Skocz do zawartości

Dodawanie transakcji Subiekt nexo

Polecane posty

Witam serdecznie,

mam problem z dodaniem transakcji w Subiekcie nexo do Faktury sprzedaży. Czy ktoś wie czy jest to możliwe?

image.png.aa05ad8a5de52ceddb902afcab795d76.png

W związku z tym, że dokonujemy sprzedaży wysyłkowej na różne kraje nie mogę przypisać różnych wartości VAT do tej transakcji. Zawsze wymusza jedną stawkę VAT np. 19%

W transakcjach VAT w subiekcie stworzyłam sobie DPTK Dostawa towarów i usług poza terytorium kraju - DPTK DE gdzie przypisałam stawkę 19% oraz to samo dla stawki 25% i 20%

image.png.00820371b0a9949b68b0c7a2b9a0a617.png

ale w żaden sposób nie mogę tego dodać do transakcji handlowych.Może ktoś ma na to jakiś pomysł lub stosuje sprzedaż wysyłkową?

W ogóle obawiam się, że Dostawa towarów i usług poza terytorium kraju nie jest odpowiednią transakcją handlową dla sprzedaży wysyłkowej ale nie mam alternatywy (i system dlatego nie pozwala przypisać wielu stawek VAT) Może ktoś ma sprzedaż wysyłkową i dostoswanego do tego Subiekta?

 

 

 

 

 

 

Link to postu

Na ten moment nie ma możliwości dodania własnych transakcji handlowych, z których korzysta program Subiekt nexo. Posiadamy zapisaną taką sugestię do realizacji na przyszłość. Jeśli chodzi o transakcje VAT, które Pani zdefiniowała, to widoczne będą one w programach księgowych.

Można jednak przypisać stawkę VAT do innej - nieużywanej transakcji handlowej i jej używać. Można również od strony bazy zmienić jej nazwę na jakąś odpowiadającą oczekiwaniom użytkownika, ale w Pani przypadku i kilku stawek VAT może okazać się to problematyczne. W tym celu zalecam kontakt z lokalnym serwisantem.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...