Skocz do zawartości

CIT-8 za 2019

Polecane posty

To bardzo odległy termin. Od grudnia są już deklaracje opublikowane.  Jesteśmy biurem rachunkowym i czekanie kolejne dwa tygodnie  to strata czasu.  Do kogo mam się zwrócić o przyspieszenie terminu?  Umowa licencyjna gwarantuje mi aktualizację na bieżąco, od miesiąca Cit-8 powinien być dostępny.   Dla  mnie są to wymierne straty finansowe. 

Link to postu
Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

To bardzo odległy termin.

To dwa tygodnie przed terminem złożenia deklaracji - według mnie to wczesny termin.

 

Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

Od grudnia są już deklaracje opublikowane.

Zgadza się, proszę porozmawiać z dostawcą programu/serwisantem, jak wygląda tworzenie programów dla firm, zwłaszcza w okresie, kiedy tych zmian jest tak wiele...

 

Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

Jesteśmy biurem rachunkowym i czekanie kolejne dwa tygodnie  to strata czasu.

Nie rozumiem, proszę o rozwinięcie.

 

Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

Do kogo mam się zwrócić o przyspieszenie terminu?

Nic tego nie zmieni, przy programach pudełkowych nie robi się wyjątków dla jednego użytkownika.

 

Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

Umowa licencyjna gwarantuje mi aktualizację na bieżąco, od miesiąca Cit-8 powinien być dostępny.

Należało zacytować fragment, z którego wynika takie twierdzenie, ja takiego sobie nie przypominam.

 

Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

Dla  mnie są to wymierne straty finansowe. 

Nie rozumiem, proszę o rozwinięcie.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Piotr Stochel napisał:

Temat podbijam. Również oczekuję na aktualizację umożliwiającą wysyłkę elektroniczną deklaracji CIT-8 za 2019 rok. 

Proszę nie tracić czasu, gdyż to niczego nie zmieni, termin podałem w pierwszej odpowiedzi w tym wątku, proszę cierpliwie czekać na kolejną wersję programu.

Link to postu
Dnia 4.02.2020 o 08:41, Kamil Goleń napisał:

Aktualizacja z deklaracją CIT-8 powinna pojawić się w połowie lutego, tak jak mówił Pan Daniel. Wypuścimy ją najszybciej jak to możliwe i bardzo prosimy o cierpliwość.

Dzień dobry, z niecierpliwością czekam na Cit-8.  Klienci czekają na sprawozdania i muszę się tłumaczyć za Państwa opieszałość. Zbieram po głowie za brak profesjonalizmu z Państwa strony.   Rozumiem, że  Inserty ma tak dużo klientów,  że przestał o nich dbać. Wzór druku pojawił się na początku grudnia a my nadal czekamy na możliwość generowania go w programie.  Nie ma żadnej informacji kiedy będzie gotowy, nie ma żadnego wpisu............ Długo mamy jeszcze czekać ?? 

Link to postu
Dnia 11.02.2020 o 13:49, Elżbieta Zielińska napisał:

Nie ma żadnej informacji kiedy będzie gotowy, nie ma żadnego wpisu............ Długo mamy jeszcze czekać ??

 

Dnia 27.01.2020 o 18:05, Daniel Kozłowski napisał:

W połowie lutego.

 

Dnia 29.01.2020 o 19:44, Daniel Kozłowski napisał:
Dnia 29.01.2020 o 15:20, Elżbieta Zielińska napisał:

Do kogo mam się zwrócić o przyspieszenie terminu?

Nic tego nie zmieni, przy programach pudełkowych nie robi się wyjątków dla jednego użytkownika.

 

Dnia 3.02.2020 o 18:58, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę nie tracić czasu, gdyż to niczego nie zmieni, termin podałem w pierwszej odpowiedzi w tym wątku, proszę cierpliwie czekać na kolejną wersję programu.

 

Dnia 4.02.2020 o 08:41, Kamil Goleń napisał:

Aktualizacja z deklaracją CIT-8 powinna pojawić się w połowie lutego, tak jak mówił Pan Daniel. Wypuścimy ją najszybciej jak to możliwe i bardzo prosimy o cierpliwość.

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z wyliczeniem deklaracji CIT-8 za 2019 rok. Mamy wydłużony rok podatkowy od 23.09.2018 do 31.12.2019 (nowa spółka). Zgodnie z rozporządzeniem wprowadzającym najnowszy wzór CIT-8 (28), w naszym przypadku składamy wersję CIT-8 (27). Po wygenerowaniu jej w Rewizorze, nie przenosi mi zaliczek kwartalnych. Podejrzewam, że może to wynikać z tego, ze zaliczki za 1-4 kwartał 2019 generowane są wg wzoru nr 4 (obowiązujący od 2019r) a powinno być wg wzoru numer 3. Niestety, wzoru nr 3 do zaliczek za 2019r wybrać się nie da. Co zrobić w takiej sytuacji? Mam przepisywać zaliczki należne i zapłacone do CIT-8 ręcznie?

Link to postu

Ja również, mam z tym problem. Nie tylko wyliczenie, ale również wysyłka do US, nie można elektronicznie wysłać deklaracji. Nie tylko nowe Spółki z wydłużonym  okresem rozliczeniowym ale również Spółki, które maja inny okres rozliczeniowy niż rok podatkowy, co dopuszczone jest ustawą. Zgłaszałam ten problem w ubiegłym roku i niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, jak widać system w tym zakresie nadal nie wylicza deklaracji.  Tym bardziej jest to nie logiczne, ponieważ system pozwala na założenie innego roku rozliczeniowego a nie generuje deklaracji za ten okres 

 

Edytowane przez Elżbieta Zielińska
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...