Skocz do zawartości

Wysyłanie numerów przesyłek 1.33

Polecane posty

Dziękuję.

A nie dałoby się tego jakoś zautomatyzować, tak by w oznaczaniu błędów pomijało paczki, gdy zamówienie nie pochodzi z serwisu Allegro?

Mam też kłopot z wybieraniem przesyłek ze sklepu / ręcznie wprowadzonych, bo nie ma odpowiedniego filtra i nie można wyszukiwać po 'Transakcja'.

W tym momencie brakowało mi również kolumny z oznaczeniem błędu (aby posortować wg błędu), ale być może to jednorazowa akcja z taką ilością błędów paczek, więc mogłaby się nie przydać więcej.

Link to postu

Paczki spoza Allegro nie są oznaczane do wysyłki do Allegro. Nawet nie da się tego zrobić gdyby ktoś chciał. Problem dotyczy tylko starych paczek utworzonych w poprzedniej wersji Sello i po wyłączeniu synchronizacji dla nich nie będzie już występował.

Transakcjom dodawanym ręcznie można nadać cechę automatycznie, konfiguracja znajduje się w parametrach transakcji.

image.png.e26831a914c0f19ca7ee3b14f9ea8221.png

A po cechach można już filtrować.

2 godziny temu, Robert foto napisał:

W tym momencie brakowało mi również kolumny z oznaczeniem błędu (aby posortować wg błędu), ale być może to jednorazowa akcja z taką ilością błędów paczek, więc mogłaby się nie przydać więcej.

Będą dodane filtry umożliwiające wyświetlenie wszystkich błędów w module.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Póki co, wszystkie transakcje spoza Allegro generują wspomniane błędy w paczkach. Nie sposób je tam odznaczać, bo jest ich zbyt wiele. Natomiast zupełnie przesłaniają inne, ewentualne błędy w Sello.

Aktualnie mam plan by we wszystkich zamówieniach wprowadzonych ręcznie, jak i sklepowych, pracownicy przerabiający zamówienia musieli w zakładce cechy zaznaczać pole by transakcje odłączyć od Allegro.

Jest na to jakiś inny sposób, automatyczny?

Może powinienem to zgłosić do twórców SmartPaczki, by ingerując w bazę Sello zmieniali tą cechę, przynajmniej dla zamówień sklepowych?

Link to postu

Niestety, S2S nie ingeruje w bazę Sello, S2S tylko pobiera zamówienia do Subiekta, więc kwestia oznaczania błędów przesyłek do wszystkich transakcji utworzonych po za Sello pozostaje do rozwiązania raczej w Sello, bądź sposobie przerabiania transakcji.

Wszystkie zamówienia sklepowe i wprowadzone ręcznie (telefoniczne) generują błędy wysyłania numerów ich przesyłek do Allegro.

Pewnie rozwiązaniem będzie oznaczanie ich wszystkich w zakładce Cechy "Wyłącz synchronizację....", ale jest to kilka kliknięć więcej na transakcję.

Czy nie powinno być to automatycznie pomijane, gdy transakcja nie pochodzi z Allegro?

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem ze starymi paczkami, wyskakuje błąd "Brak numeru zamówienia". Dałem  "Anuluj wysyłanie numerów nadawczych do serwisu aukcyjnego", część się zrobiła, a część wywala błędy typu "Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy". Sello cały czas w kółko wysyła kilka tysięcy numerów i blokuje inne funkcje. W jaki sposób to usunąć?

Link to postu

Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy - ten błąd pojawia się dlatego, że w jednej z aktualizacji dodana została obsługa wszystkich usług InPostu. W zależności od usługi w paczce pojawia się do wyboru albo gabaryt (paczkomaty) albo rozmiar (kurier). Zapisanie paczki z pomieszanymi ustawieniami jest niemożliwe i dlatego przy próbie wyłączenia wysyłania numerów i zapisywaniu paczki, zgłasza ona ten błąd.

Innymi słowy, w paczce jest ustawiona dostawa, która jest powiązana np z usługą kurierską InPostu, natomiast w paczce podany jest gabaryt (powinien być rozmiar). Oczywiście nie ma sensu teraz każdej paczki zmieniać, więc najprościej będzie:

  1. ustalić jaką dostawę mają te paczki
  2. wejść w edycję tej dostawy w słowniku sposobów wysyłki
  3. wyłączyć na chwilę synchronizację z API ShipX w polu Serwis kurierski
    image.png.4987778a13c30a2650255b4980c0c86b.png
  4. Przejść do paczek i anulować wysyłanie numerów do serwisu Allegro
  5. Wrócić do dostawy z punktu 2
  6. włączyć ponownie synchronizację z API ShipX

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...