Skocz do zawartości

Dublowanie aukcji z innego konta allegro

Polecane posty

Możesz zweryfikować identyfikatory au_Id dla dwóch takich aukcji, żeby sprawdzić która z nich była pierwsza? Ta poprawnie przypięta czy ta niepoprawna?

W 1.33.1 będzie prawdopodobnie dodatkowa weryfikacja czy konto posługuje się swoim tokenem a nie tokenem innego konta - na wypadek gdyby konta były niepoprawnie zautoryzowane.

Wersja 1.31 miała ten problem, że autoryzacja mogła być przeprowadzona niepoprawnie i taki stan może prowadzić do pojawiania się transakcji na innym koncie - co za tym idzie może to też dotyczyć aukcji. Sprawdź też czy nie ma dubli transakcji, bo w szczególnym przypadkach może do tego dojść. Nad rozwiązaniem pracujemy.

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyli problem z dublowaniem aukcji występuje na 1.32?

Ja też dalej na 1.32 i też zdarzyły mi się duble aukcji. Ostatnio dużo robiłem różnych zmian na aukcjach i pobierałem różne dane dla różnych kont i też pojawiła się dość spora ilość zdublowanych aukcji, które nie miały miniaturki, cennika itp i w ogóle nie dotyczyły tego konta, na którym faktycznie były wystawione. Wyfiltrowałem po tych, które nie mają miniaturki (bo mam taki filtr w aukcjach trwających) i je najzwyczajniej usunąłem.

W ogóle w Sello jest jakiś problem z wieloma kontami. Nie ma dnia, żebym nie dostał informacji typu "Forbidden" albo "niepoprawna ilość sztuk na aukcji" albo "zdjęcia w ofercie są niepoprawne" podczas wykonywania jakiejś zmiany na aukcjach. Autoryzacja niby pomaga ale szybciej sobie z tym radze odpalając wysyłkę zmian z Sello na innym kompie gdzie przechodzi bez problemu.

Edytowane przez maniootek •
Link to postu

Witam.

Problem jest nam znany, występował także w naszych aplikacjach przy autoryzacji.
Potrafi się dziać tak, że cache (ciasteczka) przeglądarki pamiętają dane wcześniej autoryzowanego konta i takie przypisują pod kolejne.

Sprawdzone obejście problemu - to usuwanie historii przeglądania pod IE (z tej przeglądarki korzystają kontrolki wbudowane w aplikacje) przed każdą autoryzacją.

Czyli:

- Wchodzimy do IE, czyścimy cache ( ctrl+shift+delete , usuń)

- Odpalamy Sello. Autoryzujemy konto X. Zamykamy Sello.

Powyższe kroki powtarzamy dla każdego następnego konta.

 

pozdrawiam

Dawid Kopański

bettersoft.pl

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
1 minutę temu, Dawid Kopański napisał:

Witam.

Problem jest nam znany, występował także w naszych aplikacjach przy autoryzacji.
Potrafi się dziać tak, że cache (ciasteczka) przeglądarki pamiętają dane wcześniej autoryzowanego konta i takie przypisują pod kolejne.

Sprawdzone obejście problemu - to usuwanie historii przeglądania pod IE (z tej przeglądarki korzystają kontrolki wbudowane w aplikacje) przed każdą autoryzacją.

Czyli:

- Wchodzimy do IE, czyścimy cache ( ctrl+shift+delete , usuń)

- Odpalamy Sello. Autoryzujemy konto X. Zamykamy Sello.

Powyższe kroki powtarzamy dla każdego następnego konta.

 

pozdrawiam

Dawid Kopański

bettersoft.pl

 

Problem rozwiązany , potwierdzam pomogło 

Link to postu

Od wersji 1.32 jest dodana weryfikacja przy autoryzowaniu konta, która sprawdza czy token zwrócony do kolejnego konta jest faktycznie dla tego konta. Cache nie powinien tutaj nic wnosić, bo te tokeny zwracane są różne i poprawne dla każdego konta.

Autoryzacja w 1.31 faktycznie mogła wymagać czyszczenia cache, ale od 1.32 nie powinno to być wymagane.

 

Chociaż z drugiej strony, wczoraj na testowym serwisie Allegro pokazało nam się zamówienie konta X na koncie Y (przynajmniej taka była informacja kto jest zalogowany obecnie).

Link to postu

@Dawid Kopański czy po takiej pełnej autoryzacji zdarza się, że autoryzacja wysiada po jakimś czasie i proces trzeba powtarzać?

@4S_ MARKET daj znać jeśli zajdzie konieczność ponownej autoryzacji.

Oczywiście jeśli w Sello są już aukcje podpięte do niepoprawnego konta to próba ich aktualizacji będzie generować zapewne 403 Forbidden.

 

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

@Dawid Kopański czy po takiej pełnej autoryzacji zdarza się, że autoryzacja wysiada po jakimś czasie i proces trzeba powtarzać?

@4S_ MARKET daj znać jeśli zajdzie konieczność ponownej autoryzacji.

Oczywiście jeśli w Sello są już aukcje podpięte do niepoprawnego konta to próba ich aktualizacji będzie generować zapewne 403 Forbidden.

 

Tych aukcji nie podpinałem , na ten moment po pobraniu pełnych danych aukcje się już nie dublują . 

 

Jeśli chodzi o autoryzacje o której piszę @Dawid Kopański niestety ale czasami zdarza się taki problem ponownie 

Link to postu

Ja dzisiaj dostałem błąd typu FORBIDDEN dwa razy w przeciągu 30-minut w przypadku aktualizacji aukcji trwającej (opis + zdjęcia) na różnych kontach. Pierwszy raz poradziłem sobie z nim, tak jak to opisałem wcześniej czyli BEZ PONOWNEJ AUTORYZACJI tylko wysłałem zmiany do serwisu z innego komputera i przeszło bez problemu. Drugim razem próbowałem usunąć cache tak jak to @Dawid Kopański opisał w poście powyżej ale najpierw eksperymentalnie bez wyłączania Sello i nic to nie dało, więc postąpiłem tak jak to dokładnie zostało opisane czyli wyłączyłem Sello, usunąłem cache, włączyłem Sello, puściłem zmiany i przeszły bez problemu.

Może warto się temu przyjrzeć dokładnie? Błędy z autoryzacją są bardzo irytujące w Sello.

Link to postu

To jest podwójnie dziwne, bo konektor REST Allegro nie korzysta z cache'u przeglądarki - jedynie autoryzacja z niej korzysta, bo wyświetla stronę logowania w komponencie HTML.

Mógłbyś przy następnej takiej sytuacji włączyć logowanie, doprowadzić do błędu forbidden a następnie zresetować cache i ponowić wykonanie nieudanej poprzednio operacji?

Link to postu
Dnia 29.01.2020 o 16:04, Bartosz Rosa napisał:

Mógłbyś przy następnej takiej sytuacji włączyć logowanie, doprowadzić do błędu forbidden a następnie zresetować cache i ponowić wykonanie nieudanej poprzednio operacji?

ok włączyłem to pracownikowi, który dzisiaj będzie aktualizował aukcje

gdzie potem znajde ten plik z logiem?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...