Skocz do zawartości

1.33 BŁEDY I BRAK TRANSAKCJI

Polecane posty

1 - nie mogę wysłać numeru paczki Poczty Polskiej do serwisu, otrzymuję podkreślona na czerwono wiadomość: 

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 334/2020 z konta a...……...pl na Allegro.pl (Polska): Provided waybill is not valid
 
2-  nadałem dwie paczki Paczkomaty 24/7, numer jednej bez problemu przekazany do serwisu, numer drugiej nie przekazany, pojawia się komunikat: Paczka 336/2020 - Pominięto bo transakcja nie zawiera numeru zamówienia Allegro
 
3 - brak 5 transakcji, Sello ich nie pobrał i nie pobiera mimo kolejnych prób, pobrane transakcje wcześniejsze, późniejsze oraz między tymi brakującymi też, nie ma żadnej zależności czasowej
Link to postu
7 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

No to trzeba popatrzeć w ustawieniach dostawców może...

Paczka ma niższy nr niż poprzednia, więc sądziłem, że też jest z 1.32...

 

Ale to coś się zmieniło? Po utworzeniu paczki automatycznie pojawia się żółty znaczek gotowości do przekazania numeru do serwisu, tyle że przekazać się nie da. jest jeszcze coś, do tej pory trzeba było info o punkcie odbioru ręcznie przepisać do adresu, teraz widzę, że automatycznie się ten adres pojawia, ale niestety źle, bo oznaczenie poczty jest w rubryce imię i nazwisko klienta. 

Zrzut ekranu (104).png

Link to postu
4 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tu zostało tak samo.

 

Jakieś szczegóły? Raczej nikt nie zgłaszał takich problemów.

No szczegóły są takie że nie ma 5 transakcji w Sello w ogóle. Transakcje z 17 i 18 01. W sobotę 18 instalowana była nowa wersja Sello, transakcje nie zostały zaimportowane ani przed ani po instalacji. Zaimportowane za to zostały transakcje dokonane przed nimi, po nich i między nimi.  

Link to postu

Także przy pobieraniu ponownym się nie pojawiają?

image.png.ac0e6b53b63a7cbffda4dd8ac33ce25f.png

Dla pewności, że ich nie ma w Sello warto wejść do zakładki AUKCJE > WSZYSTKIE, bez filtrów i spróbować je wyszukać.

Jeśli są, to można je usunąć /DELETE/ i wtedy powinny się pobrać już po nowemu.

 

Czy nie ma żadnych błędów przy pobieraniu transakcji? np. o braku powiązania z wysyłką?

Link to postu
1 godzinę temu, Wojciech Mucha napisał:

Ale to coś się zmieniło? Po utworzeniu paczki automatycznie pojawia się żółty znaczek gotowości do przekazania numeru do serwisu, tyle że przekazać się nie da. jest jeszcze coś, do tej pory trzeba było info o punkcie odbioru ręcznie przepisać do adresu, teraz widzę, że automatycznie się ten adres pojawia, ale niestety źle, bo oznaczenie poczty jest w rubryce imię i nazwisko klienta. 

Zrzut ekranu (104).png

ok, chyba wiem już na czym może polegać problem z przekazaniem numeru paczki Poczty Polskiej. W Sello numer ten z jakiegoś powodu nie jest zapisany ciągiem, ostatnia cyfra jest po spacji czyli zamiast np. 00459007738516374191 jest 0045900773851637419 1 . Tak było zawsze i do tej pory nie stanowiło to problemu, teraz problem jest, Allegro traktuje to jako błędny numer. Wiem bo próbowałem go wpisać ręcznie z tą pauzą i nie da rady

 

Link to postu
12 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Także przy pobieraniu ponownym się nie pojawiają?

image.png.ac0e6b53b63a7cbffda4dd8ac33ce25f.png

Dla pewności, że ich nie ma w Sello warto wejść do zakładki AUKCJE > WSZYSTKIE, bez filtrów i spróbować je wyszukać.

Jeśli są, to można je usunąć /DELETE/ i wtedy powinny się pobrać już po nowemu.

 

Czy nie ma żadnych błędów przy pobieraniu transakcji? np. o braku powiązania z wysyłką?

próbowałem kilka razy. nie ma żadnych błędów

Link to postu
3 godziny temu, Wojciech Mucha napisał:

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 334/2020 z konta a...……...pl na Allegro.pl (Polska): Provided waybill is not valid

Jaki jest numer nadawczy w tej paczce? Skąd się tam wziął? Czy nie ma jakichś niepotrzebnych spacji z przodu, z tyłu itp?

3 godziny temu, Wojciech Mucha napisał:

2-  nadałem dwie paczki Paczkomaty 24/7, numer jednej bez problemu przekazany do serwisu, numer drugiej nie przekazany, pojawia się komunikat: Paczka 336/2020 - Pominięto bo transakcja nie zawiera numeru zamówienia Allegro

Proszę wybrać paczkę, wybrać Przełącz na transakcję i sprawdzić czy kolumna Nr zamówienia jest wypełniona.

3 godziny temu, Wojciech Mucha napisał:

3 - brak 5 transakcji, Sello ich nie pobrał i nie pobiera mimo kolejnych prób, pobrane transakcje wcześniejsze, późniejsze oraz między tymi brakującymi też, nie ma żadnej zależności czasowej

Czy są to transakcje ponowne tych samych klientów na tej samej aukcji?

1 godzinę temu, Wojciech Mucha napisał:

Transakcje z 17 i 18 01. W sobotę 18 instalowana była nowa wersja Sello, transakcje nie zostały zaimportowane ani przed ani po instalacji.

Proszę sprawdzić datę odcięcia w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce TRANSAKCJE. Na kiedy ona wskazuje?

1 godzinę temu, Wojciech Mucha napisał:

W Sello numer ten z jakiegoś powodu nie jest zapisany ciągiem, ostatnia cyfra jest po spacji czyli zamiast np. 00459007738516374191 jest 0045900773851637419 1 . Tak było zawsze i do tej pory nie stanowiło to problemu, teraz problem jest, Allegro traktuje to jako błędny numer. Wiem bo próbowałem go wpisać ręcznie z tą pauzą i nie da rady

Ok, dzięki za informację, poprawimy to.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...