Skocz do zawartości

1.33 - jedna zdublowana transakcja

Polecane posty

Jeśli te dwie transakcje są jeszcze w Sello, prosiłbym o wykonanie poniższego zapytania w programie serwisowym:

select * from tr__transaction where tr_CheckoutFormId = '5882b743-392b-11ea-8333-d1f95e797c51'

i podesłania na sello@insert.com.pl z linkiem do tego tematu.

Czy transakcje pobierane są na jednym stanowisku czy na wielu?

Link to postu

Właśnie wysłałem na maila sello@insert.com.pl rezultat polecenia sql.

Dnia 18.01.2020 o 17:25, Bartosz Rosa napisał:

Czy transakcje pobierane są na jednym stanowisku czy na wielu?

Transakcje pobierane są na serwerze automatycznie (cyklicznie), natomiast użytkownik może także pobrać "ręcznie" (wymusić pobranie) na stanowisku klienckim.

Link to postu

Udało się nam powtórzyć zdublowanie transakcji. Błąd występuje prawdopodobnie wyłącznie przy grupowaniu transakcji.

Schemat:

  1. Na stanowisku nr. 1 następuje zgrupowanie transakcji X w grupę Y.
  2. Na stanowisku nr. 2 bez odświeżenia grida nie widać zgrupowanych transakcji X w grupę Y.
  3. Na stanowisku nr. 2 następuje zgrupowanie transakcji X w grupę Z.
  4. Po odświeżeniu gridów na stanowiskach 1 i 2 pojawiają się dwie grupy Y i Z.
Link to postu

UWAGA! Dwie paczki wysłane i opłacone w piątek, aktualizacja była w sobotę (nie było wtedy żadnych transakcji nieopłaconych) a dzisiaj trafiły do paczek znów te same transakcje. Jedna to grupa, druga normalna. Sprawdźcie sobie dokładnie po aktualizacji, bo myślałam, ze problem bedzie dotyczyc tylko tych wcześniej nieopłaconych/niewysłanych.

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Dublowanie przy grupowaniu jednoczesnym z wielu stanowisk to stary problem, jest przeznaczony do poprawienia w najbliższej aktualizacji.

Bartek, nam wcześniej nigdy nie zdarzyły się duble przy grupowaniu. Z tego co udało mi się ustalić, to w takiej sytuacji, którą opisałem wyżej na 1.32 program się na krótko zwieszał i pojawiał się komunikat o błędzie (brak dostępu?). Nie odpowiem, bo sam tego nie grupowałem, ale możecie sprawdzić tą sytuację na 1.32 i na 1.33 jak to wygląda.

Link to postu

Po wysyłce w zakładce Transakcje nieopłacone pojawilo się ponownie 12 niezgrupowanych transakcji. Zjawiły się ok godziny 16-tej dziś dopiero. Co ja mam z nimi zrobić? Usunąć? Są dziewicze, nowiutkie, niezgrupowane. W zakładce klienta istnieją jako dwie identyczne transakcje. Dotyczy to sobotnich zakupów, które dziś wyszły

EDIT: już jest 14........ jakby wysłanie nr paczki sprowokowało je do objawienia się. 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Mi dzisiaj również pobrało transakcję z 20.01.2020 które już wyszły do klientów wtf? starsze aukcje miały być obsługiwane tylko ręcznie aktualizację sello robiłem właśnie w poniedziałek na koniec dnia pracy bo mi zostało tylko 12 transakcji i do dzisiaj niby wszystko działało, od rana niespodzianka w postaci transakcji z 20-stego które już wyszły bo skojarzyłem loginy że przecież je już robiłem i wyszły, można te transakcje usunąć (delete) czy za chwile wrócą znowu?

Edytowane przez Tomasz Urbaniak
Link to postu

Duble dotyczą transakcji z poniedziałku i pojawiły się jako nowe wraz z numerem zamówienia z Allegro, a te starsze z poniedziałku które były już zrealizowane po aktualizacji Sello nie miały numeru zamówienia z Allegro i należało je zrobić ręcznie bo nawet nie było widać w nich czy płatność automatyczna przeszła ok.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...