Skocz do zawartości

Dokument sprzedaży detalicznej.(niefiskalny)

Polecane posty

Mam pytanie czy ktoś wystawia do sprzedaży detalicznej dokument nie fiskalny ? 

Ksiegowa poinformowała mnie, że nie muszę kupować kasy fiskalnej, ponieważ sprzedaż internetowa jest zwolniona z tego obowiązku, trzeba robić szczegółowe zestawienia z danymi nabywcy. Mimo przekroczenia progu obrotowego, który jest w ustawie.

Tu moje pytanie ponieważ często klienci chcą jakiś dowód zakupu, który będą mogli przechowywać i mieć w razie ewentualnej reklamacji . Widziałem, ze w subiekci można wystawić „paragon imienny” paragon nie fiskalny. Czy ktoś tak robi ?

a może nie ma sensu się w to bawić tylko albo wejście w kasę fiskalna albo klienta detalicznym wystawić Fakturę. 

 

 

Link to postu

Moi klienci wystawiaja paragony imienne. I jest to zgodne z przepisami przy sprzedazy internetowej. Nie ma sensu bawic sie w fiskalizacje jesli nie trzeba:) 

Dodatkowo mozna zintegrowac rozne, internetowe kanaly sprzedazy do subiekta tak aby sam zaciagal zamowienia i sam wystawial faktury oraz wysylal je do klientow, lub po akceptacji zamowienia przez operatora.

Link to postu
20 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Moi klienci wystawiaja paragony imienne. I jest to zgodne z przepisami przy sprzedazy internetowej. Nie ma sensu bawic sie w fiskalizacje jesli nie trzeba:) 

Dodatkowo mozna zintegrowac rozne, internetowe kanaly sprzedazy do subiekta tak aby sam zaciagal zamowienia i sam wystawial faktury oraz wysylal je do klientow, lub po akceptacji zamowienia przez operatora.

Radek,

Moja księgowa również jest zdania, że fiskalizacja raczej nikomu nie służy. 

Więc rozumie, że dla klientów detalicznych lecą paragony imienne ( i to można traktować jak swoistą formę dokumentu wewnętrznego w firmie tak jak np: faktura pro forma ) 

Ja np: od firmy 4F dostałem taki dokument na @ za zakup kurtki i chyba też jest to dokument wew. 

A druga kwestia czy da się z tych paragonów zrobić zestawienie do księgowej ?

 

Bez tytułu.png

Link to postu

NIe wiem czemu chcesz wystawiac jakies dokumenty wewnetrzne lub pro formy skoro w subiekcie nexo masz od razu mozliwosc wystawiania paragonow imiennych?

Jesli chodzi o inne, duze firmy tutaj sie nie wypowiem bo nie jestem doradca ani prawnikiem. Wiem jedno ze sprzedazy internetowej nie trzeba fiskalizowac. A co dasz klientowi jako potwierdzenie zakupu to uzgodnij z ksiegowa:) dla mnie paragon imienny jest idealny.

I oczywiscie mozna zrobic z tego zestawienie:

1 wydrukowac liste z modulu paragony imienne

2 zrobic raport o dokumentach sprzedazy i zastosowac filtr paragony imienne

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...