Skocz do zawartości

Nieprawidłowe adresy wysyłki w przypadku wielu formularzy

Polecane posty

Problem wygląda następująco
Klient wypełnił formularz kilka razy pierwszy formularz to wysyłka paczkomatem (anulowany)
Właściwy formularz (zakończony) to wysyłka kurierem, adres wysyłki w sello to Paczkomat XXX, adres się nie aktualizuje, jak ktoś tego nie zauważy to wyśle towar kurierem na adres paczkomatu

 

Drugi problem

Klient kupuje towary na dwóch kontach allegro które są w jednej bazie sello

Na jednym koncie kupił z wysyłką paczkomatem

Na drugim koncie kupił wysyłkę kurierem

Problem jest taki że formularz pobiera i podpina tylko od jednej transakcji

i w obu transakcjach sello wysyła paczkę z adresem na paczkomat.

ten problem jest w sello od  bardzo dawna pisałem już o tym rok temu

 

Link to postu
3 minuty temu, Szymon G napisał:

Eliminuje?

Taki problem występował w 1.32 także.

Ile razy się z nim spotkałeś w praktyce? Ja 2 razy w ciągu ostatniego roku. Sytuacja marginalna  i - jak mi się wydaje - niezależna od Sello tylko od API Allegro, które (z zasady poprawnie) nie przepuszcza drugiego formularza do zakończonego zamówienia, ale pozwala go przez www wypełnić klientowi.

Link to postu
Przed chwilą, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Taki problem występował w 1.32 także.

Ile razy się z nim spotkałeś w praktyce? Ja 2 razy w ciągu ostatniego roku. Sytuacja marginalna  i - jak mi się wydaje - niezależna od Sello tylko od API Allegro, które (z zasady poprawnie) nie przepuszcza drugiego formularza do zakończonego zamówienia, ale pozwala go przez www wypełnić klientowi.

Wciąż jestem na 1.32 i ten problem zdarza nam się 2-5 razy w tygodniu, dziennie mamy 500-1000 transakcji z 8 kont allegro, nasiliło się to po wejściu smart kurierów może ludzie częściej majstrują z formularzami

Link to postu
1 minutę temu, Szymon G napisał:

Wciąż jestem na 1.32 i ten problem zdarza nam się 2-5 razy w tygodniu, dziennie mamy 500-1000 transakcji z 8 kont allegro, nasiliło się to po wejściu smart kurierów może ludzie częściej majstrują z formularzami

Wszystko zależy od skali...

Jeśli można dopytać - jak sobie radzicie w takich sytuacjach z paczkami allegrowymi? mówię o sytuacji gdy najpierw jest pobranie (czyli zamówienie zakończone) a potem FOD z przedplatą? U mnie PP nie miała formularza z allegrową paczką przedpłaconą i namówiłem klienta na ponowny poprawny zakup, i potem zwr. prowizji do pierwszej.

Link to postu
Przed chwilą, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Wszystko zależy od skali...

Jeśli można dopytać - jak sobie radzicie w takich sytuacjach z paczkami allegrowymi? mówię o sytuacji gdy najpierw jest pobranie (czyli zamówienie zakończone) a potem FOD z przedplatą? U mnie PP nie miała formularza z allegrową paczką przedpłaconą i namówiłem klienta na ponowny poprawny zakup, i potem zwr. prowizji do pierwszej.

Jak się komuś uda wychwycić to poprawiamy to ręcznie, przepisanie danych i poprawienie bezpośrednio z panelu allegro do sello, (często formularz się po tym świeci na czerwono) a jak się nie uda to jest źle wysyłane, prawie zawsze jest to ten drugi wariant, przy takim wolumenie nikt tego nie dokładnie weryfikuje, można wychwycić tylko czerwony formularz, albo w przypadku zmiany paczkomatu na kuriera, widać od razu że adres dostawy to paczkomat. Twój sposób nawarstwia prace, (dyskusja z klientem, zwrot prowizji itd...).

Byłem pewien że ten problem zniknie czytając listę zmian w 1.33, Niestety twój post trochę pogrzebał moje marzenia :)

Link to postu
9 minut temu, Szymon G napisał:

Twój sposób nawarstwia prace, (dyskusja z klientem, zwrot prowizji itd...).

Tak, ale robiłem to 1x w ub. roku... ?

 

10 minut temu, Szymon G napisał:

Byłem pewien że ten problem zniknie czytając listę zmian w 1.33, Niestety twój post trochę pogrzebał moje marzenia

Przepraszam... ?

 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Nieprawidłowe adresy wysyłki w przypadku wielu formularzy
1 godzinę temu, Szymon G napisał:

Byłem pewien że ten problem zniknie czytając listę zmian w 1.33,

Okazało się, jak dzwoniłem do klientki, że najpierw wypełniła poczta/przedpłata a potem kurier/pobranie. Maile przyszły w odwrotnej kolejności (ok. 45 min po sobie) co wprowadziło zamieszanie. ST sprawdza czy allegro powinno pozwolić na wypełnienie drugiego formularza przez www, po wybraniu przedpłaty.

Ale wychodzi (tak po mojemu), że Sello odzwierciedliło sytuację poprawnie - wyświetliło ostatni formularz/decyzję klienta. Maile sugerowały inną kolejność. Tylko, że obecnie ani w Sello ani w allegro nie można sprawdzić skąd się wziął "zniknięty" z api formularz...

Link to postu
25 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Okazało się, jak dzwoniłem do klientki, że najpierw wypełniła poczta/przedpłata a potem kurier/pobranie. Maile przyszły w odwrotnej kolejności (ok. 45 min po sobie) co wprowadziło zamieszanie. ST sprawdza czy allegro powinno pozwolić na wypełnienie drugiego formularza przez www, po wybraniu przedpłaty.

Ale wychodzi (tak po mojemu), że Sello odzwierciedliło sytuację poprawnie - wyświetliło ostatni formularz/decyzję klienta. Maile sugerowały inną kolejność. Tylko, że obecnie ani w Sello ani w allegro nie można sprawdzić skąd się wziął "zniknięty" z api formularz...

Czyli sello zadziałało dobrze a problem był z API allegro?

Link to postu
1 godzinę temu, Szymon G napisał:

Czyli sello zadziałało dobrze a problem był z API allegro?

Sello działa na podstawie API i tutaj wszystko jest ok. Problemem może być kolejność odbierania maili i/lub intepretacja, sposób wyświetlenia w kliencie pocztowym, które zdarzenie było wcześniej od drugiego.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...