a my zmieniajmy dopiero przy końcowej obróbce do wysyłki.

Problemy ze zmianą nazwy dostawy miną po włączeniu kolumny 'smart' w PACZKACH...

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A nie lepiej w momencie wydrukowania dokumentu końcowego zmienić status na LUDZIKA (najlepiej automatycznie przez Sello)? Do tego czasu, niech sobie zmieniają do woli a my zmieniajmy dopiero przy końcowej obróbce do wysyłki.

 

Nie... od zajęcia się transakcją do spakowania (wystawienia dokumentu końcowego) mija sporo czasu czasem, nawet 12 godzin. Weż pod uwagę, że moga to robić 2 różne osoby, jedna znosić towar w półek, druga po paru godzinach pakować. Wtedy właśnie dochodzi do zmian. 

Link to postu

W takim razie może zrobimy tak, że gdy transakcja otrzyma status gotowa do przetwarzania, synchronizacja będzie wyłączana. Będziemy musieli również ludzika przenieść na inną kolumnę, choć tego chcieliśmy uniknąć ze względu na dużą już liczbę kolumn z ikonkami w transakcji. Inaczej nie będzie widać czy wg Allegro transakcja jest już gotowa czy to użytkownik wyłączył synchronizację.

 

Link to postu
Dnia 24.01.2020 o 12:52, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Wg mojej wiedzy, tak. Nie pownno, jeśli zaznaczysz:

image.png.146b6f6d7e88fa374bedde0a9782d21a.png

W przypadku, gdy tworzyłem transakcje ręcznie przez program Sello a było ich niewiele, lecz skorzystałem z takiej możliwości trzymania (w tej bazie danych) transakcji. Sello wysłało około 3000 informacji do Allegro o tych transakcjach. Przy każdej synchronizacji ta sama procedura. Oczywiście Allegro zgłasza błąd, gdyż informacji o takich transakcjach nie ma w Allegro.
Wątpliwość 1.
Czy można jakoś hurtowo odłączyć te transakcje, które nie odbywały się w Allegro a były stworzone w Sello ?
Wątpliwość 2.
Czy opcja "Wyłącz synchronizację transakcji z Allegro (ręczna obsługa) pojawi się podczas tworzenia ręcznie takich transakcji, które odbywają się poza Allegro ?

Link to postu
2 godziny temu, Kamil Kamil napisał:

W przypadku, gdy tworzyłem transakcje ręcznie przez program Sello a było ich niewiele, lecz skorzystałem z takiej możliwości trzymania (w tej bazie danych) transakcji. Sello wysłało około 3000 informacji do Allegro o tych transakcjach. Przy każdej synchronizacji ta sama procedura. Oczywiście Allegro zgłasza błąd, gdyż informacji o takich transakcjach nie ma w Allegro.

Podeślij pełną treść błędu. Dla transakcji dodanych ręcznie nic nie powinno się wysyłać.

 

Link to postu

Przesyłka jest oznaczona zmianą oczekującą do wysłania - żółty znaczek z wskazówką zegara (status synchronizacji z serwisem aukcyjnym: wymaga synchronizacji).

Numer nadawczy został dodany do tej transakcji przez zewnętrzny program.

Rozumiemy, że musimy każdą taką transakcję odznaczać ręcznie ? ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...