Skocz do zawartości

Ewidencja sprzedaży wysyłkowej w Rewizorze

Polecane posty

Witam serdecznie,

Wydaje mi się, że ten temat może także dotyczyć rewizora więc zamieszczam go również tutaj. Jaką transakcję handlową stosujecie do sprzedaży wysyłkowej tak aby faktury sprzedaży wystawione na innym VAT ( u mnie 19%, 20% i 25%) księgowały się do Rewizora, jednocześnie nie wchodziły do deklaracji VAT. Opis poniżej:

 

mam problem z dodaniem transakcji w Subiekcie nexo do Faktury sprzedaży. Czy ktoś wie czy jest to możliwe?

image.png.aa05ad8a5de52ceddb902afcab795d76.png

W związku z tym, że dokonujemy sprzedaży wysyłkowej na różne kraje nie mogę przypisać różnych wartości VAT do tej transakcji. Zawsze wymusza jedną stawkę VAT np. 19%

W transakcjach VAT w subiekcie stworzyłam sobie DPTK Dostawa towarów i usług poza terytorium kraju - DPTK DE gdzie przypisałam stawkę 19% oraz to samo dla stawki 25% i 20%

image.png.00820371b0a9949b68b0c7a2b9a0a617.png

ale w żaden sposób nie mogę tego dodać do transakcji handlowych.Może ktoś ma na to jakiś pomysł lub stosuje sprzedaż wysyłkową?

W ogóle obawiam się, że Dostawa towarów i usług poza terytorium kraju nie jest odpowiednią transakcją handlową dla sprzedaży wysyłkowej ale nie mam alternatywy (i system dlatego nie pozwala przypisać wielu stawek VAT) Może ktoś ma sprzedaż wysyłkową i dostoswanego do tego Subiekta?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...