Skocz do zawartości

Wydanie zewnętrzne (WZ) lub zamówienie (ZK), a skutek handlowy

Polecane posty

Czy jest możliwość aby wydanie zewnętrzne (WZ) lub zamówienie (ZK) generowało skutek handlowy (Rozrachunek)? 

Znalazłem obejście tego problemu na forum poprzez wystawienie paragonu imiennego. Opcja ta pozwala na podgląd zadłużenia klienta w każdym momencie (co przy sprzedaży ciągłej i fakturach zbiorczych i płatnościach gotówkowych przy każdej dostawie jest bardzo przydatną funkcją). Jednakowoż powoduje to niemożność wystawienia normalnej faktury sprzedaży w miejsce faktury detalicznej.

Dzwoniłem na infolinię gdzie miły Pan wskazał mi inny rozwiązanie mianowicie korzystania z wpłat do kasy (KP). Działa to naprawdę fajnie i intuicyjnie jednak do czasu wystawienie z FS z dokumentów WZ nie mamy podglądu do zadłużenia kontrahenta. Co sprawia, że nie wiemy jaką kwotę powinien zapłacić klient przy dostawie. Czy jest jakieś tego rozwiązanie?

 

Mam nadzieję, że się uda to jakoś obejść, bo do tej pory wszystko podliczaliśmy w excelu i dopisywaliśmy ręcznie na zamówieniach, a przez ostatni rok przybyło nam klientów przez co zaczęliśmy się nie wyrabiać czasowo.

Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 20.01.2020 o 12:53, Przemysław Werner napisał:

Mamy zapisaną sugestię dot. powstawania rozrachunków dla WZ, ZK, ZD oraz przenoszenia przedpłat, jednak jest ona aktualnie weryfikowana przez Dział Weryfikacji Oprogramowania, więc na ten moment brak szczegółów związanych z funkcjonalnością i terminem jej realizacji.

Dzień dobry, czy coś już wiadomo?

Link to postu

Miałem pisać temat osobny do innego problemu, ale podejrzewam, że opisywany tu i zaplanowany feature go naprawi, mianowicie: zwróćcie uwagę na odpowiednie przepisywanie kursu dokumentów i zaliczek, bo aktualnie to ręcznie trzeba przyklepywać sumy na zaliczkach i kursy z ZK->WZ->FS lub ZK->FS (i podobnie ZD/FZ).

A tak to - super, że już się pojawił wstępny (wewnętrzny) termin.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...