Skocz do zawartości

Import faktur - przeliczanie jednostek

Polecane posty

Tl;dr. Czy jest możliwość importu z przeliczeniem jednostki? Kupuję np. [Banan panama 18kg] w jednostce "karton", a chcę sprzedać to jako [Banan] w jednostce "kilogram". Próbowałem na wszystkie możliwe sposoby (import przez symbol i nazwę towaru odpada). Poprzez rozpoznawanie towaru według kodu kreskowego oraz numeru dostawy nie ważne jakie przeliczniki ustawię, zawsze na fakturze wyskakuje zakup w jednostce podstawowej, po cenie za karton. Np. Banan 1kg - 90zł/kg zamiast 18kg/5zł

 

Witam!

Przy importowaniu faktury zakupu z makro natrafiłem na następujący problem. Problem ten opiszę przykładem poniżej:

Makro sprzedaje "BANAN 18KG _ PANAMA" w jednostce "KA - (karton)", my jednak sprzedajemy banany na kilogramy. Aby zachować spójność i klarowne nazewnictwo zrozumiałe dla klienta jak i pracowników sprzedajemy banany (i inne produkty) pod swoją nazwą  "Banany" w jednostce "kg - (kilogram)". Chciałbym o ile jest możliwość aby było to automatycznie przeliczane z 1KA  na 18KG.

Importować pozycje mogę po "symbolu dostawcy" wtedy jednak dodawany jest 1kg banan zamiast 18kg (brak przeliczania); symbol odpada - mamy własne symbole; nazwa towaru - jak wcześniej; kodzie kreskowym podstawowej jednostki miary (ta opcja wydaje mi się najrozsądniejsza gdyż kupujemy produkty od różnych producentów w różnych jednostkach) jednak także w tym przypadku dodawany jest 1kg (z racji sprzedaży bananów na kg). 

Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

 

#edit Załączam screeny z ustawień.

ban1.PNG

ban2- miary wraz z przelicznikiem 1KA - 18kg

ban2.PNG

ban3- zakladka dostawy (w momencie wybrania opcji importu przez kod dostawy jest wymagane)

ban3.PNG

ban4- pozycja z zaimportowanej faktury. Jak widać dodało 1kg banan zamiast 18kg co przekłada się na błędny stan oraz cenę.

ban4.PNG

ban5- tak wygląda pozycja na pdf faktury

ban5.PNG

Dodam, że pozostałe artykuły typu "Coca cola 500ml*18" wystawiane są na fakturze w sztukach, a sprzedajemy je na opakowania. Tutaj przelicznik działa w sposób idealny, 18szt>1op gdzie opakowanie jest domyślna jednostką sprzedaży. Pytanie mam następujące - czy jest możliwość wyświetlania stanów magazynowych w innej jednostce niż podstawowa? Zamiast sztuk chciałbym aby pokazane były opakowania. Zniwelowałoby to pomyłki pracowników w czasie składania zamówień do dostawców. Z góry dziękuję za pomoc :) pozdrawiam.

Edytowane przez Sebastian Drozd
dodatkowe informacje
Link to postu
3 minuty temu, Przemysław Werner napisał:

W jakim formacie dostają Państwo te faktury?

Wedle informacji na stronie https://faktury.makro.pl/:

"Specyfikację pliku XML ver. 1.6 obowiązującą od 28.07.2019 można pobrać tutaj. Przykładowe pliki XML ver. 1.6 z danymi testowymi można pobrać tutaj.

(https://faktury.makro.pl/docu/faktury_makro_pl_xml_v04.zip)"

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...