Skocz do zawartości

Handlowiec w domu jako oddział

Polecane posty

Witam.

Mam temat z którym pewnie sam bym sobie poradził, ale może ktoś już coś ….

Jeden z moich handlowców z powodów rodzinnych musi pracować zdalnie w domu. Jego praca ma polegać na obdzwanianiu klientów i spisywaniu zamówień, a następnie przekazanie ich do systemu. Mam wolne jedno stanowisko w Subiekcie Nexo PRO. Chciałbym, żeby handlowiec mógł tylko :

  • widzieć bazę klientów
  • widzieć ceny
  • widzieć zaległości klienta
  • wprowadzić zamówienie od klienta

Żadnych innych danych, które nie są mu potrzebne. Dodam tylko, że pracownik mieszka dwa domy od naszej firmy. Przeniesienie danych na nośniku nie jest żadnym problem.

Czy ktoś może ma prosty sposób na szybkie nadanie uprawnień (krok po kroku będzie trwało dwa lata, tyle tego jest) oraz na szybką wymianę danych? Może jakiś rodzaj bezpiecznego połączenia z firmowym serwerem?

 

Z góry dziękuję. Prezes Bercik

Link to postu
10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Czy ktoś może ma prosty sposób na szybkie nadanie uprawnień (krok po kroku będzie trwało dwa lata, tyle tego jest)

Niestety jest tego sporo i trzeba się pobawić. Ma Pan wersję PRO, więc polecam skorzystać z Ról użytkowników, bo wtedy jak trafi się kolejny podobny pracownik, to tylko nada mu Pan podobne role. Można nawet potworzyć kilka drobnych ról, na każdy z elementów, o których Pan wspomina.

10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

oraz na szybką wymianę danych? Może jakiś rodzaj bezpiecznego połączenia z firmowym serwerem?

Na forum jest kilka sposobów opisanych, ale w skrócie:

- jak macie dobre łącza po obu stronach, to można się pokusić o VPN i wtedy pracownik jest w waszej sieci, daje to też wiele innych korzyści po za bezpośrednim łączeniem pod NEXO

- jeśli nie macie dobrego łącza, to pozostaje RDP, niestety

- pisze Pan, że pracownik jest dwa domy od firmy - może antena z ukrytą siecią wifi i zabezpieczona, rozwiąże wam też ten problem, tak jakby pracownik był w firmie :) My mamy np. anteny, oczywiście mocniejsze, między dwoma budynkami oddalonymi o kilometr, a jeśli w waszej okolicy nie ma działek hektarowych, to nawet standardowe wifi, po przestrzeni bez budynków, powinno wam łapać :) 

  • Lubię to 1
Link to postu

Witam.

Dziękuję za podpowiedź. Jednak tak jak myślałem - ręcznie z palca.

Wykorzystałem ROLE UŻYTKOWNIKÓW i najpierw odhaczyłem wszystko, a następnie zaznaczając poszczególne działy przypisałem uprawnienia. Następnie logowałem się na pracownika i sprawdzałem, czy mogę przeprowadzić cały proces zbierania zamówień. Jak czegoś brakowało to się przelogowywałem i nadawałem potrzebne uprawnienia. I tak wiele razy ...

Zebrane zamówienia wysyłam opcją komunikacja. Podobnie realizuję wprowadzenie nowych towarów.

Może tu uwaga do Insertu, żeby wstępnie zdefiniować uprawnienia dla poszczególnych RÓL. To są raczej standardowe czynności i zawsze można je zmodyfikować. Wiadomo, że handlowiec nie księguje, a księgowa nie wprowadza zamówień itd.

Nie wiem też jak pozwolić na widoczność przez handlowca tylko należności, a nie zobowiązań. Handlowiec nie musi wiedzieć jakie zobowiązania ma firma. Dobrze jednak by było gdyby przyjmując zamówienie widział jakie należności ma klient i czy są przeterminowane.

 

Pozdrawiam Prezes Bercik 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...