Skocz do zawartości

Magazyn, kody kreskowe, naklejki

Polecane posty

Witam forumowiczów,

Program Subiekt GT istnieje w naszej firmie od 2010 r. Potrzebny był przede wszystkim do fakturowania.

W tym roku postanowiliśmy się zautomatyzować w zakresie naszego magazynu. Są tam przede wszystkim narzędzia i elementy wykorzystywane przez pracowników na terenie zakładu. 

Kupiliśmy etykieciarę Zebra GX420d, czytnik marki Symbol, i postanowiliśmy nadać produktom kody kreskowe, by szybciej,czytelniej i sprawniej wydawać towar z magazynu. 

Utworzyłam nowy magazyn w Subiekcie (wiem, że towary i usługi pokazują się ze wszystkich magazynów) i zaczęłam dodawać nowe pozycje. Problem polega na tym, że:

- generuję kod kreskowy -> wprowadzam w towar -> przy drukowaniu kodu kreskowego widać tylko zapis tych linii, nie widać pod spodem cyfr - czy to jest ok, że brakuje zapisu numerycznego kodu?

- kiedy wydrukowaną naklejkę odczytuje czytnikiem, kod pojawia się w Subiekcie jednak nie odnajduje tego towaru. Komputer łapie, pierwszy lepszy towar, ze starych danych obecnych w magazynie (sprawdzałam, kody różnych towarów nie dublują się, z resztą w starym magazynie nie ma żadnego kodu kreskowego. Probowałam również wpisywać kod w pozycji "symbol" towaru ale to niczego nie zmienia) - czy coś źle wpisuję, czy to wina czytnika, czy brakuje mi jakiejś wersji Subiekta?

- czytałam gdzieś o nadawaniu kodów kreskowych przez Subiekt, ale tej opcji nie widzę u siebie.

 

Mam nadzieję, że napisałam dość zrozumiale. Proszę o podpowiedź, pomoc. 

Pozdrawiam, Agata 

Link to postu

U mnie kody kreskowe są w polu symbol i działo to poprawnie.

Ale może chodzi o czytnik i jego sposób identyfikacji kodów.

Bo mój, który aktualnie używam pobiera kod normalnie w systemie liczbowym a stary potrzebował w subiekcie z przodu kodu symbol #.

jak zmieniłem czytnik musiałem wszystkie kody poprawiać usuwając ten znak.

 

Spróbuje Pani dodać przed kodem # może pomoże :)

Edytowane przez Marcin Florczak
Link to postu
7 godzin temu, Agata Bachta Bachta napisał:

W tym roku postanowiliśmy się zautomatyzować w zakresie naszego magazynu. Są tam przede wszystkim narzędzia i elementy wykorzystywane przez pracowników na terenie zakładu. 

Kupiliśmy etykieciarę Zebra GX420d, czytnik marki Symbol, i postanowiliśmy nadać produktom kody kreskowe, by szybciej,czytelniej i sprawniej wydawać towar z magazynu.

Polecam zamawiać kompleksowe usługi, czyli kupować sprzęt u dostawcy, który również doradzi i pomoże w jego wykorzystaniu/uruchomieniu z programami Insertu.

 

7 godzin temu, Agata Bachta Bachta napisał:

generuję kod kreskowy -> wprowadzam w towar -> przy drukowaniu kodu kreskowego widać tylko zapis tych linii, nie widać pod spodem cyfr - czy to jest ok, że brakuje zapisu numerycznego kodu?

To tylko dodatkowa informacja na wydruku, zależy od wybranej do wydruku czcionki, nie wpływa na odczytywanie kodu kreskowego.

 

7 godzin temu, Agata Bachta Bachta napisał:

- kiedy wydrukowaną naklejkę odczytuje czytnikiem, kod pojawia się w Subiekcie jednak nie odnajduje tego towaru. Komputer łapie, pierwszy lepszy towar, ze starych danych obecnych w magazynie (sprawdzałam, kody różnych towarów nie dublują się, z resztą w starym magazynie nie ma żadnego kodu kreskowego. Probowałam również wpisywać kod w pozycji "symbol" towaru ale to niczego nie zmienia) - czy coś źle wpisuję, czy to wina czytnika, czy brakuje mi jakiejś wersji Subiekta?

Z podstaw obsługi programu - na pozycji dokumentu wyszukiwanie towaru odbywa się w wykorzystaniem mechanizmu InsTYNKT'u, a jego działanie nie ogranicza się przecież do wyszukiwania po kodach kreskowych czy symbolu tylko odbywa się po wszystkich polach tekstowych towaru, również po polach własnych towaru - skoro jest znajdowany inny towar to znaczy, że gdzieś w jego danych znajduje się odczytany kod kreskowy, proszę jeszcze raz, dokładnie sprawdzić.

Jeśli wyszukiwanie towarów ma być ograniczone tylko do kodów kreskowych to czytnik należy skonfigurować w programie jako RS'wy (jeśli czytnik pozwala na taką konfigurację, nie wszystkie są uniwersalne i posiadają tak zwany multiinterfejs).

 

7 godzin temu, Agata Bachta Bachta napisał:

- czytałam gdzieś o nadawaniu kodów kreskowych przez Subiekt, ale tej opcji nie widzę u siebie.

Subiekt nie posiada takiej funkcjonalności, można traktować numeryczne symbole jako kody kreskowe w standardzie 3z9, w innym przypadku (kodów kreskowych z sumami kontrolnymi) należy sięgać po dodatkowe rozwiązania do generowania kodów kreskowych, istnieją rozwiązanie (posiadamy takie w ofercie) w pełni zintegrowane z programem, to znaczy automatycznie po dodaniu towaru jest generowany kod kreskowy, nie ma potrzeby uruchamiania dodatkowych programów.

Link to postu
2 godziny temu, Marcin Florczak napisał:

Ale może chodzi o czytnik i jego sposób identyfikacji kodów.

Bo mój, który aktualnie używam pobiera kod normalnie w systemie liczbowym a stary potrzebował w subiekcie z przodu kodu symbol #.

jak zmieniłem czytnik musiałem wszystkie kody poprawiać usuwając ten znak.

Należało na początku korzystania z czytnika zmienić jego konfigurację poprzez usunięcie prefiksu.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Magazyn, kody kreskowe, naklejki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...