Skocz do zawartości

Nowe Sello czy ktoś instalował ?

Polecane posty

Statystyki z wczoraj mówią, że nowa wersja była już zainstalowana u około 10% użytkowników. Póki co nie mamy zgłoszeń o poważnych problemach. Trzeba być jednak świadomym zmian jakie zaszły i tego, że nowe Sello nie obsłuży starych transakcji do końca - co wiąże się z koniecznością ręcznego ich poprowadzenia, w tym również utworzenia ręcznie paczkomatów jeśli takie są i ewentualnego wpisania numerów przesyłek w Allegro.

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Statystyki z wczoraj mówią, że nowa wersja była już zainstalowana u około 10% użytkowników. Póki co nie mamy zgłoszeń o poważnych problemach. Trzeba być jednak świadomym zmian jakie zaszły i tego, że nowe Sello nie obsłuży starych transakcji do końca - co wiąże się z koniecznością ręcznego ich poprowadzenia, w tym również utworzenia ręcznie paczkomatów jeśli takie są i ewentualnego wpisania numerów przesyłek w Allegro.

Co oznacza stwierdzenie "Starych transakcji"? Czy takich, które nie zostały pobrane do Sello, a znajdowały się wcześniej (przed aktualizacją) na Allegro?

Jeżeli tak, to przed przejściem na nowe Sello wystarczy zrealizować wszystkie transakcje, które się pobrały, a kolejne pobierać dopiero po aktualizacji, tak?

Link to postu

Stare, oznaczają takie pobrane do Sello wersją wcześniejszą niż 1.33. Te niepobrane Sello pobierze już po nowemu.

Jeśli to nie sprawi problemu to można również usunąć te stare pobrane np bez formularzy jeszcze i bez paczek - wtedy również Sello pobierze je nowym sposobem.

3 minuty temu, Łukasz _ napisał:

Jeżeli tak, to przed przejściem na nowe Sello wystarczy zrealizować wszystkie transakcje, które się pobrały, a kolejne pobierać dopiero po aktualizacji, tak?

Jeśli to możliwe to tak.

Link to postu

Ogólnie widzę że sello chodzi ładnie, ale martwi mi jedna rzecz.

Cytat

Zniknęły natomiast funkcje pobierające transakcje dla wybranej aukcji i wiadomości e-mail. W nowym API Allegro nie ma sposobu aby te funkcje zrealizować równie szybką metodą jak inne i musiałby one być zrealizowane po staremu – czyli pobranie transakcji do aukcji z dużą sprzedażą trwało by nadal bardzo długo.

Czyli teraz jak ktoś wyśle nam wiadomość po zakupie że chce coś zmienić, lub wybrać kolor to sello tego nam nie podepnie do transakcji.

 

Link to postu

Hejka

Zainstalowałem - śmiga fajnie, co zauważyłem to brak w zakładce dokumenty podanego rodzaju dokumentu i po jego wygenerowaniu numeru.

image.png.29c8444fc5d746c3c744b240db043214.png

Nie wiem czy to tylko u mnie ale tak jest.

Drugi problem jaki się rano pojawił ale już zażegnany to : używam SMART BL i na początek nie chciało się synchronizować (ale support pomógł jest nowa wersja 16002 i śmiga).

Więcej problemów nie widziałem, a jak zobaczę napiszę :)

 

 

 

 

Edytowane przez Daniel Lewandowski
Link to postu
22 godziny temu, Sebastian Mika napisał:

Czyli teraz jak ktoś wyśle nam wiadomość po zakupie że chce coś zmienić, lub wybrać kolor to sello tego nam nie podepnie do transakcji.

Podepnie. Chodzi o to, że zniknęła możliwość pobrania transakcji po kliknięciu w maila - bo taka była. Z podpinaniem maili do transakcji to nie ma żadnego związku.

19 godzin temu, Daniel Lewandowski napisał:

Zainstalowałem - śmiga fajnie, co zauważyłem to brak w zakładce dokumenty podanego rodzaju dokumentu i po jego wygenerowaniu numeru.

Jakie są domyślne ustawienia typu dokumentów w parametrach połączenia z Subiektem?

3 godziny temu, Jakub Pęcikiewicz napisał:

pobrało mi stare zamówienia mimo iż datę odcięcia mam na 16.01

Proszę podesłać zrzut ekranu z ustawień w systemie formatu daty i godziny (Region).

Link to postu

u mnie chyba wszystko ok po za jedna ważna sprawą
sello nie tworzy paczek allegro paczkomaty
{"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"receiver":[{"email":"invalid"}],"custom_attributes":[{"target_point":["incorrect_name"]}]}}

dane paczkomatu wyglądają tak RDT01N (RDT01N) muszę wejść w adres do wysyłki i usunąć zawartość w nawiasach dopiero wtedy tworzy paczkę

Link to postu

tak wyglada adres do wysyłki z transakcji
Paczkomat KUE01M (KUE01M)
Pabianicka 6
Przy sklepie Primus
95-006 Kurowice

tak wygląda nazwa punktu w utworzonej paczce
KUE01M (KUE01M)
a tak pełny adres
Paczkomat KUE01M (KUE01M)
Pabianicka 6
Przy sklepie Primus
95-006 Kurowice
PL

po usunięciu tej zawartości (KUE01M) z nazwy punktu
i kliknięciu sprawdź dane pokazuje się to
Paczkomat KUE01M
Pabianicka 6
95-006 Kurowice
wraz z nr tel. i adresem e-mail
dopiero wtedy tworzy paczkę w inpost

 

Link to postu

W sobotę wersja Sello 1.33 zainstalowana i nie było żadnych problemów.

- zamówienia pobierają się bardzo szybko bez dubli

- paczkomaty się wysyłają przez Sello (nie ma nawiasów w adresie wysyłki)

- Dokumenty po wydrukowaniu są powiązane z transakcją

- Duży + za kolumnę smart w transakcjach

- Duży + za możliwość dzielenia paczek według serwisu

- Obsługa jest bardziej intuicyjna (brak czerwonych formularzy itp itd)

 

Ogólnie do duży + i podziękowania dla ST

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...