Skocz do zawartości

Wersja 1.20 zbiorcza konwersja

Polecane posty

Witam. U mnie to samo - żeby było zabawniej - przedwczoraj zakupiłem licencję na przedłużenie abonamentu i po instalacja wersji 1.20 program nie chce mi pobrać z internetu (Insertu) klucza aktywacyjnego. Zostałem w ten sposób z wersją 1.19 HF1 - wiec nawet nie miałem możliwości wyboru jakiejkolwiek opcji - wybór wyłączony - brak abonamentu. W poniedziałek będę działał. Dam Wam znać - co było nie tak. :)

Pozdrawiam Wszystkich :)

Link to postu
3 godziny temu, Adam Nowicki napisał:

Przy zbiorczej konwersji nie widzę możliwości odłączenia kopii po konwersji. Są trzy opcje do wyboru. Zostawiłem domyślną- kopia widoczna na serwerze i widzę że będę musiał ręcznie usuwać kopie. Ktoś mi wytłumaczy czym różnią się te opcje-kopia widoczna, niewidoczna, w innym miejscu. 

Powinno wystarczyć zapoznanie się z pomocą do programu, proszę to zrobić, jeśli ciągle nie będzie coś jasne to proszę pytać.

 

3 godziny temu, Marek Łysiak napisał:

U mnie to samo - żeby było zabawniej - przedwczoraj zakupiłem licencję na przedłużenie abonamentu i po instalacja wersji 1.20 program nie chce mi pobrać z internetu (Insertu) klucza aktywacyjnego. Zostałem w ten sposób z wersją 1.19 HF1 - wiec nawet nie miałem możliwości wyboru jakiejkolwiek opcji - wybór wyłączony - brak abonamentu.

Co to znaczy "nie chce" ? Proszę dokładniej opisywać problemy to być może będzie dało się jakoś odpowiedzieć/pomóc... W przypadku problemów należało się zgłosić do dostawcy programu/abonamentów w celu wyjaśnienia sytuacji lub przesłania klucza aktywacyjnego do ręcznej aktywacji, każdy kto serwisuje programu księgowe pracuje w ten weekend...

  • Smutny 1
Link to postu

Panie Danielu - już tak zrobiłem - skontaktowałem się z sprzedawcą abonamentu - niestety w ten weekend - nie pracuje - leniuszek jakiś :). Będę uderzał do Insertu w poniedziałek (ewentualnie do sprzedawcy, żeby mi udostępnił klucz aktywacyjny). Przez brak przewidywanie z moje strony - muszę "ręcznie" odłączać 140 baz w programie serwisowym. :) Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wersja 1.20 zbiorcza konwersja
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.01.2020 o 12:49, Marek Łysiak napisał:

Witam. Żeby nie odłączać później kopii od serwera (były one niewidoczne podczas wyboru podmiotu(podmiotów)) wybieramy opcję: Utwórz kopie jako bazę danych odłączoną od serwera.

Miłego dnia. Pozdrawiam :)

dokładnie o to chodzi. Dziękuję.

Tylko czemu ten wybór nie jest ustawiony jako domyślny?

Link to postu
3 godziny temu, Artur Janikowski napisał:

Panie Danielu może lepiej nie zabierać głosu jak się nie ma nic do powiedzenia. Takie odpowiedzi nie licują z opisem "partner"

Wypowiedź sugeruje, że nie zrozumiał Pan poruszanych problemów, moich odpowiedzi, w których podałem możliwości ich rozwiązania i moich intencji... Sam robię tak jak napisałem - regularnie zaglądam do pomocy do programu i szukam wsparcia u dostawcy programu, dzięki temu szybko uzyskuję pełną i prawdziwą wiedzę o programie, dzięki czemu mogę pomagać innym w problemach z jego obsługą  - próbkę efektów takiego podejścia widać na forum...

Jak niestety bardzo często powtarzam - to nie ode mnie zależy, czy ktoś skorzysta z mojej pomocy, rozwiąże i co najważniejsze uniknie wielu problemów, czy uzna, że "nie mam nic do powiedzenia".

 

3 godziny temu, Artur Janikowski napisał:

Tylko czemu ten wybór nie jest ustawiony jako domyślny?

Może dlatego, że nie jest to najbezpieczniejsza opcja dla przeciętnego użytkownika programu ? Jeśli konwersja się nie powiedzie to nie trzeba będzie szukać kopii na dysku i jej odtwarzać z archiwum - będzie widoczna i dostępna na liście podmiotów...

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...