Skocz do zawartości

PIT-11 błąd

Polecane posty

Zauważyłam, że w Gratyfikancie GT 1.60 SP1 program przy wyliczaniu PIT-11ma następujący błąd:

- przychody z umów zleceń rozlicza wpisują w pozycje dotyczące umów o dzieło E.4 poz. 47, 48,49,50 zamiast E.5, poz. 51, 52, 53, 54.

Czy spotkał się ktoś z takim błędem? Czy jest to błąd wersji 1.60 SP1 ?

A jeśli jest to błąd w ustawieniach programu, to może ktoś mi pomoże jak go poprawić?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to postu

Dzień dobry,

 

Przed chwilą otrzymałam na e-mail informację z KAS, dotyczącą umieszczania informacji w PIT-11 wysokości świadczenia rehabilitacyjnego wypłacanego prze zakład pracy i CYTUJĘ:  

"Odpowiadając na pytanie informujemy, że płatnik wypłacając zasiłek chorobowy pracownikowi , jak i świadczenie rehabilitacyjne wykazuje je w informacji PIT-11 (wersja 25) i ujmuje wypłaconą wartość tych świadczeń  w części E w wierszu 8 " Inne źródła"  (poz. 64, a następnie powtarza w poz. 66).

Wskazać również należy, że w przypadku gdy zakład pracy pobierał zaliczki na podatek zarówno z należności ze stosunku pracy, jak i zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, łączną kwotę zaliczek pobranych należy wykazać tylko raz w części E informacji w wierszu 1 poz. 33 albo w wierszu 8 poz. 68."

Co Państwo na to, bo w najnowszej wersji Gratyfikanta, bynajmniej u mnie, zasiłek chorobowy umieszczany jest prawidłowo, natomiast świadczenie rehabilitacyjne nie (występuje w  wierszu 1, poz.29-razem z przychodami ze stosunku pracy )??? Podatek od całości jest we właściwej pozycji, tylko w poz.33.

Ktoś sprawdzał?

 

 

 

 

Link to postu
Dnia 13.01.2020 o 12:46, Daniel Kozłowski napisał:

Nie trzeba, taka możliwość pojawiła się w wersji 1.60, która została opublikowana 19 grudnia 2019.

 

Co Pani rozumie przez "bieżącą wersję" - proszę podawać pełne numery wersji oraz czego dotyczą - programów GT czy deklaracji ?

 

Wszystko jest wiadome, informacje pojawiają się w programie (InsMail), na liście zmian programu, pojawiały się kilka razy na tym forum, jeśli nie chce się Pani śledzić/poszukać tych informacji to zawsze powinna Pani móc spytać dostawcę programów/serwisanta, powinien być na bieżąco.

 

Wersja programów 1.60 umożliwia wystawienie deklaracji PIT-11(25), możliwość wysyłki pojawi się w wersji 1.60 SP1 (była o tym informacja w momencie publikacji wersji 1.60), SP1 ma się pojawić na początku tego tygodnia.

 

ps.

Dane mogą zostać utracone jeśli deklaracja będzie ręcznie poprawiana a później wyliczana na nowo, niestety wkradły się kilka problemów, opisywanych na przykład tutaj:

 

Wersja 1.60 SP1 jest już dostępna. Nie dostałam takiej informacji na ins wiadomości.  Cały czas czekam na tą wersję....

Link to postu
Dnia 17.01.2020 o 15:53, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

Dzień dobry,

 

Przed chwilą otrzymałam na e-mail informację z KAS, dotyczącą umieszczania informacji w PIT-11 wysokości świadczenia rehabilitacyjnego wypłacanego prze zakład pracy i CYTUJĘ:  

"Odpowiadając na pytanie informujemy, że płatnik wypłacając zasiłek chorobowy pracownikowi , jak i świadczenie rehabilitacyjne wykazuje je w informacji PIT-11 (wersja 25) i ujmuje wypłaconą wartość tych świadczeń  w części E w wierszu 8 " Inne źródła"  (poz. 64, a następnie powtarza w poz. 66).

Wskazać również należy, że w przypadku gdy zakład pracy pobierał zaliczki na podatek zarówno z należności ze stosunku pracy, jak i zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, łączną kwotę zaliczek pobranych należy wykazać tylko raz w części E informacji w wierszu 1 poz. 33 albo w wierszu 8 poz. 68."

Co Państwo na to, bo w najnowszej wersji Gratyfikanta, bynajmniej u mnie, zasiłek chorobowy umieszczany jest prawidłowo, natomiast świadczenie rehabilitacyjne nie (występuje w  wierszu 1, poz.29-razem z przychodami ze stosunku pracy )??? Podatek od całości jest we właściwej pozycji, tylko w poz.33.

Ktoś sprawdzał?

 

 

 

 

Drodzy konsultanci, czy ktoś mógłby merytorycznie odpowiedzieć na mój wpis? Będę bardzo wdzięczna, bo wstrzymuję się z wysyłką deklaracji PIT-11 do czasu wyjaśnienia.

Link to postu
Dnia 21.01.2020 o 09:38, Magdalena Kasińska napisał:

Urzędy skarbowe informują, iż nie pojawiają się u nich adresy zamieszkania z PIT-11. Użytkownik widzi adres, ale w urzędzie pojawiają się puste pola. Proszę o weryfikację.

Na wszelki wypadek sprawdziłam. Wczoraj wysłałam swojego pit-a 11 , dziś Pani z US potwierdziła, że nie widzi adresu zamieszkania na pit.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...