Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Wiktor Perliński

Brak możliwości pobrania zamówienia bez powiązanej metody wysyłki

Polecane posty

Witam, kilka produktów ze swojej oferty aukcyjnej przetwarzam poza Sello tj. przesyłki te przygotowuję ręcznie w serwisie kuriera a potem wklejam numery nadania do Sello i oznaczam jako wysłane. Są to towary o bardzo niestandardowych wymiarach, i ich sprzedaż to niewielki promil mojej całkowitej sprzedaży. Do tej pory - nie miałem z tym żadnego problemu - jednak w tej nowej wersji Sello - nie jestem w stanie pobrać takiej transakcji. Wyświetla się błąd który wklejam poniżej, i niestety pojawia się on za każdym razem kiedy pobieram nowe transakcje. Czy da się coś z tym zrobić? Próbowałem powiązać tą metodę dostawy aby obejść ten komunikat - niestety bez rezultatu.

Ponowne pobieranie zamówienia "876290a2-3f87-11ea-aa77-dd18b4ed85ea" użytkownika "********" z konta hurtowopl na Allegro.pl: Brak powiązania dostawy Allegro: "Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch"
Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.

W treści błędu opisaliśmy w miarę dokładnie co należy zrobić w takiej sytuacji :)

Cytat

Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.

Sello po prostu nie wie jaką dostawę ma ustawić w transakcji, jeśli klient wybrał "Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch" (w tym wypadku), bo żadna dostawa w słowniku dostaw nie ma przypisanej dostawy Allegro wybranej przez kupującego.

image.png.6916610bc93192134717c81ccc50150c.png

Ważne jest aby powiązać dokładnie tę dostawę, która pojawia się w treści błędu. Dostaw w Allegro jest wiele i mają podobne nazwy i często tutaj zdarzają się pomyłki.

Jeśli powiązanie dostawy nic nie daje i na pewno jest ona poprawna, można jeszcze zaktualizować słownik dostaw w menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu.

image.png.30e461a0d7893bc0680af28b66ffd2a8.png

Po czym ponownie otworzyć dostawę, upewnić się, że jest wybrana i zapisać.