Skocz do zawartości

Bilansuj aktualizując pozycję

Polecane posty

Dzień dobry.

Chodzi o bilansowanie dekretu
W GT jest poza opcją "bilansuj dodając pozycję" także opcja "bilansuj aktualizując pozycję". Działa to tak, że pozycja na której jesteśmy ustawieni przybiera wartość taką, aby zbilansować dekret. Jest to bardzo przydatne. 

Przykład: Mamy po stronie WN 1123,00,  Po stronie MA mamy również 1123,00. Tworzymy po MA dodatkowo 123,00 na innym koncie i po operacji "bilansuj aktualizując pozycję" stojąc na kwocie 1123,00 po MA robi nam się z niej 1000,00. Dekret się ładnie bilansuje.
Czy w Nexo jest taka funkcja?

Pozdrawiam
Marcin

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, ale nie chodzi mi o bilansowanie poprzez dodanie pozycji, tylko o zbilansowanie poprzez zaktualizowanie pozycji już istniejącej.
Przykład:

Mam wprowadzony dekret WN: 100; MA: 70; MA: 30. Jak widać dekret się bilansuje. Zapisuję go. Stwierdzam jednak błąd i chciałbym aby dekret wyglądał tak: 
WN: 100; MA:60; MA:40. Otwieram dekret, zmieniam 70 na 60 i tu właśnie w GT mogłem ustawić się na pozycji 30, wcisnąć CTRL+SHFT+B i program zbilansował dekret aktualizując wartość 30 na 40.  W NEXO nie widzę takiej opcji, a to o czym Pan wspomniał wyżej spowoduje dodanie kolejnej pozycji po stronie MA o wartości 10.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...