Skocz do zawartości

Nowe sello

Polecane posty

Podłączę się pod temat.

Planuję przenieść się na nowy komputer stąd mam pytanie o instalację sello od nowa i przywracanie bazy danych.

Aktualnie korzystam jeszcze z wersji 1.32.1 - czy na nowym systemie lepiej zainstalować od razu 1.33 czy dla bezpieczeństwa zainstalować 1.32, przywrócić dane, a potem zaktualizować ?

Jak to technicznie wykonać ? (nie odnalazłem tutoriala na ten temat a nigdy tego nie robiłem)

istalacja subiekta, przywrócenie bazy subiekt, instalacja sello, przywracanie bazy sello ?

Czy podczas przywracania sello tracą się powiązania towarów z wystawionymi aukcjami ? i jak ewentualnie temu zapobiec ??

Z góry dziękuję za pomoc

 

Link to postu
15 godzin temu, Mateusz D. napisał:

Aktualnie korzystam jeszcze z wersji 1.32.1 - czy na nowym systemie lepiej zainstalować od razu 1.33 czy dla bezpieczeństwa zainstalować 1.32, przywrócić dane, a potem zaktualizować ?

Będziesz miał kopię zapasową z 1.32. Dearchiwizacją jej nie usuniesz. Więc próbował bym 1.33, dopiero jak nie przejdzie to usunąć 1.33 i zainstalować 1.32.

Link to postu

Powiązania się nie tracą, ale po przeniesieniu baz na nowy komputer trzeba wejść w parametry systemu sprzedaży w Sello i zmienić odpowiednio dane do bazy (zapewne komputer może się inaczej nazywać lub być pod innym adresem IP) korzystając z funkcji Zmień.

image.png.af0fe7ca772b969d3608425d51749048.png

Nie należy odłączać systemu sprzedaży, bo wtedy usuwane są wszystkie powiązania towarów, klientów i dokumentów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...