Skocz do zawartości

Dramat z rozliczeniem i cofaniem inwentaryzacji

Polecane posty

Poprosze o pomoc.

1. Zrobiłem SPIS na 1.01.2020

2. Zrobiłem INWENTARYZACJĘ na 1.01.2010 + dołczyłe SPIS z 1.01.2020

3. Rozliczyło się

4. Robię raport stanu magazynowego na 2.01 a tam niespodzianka. Wsystko jest jak było. Stan ualtualnił sie na 23.01.2020

DRAMAT

Usułuje cofać/ usuwać INWENTARYZACJĘ, SPIS i nic. System nie pozwala.

Wpadłem więc na pomysł UNIEWAZNIĆ INWENTARYZACJĘ. Ale to nic nie dało. Stany dalej sa do bani. Zrobienie ponownego SPISU i INWENTARYZACJI nie nie daje bo znienacka wychodzi na ZERO ZŁ.

Jak usunąc UNIEAŻNIONA INWENTARYZACJĘ, SPIS Z NATURY i zacząć od nowa?

Link to postu

W inwentaryzacji, zaraz obok numeru, są dwie daty, które ustawią się na moment wprowadzania inwentaryzacji - domyślam się, że zrobił Pan to dzisiaj, więc wstawiło się tam samo 23 stycznia. Zacząłbym od poprawienia tej daty. Dodatkowo, w powiązanych do inwentaryzacji, powinny być dwa dokumenty - PW i RW. To głównie od ich daty, zależy, na jaki dzień zmodyfikowany zostanie stan. Z głowy nie pamiętam, czy ewentualnie, jakby nie dało się na inwentaryzacji zmienić daty, to czy tam nie ma wtedy blokady i tam mógłby Pan zmienić datę. Powodem ewentualnej blokady, mogą też być wydania asortymentu, które nastąpiły po dokumencie PW - czyli jeśli dzisiaj Pan coś wydał, to może to blokować działanie na dokumencie PW.

Link to postu

Aj, z tym Unieważnieniem, to tak czasem mają. No dobra, ale w takim razie nie ma to wpływu na stan. Można by zrobić po prostu nową inwentaryzację, z nowym spisem - pytanie jak pozycje spisu, w sensie, czy było to wpisywane ręcznie? Niestety, NEXO nie ma z jakieś przyczyny opcji powielania spisu i nie widzę też opcji eksportu do XML, aby można było to potem wczytać ponownie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...