Skocz do zawartości

PIT-11 dla obcokrajowca - błąd w generowaniu wysyłki

Polecane posty

Witam,

 

Mam do wprowadzenia PIT-11 20 pracowników, którzy są obcokrajowcami i  nie mają (jeszcze) numeru PESEL.
Rozumiem, że aby móc wysłać numer paszportu XMLem, muszę wybrać opcję, że nie są rezydentami.

Problem pojawia się w polu 15, w które wpisuję "Pakistan", "Bangladesz", "Polska" i za każdym razem mam informację o nieprawidłowej wartości pola.

Dodam, że te kraje i obywatelstwa wraz z kodami ISO krajów mam wprowadzone w konfiguracji programu.

Pomocy! Nie chcę tego przepisywać do e-Deklaracji.

 

PS. Bonus: mam przypadki osób, które są na pewno rezydentami, ale nie udostępniły swojego numeru PESEL. Wtedy walidacja pola przechodzi, ale podejrzałem XMLa i wtedy te pola są po prostu niewysyłane.

Pozdrawiam

Artur

Screen-Shot-2020-01-18-15-06-31.png

Link to postu

Dzień dobry.

Poza wypełnieniem pola 15, należy również wypełnić pole "Kod kraju podatnika", na zakładce E-DEKLARACJA:

image.png.43460a408e1af53328f6bed4ea70a828.png

Dnia 18.01.2020 o 15:07, Artur Roszczyk napisał:

Witam,

 

Mam do wprowadzenia PIT-11 20 pracowników, którzy są obcokrajowcami i  nie mają (jeszcze) numeru PESEL.
Rozumiem, że aby móc wysłać numer paszportu XMLem, muszę wybrać opcję, że nie są rezydentami.

Problem pojawia się w polu 15, w które wpisuję "Pakistan", "Bangladesz", "Polska" i za każdym razem mam informację o nieprawidłowej wartości pola.

Dodam, że te kraje i obywatelstwa wraz z kodami ISO krajów mam wprowadzone w konfiguracji programu.

Pomocy! Nie chcę tego przepisywać do e-Deklaracji.

 

PS. Bonus: mam przypadki osób, które są na pewno rezydentami, ale nie udostępniły swojego numeru PESEL. Wtedy walidacja pola przechodzi, ale podejrzałem XMLa i wtedy te pola są po prostu niewysyłane.

Dla osób, które są rezydentami, wydaje się być obowiązkowe posiadanie PESEL i z tym numerem się rozliczać.

Link to postu
Dnia 20.01.2020 o 15:02, Roman Budzisz napisał:

"Dla osób, które są rezydentami, wydaje się być obowiązkowe posiadanie PESEL i z tym numerem się rozliczać."

He, he, to powiedz to paniusiom z urzędu miasta, które w sytuacji braku zameldowania nie chcą wydać numeru PESEL na podstawie ustaw o identyfikacjach podatkowych . Odsyłają do Warszawy gdzie trzeba wysyłać notarialnie poświadczone dokumenty., a zegar tyka i 31.01 tuż tuż... 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...