Skocz do zawartości

Sello - SMART

Polecane posty

Czy coś się zmieni z poziomu Sello w przypadku tej zamiany na Allegro od 15 stycznia?

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiana-sposobu-rozliczania-kosztow-dostawy-allegro-smart-5V9YDGoRkuO?utm_source=notification&utm_medium=EDU-4672&utm_campaign=15-stycznia-nowy-sposob-rozliczania-kosztow

Druga sprawa - jak obsługujecie księgowo SMART-y? Aktualnie nie mogę wrzucić całej faktury kosztowej z InPostu w koszty (smarty + nie-smarty)? 

Link to postu
16 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nic się nie zmieni.

A dlaczego nie mógłbyś wrzucić całej faktury w koszty? Na niej masz tylko rzeczywiste opłaty, które wcześniej dostałeś od klientów przez allegro. SMART-y są za 0 zł.

Rozumiem, z lekka się wydygałem, że zaksięguję koszt 8,99, którego w rzeczywistości nie poniosłem, ale jeśli to rozdzielenie smart - nie-smart jest automatyczne, to spoko! :)
I obsługując Smart na Sello też nic się nie zmienia, drukuję zbiorczo etykiety - wiem, że Sello samo w sobie nie rozróżnia czy to smart czy nie, widać to w zakładce zamówienia na Allegro.

21 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nic się nie zmieni.

Mam wątpliwość czy po tej zmianie na paragonie/fv powinien być tylko towar BEZ kosztu wysyłki? Ponadto, kurna - jak drukuję zbiorczo paragony i w nich są też przesyłki Smartowe, to przecież Sello dodaje wszędzie pozycje "koszt wysyłki 8,99" - czy to jest poprawne?

Link to postu
14 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

wiem, że Sello samo w sobie nie rozróżnia czy to smart czy nie, widać to w zakładce zamówienia na Allegro.

Niedługo się 'naumie".  ;)

 

14 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

przecież Sello dodaje wszędzie pozycje "koszt wysyłki 8,99" - czy to jest poprawne?

Nie powinno - jeśli nie dostałeś wpłaty za paczkę z allegro. Na pewno jesteś już w tym "systemie" i masz na fakturze 0 złotych za SMARTY?

  • Dziękuję 1
Link to postu
13 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie powinno - jeśli nie dostałeś wpłaty za paczkę z allegro. Na pewno jesteś już w tym "systemie" i masz na fakturze 0 złotych za SMARTY?

Na fakturze (grudniowej) widnieje tylko 1 pozycja: "usługi paczkomatowe krajowe wg załącznika: Allegro Paczkomaty 24/7 Inpost

Hm...

Link to postu
2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Hm...

 

To czy na pewno jesteś objęty zerowym SMART-em?

Sprawdź czy zawsze dostajesz od klienta kwotę za towar + 8,99? Dla SMART-ów powinno być kwota + 0? I wtedy w Sello też jest 0 w kosztach wysyłki.

 

SMARTY tak zaznaczają na fakturze, poz. 3:

image.png.b043efcc9eb09e53a362b0d935cab9bc.png

 

image.png.24b191c540b8dbd9c72ddaee693ef5b5.png

 

Czy na aukcjach masz tak?

image.png.9aa69aebd2bfc916fe9f703a82198e97.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
7 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

To czy na pewno jesteś objęty zerowym SMART-em?

Sprawdź czy zawsze dostajesz od klienta kwotę za towar + 8,99? Dla SMART-ów powinno być kwota + 0? I wtedy w Sello też jest 0 w kosztach wysyłki.

 

SMARTY tak zaznaczają na fakturze, poz. 3:

image.png.b043efcc9eb09e53a362b0d935cab9bc.png

 

image.png.24b191c540b8dbd9c72ddaee693ef5b5.png

 

Czy na aukcjach masz tak?

image.png.9aa69aebd2bfc916fe9f703a82198e97.png

Marcin, na aukcji mam tak, a w zamówieniach Allegro jak w screenie. Gdzie dałem dupy? Dlaczego, kuźwa, w zamówieniach przy Smarcie jest 8,99?

 

smart.png

zamowienia all.png

Link to postu

Jeśli do każdego zamówienia dostajesz 8,99 to jeszcze nie "wciągnęli" Cię na pełnego SMARTA bez kosztów wysyłek. To się działo stopniowo i na początku też tak miałem.

 

Czy dostałeś maila z pełnomocnictwem do składania reklamacji do zerowych paczkomatów?

U mnie jest do pobrania na dole: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

 

Link to postu
Przed chwilą, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W razie potrzeby reklamacji.

 

Wydaje mi się, że najistotniejsze jest czy dostajesz z allegro pieniądze na wysyłkę (8,99) czy nie (0 zł). I taki stan musi być odzwierciedlony w Sello a potem na fakturze z Inpostu.

Jeśli więc miałeś tak samo na początku, a ja jestem "na początku", przy każdym zamówieniu w Panelu na Allegro czy to smart czy nie, mam 8,99 (jak na screenie powyżej), Sello dolicza je do paragonu za każdym razem, a faktura na to wygląda, że odzwierciedla to, co jest w zamówieniach. Czyli jak w Allegro pojawi się przy zamówieniach 0,00 za wysyłkę przy Smarcie, to wówczas Sello nie powinno na PA go wrzucić. Mówisz, że to zatrybi dopiero po jakimś czasie?

Link to postu

Allegro paczkomaty InPost z opcją SMART, to jest taka forma przesyłki, że klient, który kupi coś powyżej 40zł i będzie miał wykupionego smarta, będzie miał darmową przesyłkę. Jeżeli wartość transakcji nie będzie powyżej 40zł, lub klient nie będzie miał wykupionego Smarta, wtedy normalnie płaci za przesyłkę, a Allegro Ci zwraca koszt w formularzu 8,99.

Znaczek SMART przy opcjach wysyłki nie świadczy od razu, że przesyłka jest darmowa, ale o tym że jest możliwość darmowej wysyłki.

Jeżeli masz 8,99zł zwracane przez Allegro, to są 3 możliwości:

1. Klient nie ma wykupionego smarta

2. Wartość transakcji nie była powyżej 40zł

3. Allegro nie przestawiło Twojego konta na nowy sposób rozliczeń (musisz sprawdzić czy dostałeś takiego maila)

  • Dziękuję 1
Link to postu
21 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Allegro paczkomaty InPost z opcją SMART, to jest taka forma przesyłki, że klient, który kupi coś powyżej 40zł i będzie miał wykupionego smarta, będzie miał darmową przesyłkę. Jeżeli wartość transakcji nie będzie powyżej 40zł, lub klient nie będzie miał wykupionego Smarta, wtedy normalnie płaci za przesyłkę, a Allegro Ci zwraca koszt w formularzu 8,99.

Znaczek SMART przy opcjach wysyłki nie świadczy od razu, że przesyłka jest darmowa, ale o tym że jest możliwość darmowej wysyłki.

Jeżeli masz 8,99zł zwracane przez Allegro, to są 3 możliwości:

1. Klient nie ma wykupionego smarta

2. Wartość transakcji nie była powyżej 40zł

3. Allegro nie przestawiło Twojego konta na nowy sposób rozliczeń (musisz sprawdzić czy dostałeś takiego maila)

Patrzę u siebie i przy zakupionym towarze powyżej 40 zł z opcją Smart w liście wpłat też mam 8,99. Może napiszę do Allegro w tej sprawie?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...