Skocz do zawartości

Błąd drukowania etykiet

Polecane posty

Allegro smarta można rozpoznać po tym, że Allegro zwraca zapłatę za dostawę 0zł. Wystarczy w transakcjach ustawić nową kolumnę "Koszt dostawy" i będzie pokazane jak na dłoni. Jeżeli masz ustawioną przesyłkę gratis od 100zł, w tedy trzeba zobaczyć bezpośrednio w Allegro w zamówieniu czy ta przesyłka jest SMART.

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 minutę temu, Mariusz Kownacki napisał:

Allegro smarta można rozpoznać po tym, że Allegro zwraca zapłatę za dostawę 0zł. Wystarczy w transakcjach ustawić nową kolumnę "Koszt dostawy" i będzie pokazane jak na dłoni. Jeżeli masz ustawioną przesyłkę gratis od 100zł, w tedy trzeba zobaczyć bezpośrednio w Allegro w zamówieniu czy ta przesyłka jest SMART.

Niby mam Smarta, ale jeszcze mnie do końca nie podpięli, bo wszędzie dodaje 8,99 - kwestia czasu.

Link to postu
3 minuty temu, Mariusz Kownacki napisał:

Wystarczy w transakcjach ustawić nową kolumnę "Koszt dostawy"

W 1.33 jest w TRANSAKCJACH znaczek smart (jak włączysz kolumnę Smart!). Ale sęk w tym, że stąd nie wydrukujesz etykiety inpost, a w PACZKACH nie ma kolumny 'smart'... Taka chwilowa zagwozdka...

Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W 1.33 jest w TRANSAKCJACH znaczek smart (jak włączysz kolumnę Smart!). Ale sęk w tym, że stąd nie wydrukujesz etykiety inpost, a w PACZKACH nie ma kolumny 'smart'... Taka chwilowa zagwozdka...

Jeszcze działam na wersji 1.32 ?

Jeżeli stare Api Allegro pozwoli, planuję przesiadkę na 1.33 w sobotę. Doświadczenie nauczyło mnie, że lepiej duże aktualizacje robić, gdy biuro nie pracuje i jest mniej zamówień :)

  • Lubię to 1
Link to postu

Teraz już wiem, dlaczego drukowało mi zbiorczo Smarty i nie-smarty - znaczek był, ale jeszcze mnie nie podpięli. Teraz patrzę w panelu Allegro, że pojawiły się w końcu dostawy 0,00 zł i odbiło się to czkawką w Sello. A dziwiłem się, że MI WSZYSTKO DZIAŁA. :D


MARCIN e-kupowanie.pl podpowiesz to rozwiązanie z dodaniem dostawy "Paczkomaty SMART"? Chodzi tylko o ustawienie jej w Sello? Co tam dokładnie ustawić?

Link to postu
2 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

Co tam dokładnie ustawić?

Po prostu zdublowałem dostawę z takimi samymi parametrami, ale inną nazwą. W TRANSAKCJI, jeśli jest SMART podmieniam tylko nazwę. W 1.33 Sello nawet nie zauważa różnicy. Potem na liście w PACZKACH masz je posortowane wg wysyłki, a poza tym używam tego do rozliczeń ile paczek było płatnych - akurat dla mnie to ważne.

 

Tak to wygląda na liście:

image.png.ebca8131ed9493e5b070d5705b73e87c.png

Link to postu
28 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Po prostu zdublowałem dostawę z takimi samymi parametrami, ale inną nazwą. W TRANSAKCJI, jeśli jest SMART podmieniam tylko nazwę. W 1.33 Sello nawet nie zauważa różnicy. Potem na liście w PACZKACH masz je posortowane wg wysyłki, a poza tym używam tego do rozliczeń ile paczek było płatnych - akurat dla mnie to ważne.

 

Tak to wygląda na liście:

image.png.ebca8131ed9493e5b070d5705b73e87c.png

Czyli po dodaniu nowej formy dostawy (SMART, zdublowany z normalnych Paczkomatów) będę musiał znów podpinać cały cennik dostaw do aukcji? Tak czy siak każdą paczkę klikasz i w formularzu zmieniasz sposób dostawy? Nie wiem czy dobrze rozumiem na czym polega niuans z tą zdublowaną dostawą. :)

Link to postu
3 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

będę musiał znów podpinać cały cennik dostaw do aukcji?

Nie, nic nie robisz, bo nie zmieniasz cennika tylko wewnętrzną nazwę dostawy w Sello, do swojego użytku.

 

3 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Tak czy siak każdą paczkę klikasz i w formularzu zmieniasz sposób dostawy?

Tak robiłem. Teraz w 1.33 to idzie szybciej, ale też trzeba, jeśli chce się mieć na liście łatwe rozróżnienie do drukowania etykiet oczywiście.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Dziękuję 1
Link to postu
36 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie, nic nie robisz, bo nie zmieniasz cennika tylko wewnętrzną nazwę dostawy w Sello, do swojego użytku.

 

Tak robiłem. Teraz w 1.33 to idzie szybciej, ale też trzeba, jeśli chce się mieć na liście łatwe rozróżnienie do drukowania etykiet oczywiście.

Dziękuję, powalczę z tym jutro. :)

Link to postu
2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Dziękuję, powalczę z tym jutro.

image.png.57df2459a5f5c1fd40018f3a6cfa046b.png

image.png.28860df2fe234cb30cc940714902e8f9.png

Różnica tylko w "Nazwa". Cała reszta "w środku" bez zmian.

 

PS

Aha, i mam 3-cią opcję. Sporadycznie nadajemy w Paczkomacie, więc żeby nie mieszać w ustawieniach mam też opcję bez odbioru przez kuriera inaczej nazwaną:

image.png.9e7dd6f5d2e94da2038ff5d5e24919e1.png

(z dużym P jak Paczkomat)

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

image.png.57df2459a5f5c1fd40018f3a6cfa046b.png

image.png.28860df2fe234cb30cc940714902e8f9.png

Różnica tylko w "Nazwa". Cała reszta "w środku" bez zmian.

 

PS

Aha, i mam 3-cią opcję. Sporadycznie nadajemy w Paczkomacie, więc żeby nie mieszać w ustawieniach mam też opcję bez odbioru przez kuriera inaczej nazwaną:

image.png.9e7dd6f5d2e94da2038ff5d5e24919e1.png

(z dużym P jak Paczkomat)

Ja aktualnie różnie nadaję - raz z podjazdem, a na drugi dzień sam dygam do paczkomatu. Dzięki! :)

  • Lubię to 1
Link to postu

Wystąpiły pewne komplikacje po drodze a nie mogliśmy dłużej zwlekać z wypuszczeniem wersji. Mamy ten problem jednak na uwadze i zajmiemy się w najbliższym możliwym czasie.

P.S. Prosiłbym o kontakt osobę (na sello@insert.com.pl), która ma ten problem i jest w stanie podesłać do nas bazę (możliwie małą), w której występują obie dostawy i nie można pobrać i wydrukować etykiet.

Link to postu
Dnia 15.01.2020 o 14:42, Mariusz Kownacki napisał:

Allegro smarta można rozpoznać po tym, że Allegro zwraca zapłatę za dostawę 0zł. Wystarczy w transakcjach ustawić nową kolumnę "Koszt dostawy" i będzie pokazane jak na dłoni. Jeżeli masz ustawioną przesyłkę gratis od 100zł, w tedy trzeba zobaczyć bezpośrednio w Allegro w zamówieniu czy ta przesyłka jest SMART.

Proste i bardzo wygodne rozwiązanie :)

Link to postu
Dnia 15.01.2020 o 14:42, Mariusz Kownacki napisał:

Allegro smarta można rozpoznać po tym, że Allegro zwraca zapłatę za dostawę 0zł. Wystarczy w transakcjach ustawić nową kolumnę "Koszt dostawy" i będzie pokazane jak na dłoni. Jeżeli masz ustawioną przesyłkę gratis od 100zł, w tedy trzeba zobaczyć bezpośrednio w Allegro w zamówieniu czy ta przesyłka jest SMART.

W TRANSAKCJACH jest spoko, ale później lecą do PACZEK a tam już kosztu dostawy nie można ustawić w kolumnie. :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...