Skocz do zawartości

[1.3x] SPORADYCZNA ANOMALIA? 2 formularze dostawy - Sello nie pobiera drugiego do zakończonej transakcji

Polecane posty

Zakup wczoraj - klient wybrał COD DHL - w Sello transakcja zielona, ustawiona na DHL za pobraniem.

Za ok. 45 min. klient do tej samej transakcji wypełnia formularz na allegro - Poczta przedpłata. W Sello dane się nie zaktualizowały na Pocztę (zwykłe pobranie i pobranie z PPM).

Czyli zgodnie z zasadą - zielone KONIEC zmian!

?

Ale... takie coś teoretycznie nie powino mieć miejsca, ale okazało się w tym wypadku, że kilent mimo zielonego statusu w Sello mógł wypełnić inny formularz i Sello go nie pobrało...

PS

To nie pierwszy przypadek. Kiedyś takie coś miałem z innym klientem, który wybrał pobranie, potem przedpłatę i wpłacił - ale już nie mogłem nadać paczki allegrowej, bo nie zszedł FOD do Sello 1.32 z paczką przedpłaconą. Konsultant allegro - mimo, że mu przesłałem screen maila z drugi formularzem - stwierdził, że to niemożliwe żeby klient mógł wypełnić FOD ponownie (chyba raczej stwierdził, że takiego formularza nie ma w API więc dlatego nie mogę go pobrać)...

Są to rzadkie przypadki, ale jak widać występują w allegro. Warto by to może przedyskutować z serwisem?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
54 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czyli zgodnie z zasadą - zielone KONIEC zmian!

Jeśli status będzie zielony a pomimo zapewnień Allegro coś się zmieni w zamówieniu to zmiana ta i tak powinna się pobrać do transakcji - chyba, że transakcja jest zakończona, wtedy zmiany nie są już pobierane.

Podeślij log z pobierania tej jednej transakcji z prawego klawisza.

54 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

ale okazało się w tym wypadku, że kilent mimo zielonego statusu w Sello mógł wypełnić inny formularz i Sello go nie pobrało...

Nie ma innego formularza. Zamówienie dla kupującego jest jedno i kupujący cokolwiek zmieniając zawsze edytuje to samo zamówienie. Jedyna możliwość jest taka, że kupujący opłacił to zamówienie wraz z innym (wymagało by to od niego wejścia w zamówienia, wybrania kilku z listy nieopłaconych i opłacenie ich wspólną wpłatą). Wtedy Sello również zauważy taką zmianę i zmieni numer zamówienia na nowe.

54 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

To nie pierwszy przypadek. Kiedyś takie coś miałem z innym klientem, który wybrał pobranie, potem przedpłatę i wpłacił

Wybranie pobrania powoduje, że status w Allegro powinien się zmienić na gotowe do przetwarzania i to powinno uniemożliwić klientowi zmianę tego zamówienia i dokonania wpłaty. Pojawia się wtedy komunikat, że nie możesz nic zmieniać w tym zamówieniu. Najwyraźniej jest w tym mechanizmie jakaś dziura, może kupujący miał odpalone to samo zamówieniu w kilku zakładkach albo coś podobnego. Sprawdzimy czy da się takie coś powtórzyć. Do tego również podeślij loga i ewentualnie maile potwierdzające, że klient coś zmienił.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...