Skocz do zawartości

Błąd przy eksportowaniu numeru listu przewozowego

Polecane posty

Witam,

Po aktualizacji Sello zacząłem mieć spore problemy z tworzeniem listów przewozowych.

W PP2 po zaciągnieciu Paczek z Sello zauważyłem, że importuję nieodpowiednie e-maile -  te bez znaku "+". Musiałem do części paczek ręcznie przeklejać e-maile

Teraz przy próbie wysyłki numerów listów przewozowych do Allegro przy  1/3 paczek  pojawiają się komunikaty jak w załączniku.

Posiadam aktualną wersję Sello i PP2

przechywywanie2.jpg

Link to postu
3 minuty temu, Filip Kosim napisał:

Tak

Hmm... Widzę, że nr już są w Sello, czyli PP2 wszystko ogarnęła? A problem jest tylko z wysyłką nr do allegro, tak?

Czy są to transakcje pobrane do Sello w 1.32? Jeśli tak, to najprawdopodobniej została ręczna obsługa w allegro.

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Wysyłam kurierem DPD wiec zainstalowałem najnowszą wersję SmartPaczki.

Paczki wygenerowane, ale przy wysyłce do Allegro numerów przesyłek otrzymuję błąd:

Błąd    Serwisy aukcyjne    2020-01-17 11:56:51    Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 4754/2020 z konta xxxx na Allegro.pl: Unrecognized value in carrierId field HTTP Status: Bad Request (400)     Paczka


 

Link to postu
5 minut temu, Damian Uruszczak napisał:

Tylko Paczki się świecą na czerwono w Sello.

-->

12 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

z którego Sello (1.32/1.33) pochodzi transakcja?

ta, co się świeci na czerwono? Jeśli z 1.32 to wszystko z Sello jest OK, poniżej info z nowej wersji:

image.thumb.png.aa2c3db0208e5e419f2dffadef228f94.png

Link to postu

Witam.

U mnie niestety nie zadziałało. Ustawiłam zgodnie z powyższymi wskazówkami kuriera DPD - bo taka opcję wybrał Kupujący, potem kilkukrotnie  ,,wyślij odbierz" ,,synchronizuj parametry"ale nadal pojawia się raport :

Ponowne pobieranie zamówienia "a023c5b1-3c84-11ea-953f-3394180a29cf" użytkownika "s........" z konta ....... na Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro: "Kurier DPD"
Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.

Klient wylicytował dwie aukcje,  w Sello w ogóle nie pojawiły się te transakcje ani w ,,oczekujące na płatność" ani w ,,do paczek"

Co mogę jeszcze zrobić?

aa.jpg

Link to postu

Tutaj jest mowa o dwóch różnych rzeczach.

Operatora przesyłki Allegro należy ustawić w słowniku DOSTAWCÓW i jest to wykorzystywane przy wysyłaniu numerów przesyłek do Allegro.

Błąd

20 minut temu, Olga H napisał:

Brak powiązania dostawy Allegro: "Kurier DPD"

mówi o DOSTAWIE Kurier DPD, którą należy ustawić w słowniku DOSTAW (NIE DOSTAWCÓW) po to, aby Sello mogło na podstawie tego co wybrał klient ustawić w Sello odpowiednią dostawę sellową. Bez tego nie pobiorą się transakcje.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 minuty temu, Olga H napisał:

Po kolei : Słowniki / Wysyłka Towarów - Dostawcy

Jeszcze raz podpowiem, że w błędzie, który Ci się pokazuje masz wskazane inne miejsce do powiązania przesyłki allegro z Twoją dostawą, mianowicie:

ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki

Czy sprawdzałaś poprawność tego powiązania?

?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...