Skocz do zawartości

Odpowiednie zestawienie SQL

Polecane posty

Dzień dobry,

chce przekopiować z opisu, to co jest tam wpisane od znaku 0 do pierwszej spacji, do pola KOD KRESKOWY albo SYMBOL U DOSTAWCY, ale w dokumentacji nie do końca rozumiem w jaki sposób jest przypisywany kod kreskowy do asortymentu. W jakiej tabeli się znajduje? albo symbol u dostawcy?

oto mój kod:

UPDATE Asortymenty SET [kodkreskowy] = SubString(Opis,0,CharIndex(" ",Asortymenty.Opis,1)-1);

Link to postu

Udało mi się wyświetlić w tabeli Symbole i KodKreskowy, a stąd już krótka droga :)

Wstawiam dla kogoś z przyszłości:

SELECT  [ModelDanychContainer].[Asortymenty].[id], [ModelDanychContainer].[Asortymenty].[Symbol], [ModelDanychContainer].[KodyKreskowe].[Kod]
FROM [ModelDanychContainer].[Asortymenty] INNER JOIN [ModelDanychContainer].[KodyKreskowe] 
ON Asortymenty.Id = KodyKreskowe.JednostkaMiaryAsortymentuZKodemPodstawowym_Id;

 

Link to postu

Takie zestawienie nie działa, czy ktoś wie o co chodzi?

UPDATE [ModelDanychContainer].[KodyKreskowe]
SET [ModelDanychContainer].[KodyKreskowe].[Kod] = SubString([ModelDanychContainer].[Asortymenty].[Opis],0,CharIndex(' ',[ModelDanychContainer].[Asortymenty].[Opis],1)-1);

Nie potrafił odnaleźć tabel, więcej wstawiłem SELECT, ale teraz burzy się o SELECT...

UPDATE [ModelDanychContainer].[KodyKreskowe]
SET [ModelDanychContainer].[KodyKreskowe].[Kod] = SubString(SELECT [ModelDanychContainer].[Asortymenty].[Opis] FROM [ModelDanychContainer].[Asortymenty],0,CharIndex(' ',
SELECT [ModelDanychContainer].[Asortymenty].[Opis]
FROM [ModelDanychContainer].[Asortymenty],1)-1);

 

Co nie tak jest w tym?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...