Skocz do zawartości

Edycja wydruku transakcji

Polecane posty

Już sobie poradziłem. Kopiuję do schowka ten ciąg bajtów. Następnie w programie PsPad, w widoku Edytor HEX, wklejam go, i w wyniku, otrzymuję faktycznie piękne dwa pliki: xml i xsl. No to teraz czeka mnie fajna zabawa. A tak na marginesie. Czy jest planowany jakiś edytor wzorców wydruku, taki jaki jest np. w Subiekcie GT??

Link to postu

W Sello edytor jest lepszy niż w GT, z tym że mechanizm podpięty jest pod wydruki paczek. Wydruk transakcji to w rzeczywistości wydruk dolnego podglądu (HTML) i tutaj nie planujemy dorabiać żadnego edytora. Pozostaje ewentualne miejsce dla twórców zewnętrznego oprogramowania aby móc zaoferować widoki/wydruki dostosowane do potrzeb.

Link to postu

Ok. Podbijam temat jeszcze raz. Dane sobie spokojnie pobrałem. Udało mi się. Zapisałem pliki: xml i xsl. Pozmieniałem. I teraz pytanie następujące. Jakim sposobem umieścić plik transformacji ponownie w bazie? Próbowałem tradycyjnym UPDATE i wrzucałem dane binarne. Niestety nie zadziałało. Dane się umieściły, ale przestało pokazywać transakcję. Próbowałem UPDATE z wykorzystaniem funkcji CONVERT i wrzucając kod pliku xsl. To samo. W strukturze bazy, to pole, to pole typu IMAGE.

Pomoże ktoś?

 

Edycja.

Temat na tą chwilę rozwiązany. Udało się. Teraz pozostała tylko edycja pliku xsl i ewentualnie xml. I jazda do przodu. ?

Edytowane przez Radosław Dobrowolski
Rozwiązanie problemu
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

No i wracam do tematu. Tym razem coś bardziej skomplikowanego. ?

Otóż, potrzebne jest, aby z kodu kreskowego w postaci cyfr, generował się typowy kod kreskowy w postaci kresek. Znalazłem coś takiego:

http://www.renderx.com/~renderx/Demos/barcode/index.html

Jako, że styl xsl jest zaszyty w bazie danych, nie mogę użyć funkcji import, postanowiłem do istniejącego pliku na końcu dorzucić zawartość stosownego pliku xsl. Ale niestety, po wgraniu go do bazy danych, transakcja nie wyświetla się. Czy ktoś z koderów, mógłby mi pomóc w zgraniu tych styli? Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę, ponieważ xsl-a dopiero się uczę i nie jestem, aż taki mocny w tej kwestii.

Edit: Czy błąd może leżeć po stronie wykorzystania przez tą "bibliotekę" znaczników <fo:....>???

Edytowane przez Radosław Dobrowolski
Link to postu

Import powinien zadziałać, bo transformata jest przecież wykonywana przez kod po wczytaniu jej z bazy.

Do prac z xml xslt polecam skorzystać z jakiegoś narzędzia, np Visual Studio umożliwia wczytanie xmla źródłowego i xslt i renderowanie tekstu wynikowego w oknie obok, czy wręcz debugowanie linia po linii transformaty. Nie wiem czy wersje darmowe Visual Studio mają taką możliwość, trzeba by sprawdzić.

 

Link to postu

Nie próbowałem nigdy osadzać js w xslt, aczkolwiek na forum są przykłady użytkowników, którzy tak robili. W razie czego można w src podać link do dysku file://C:\jakaslokalizacja\script.js"

Natomiast pytanie, czy podgląd będzie w stanie wyświetlić i wydrukować svg - to warto sprawdzić na początek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...