Skocz do zawartości

Różnice kursowe VAT

Polecane posty

Dzień dobry,

Rachmistrz NEXO PRO obsługuje naliczanie różnic kursowych od rozrachunków. Czy można i w jaki sposób rozliczać różnice kursowe od rozrachunków z wydzieleniem tej części różnicy kursowej, która przypada na podatek VAT. Czy różnice zaksięgują się prawidłowo do PKPiR?

 

Z góry dziękuję za ewentualne rady i sugestie.

 

Pozdrawiam

Piotr M.

Link to postu

Na dzień dzisiejszy nie ma automatycznej obsługi różnic kursowych odnośnie VAT. Można sobie wyobrazić ręczną taką obsługę ale wiązałoby się to z niedogodnością polegającą na ewidencjonowaniu rozrachunków osobno w kwocie netto i osobno w kwocie VAT.

Edytowane przez Roman Budzisz
Link to postu
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Dnia 17.10.2017 o 14:06, Piotr M. napisał:

Dzień dobry,

Rachmistrz NEXO PRO obsługuje naliczanie różnic kursowych od rozrachunków. Czy można i w jaki sposób rozliczać różnice kursowe od rozrachunków z wydzieleniem tej części różnicy kursowej, która przypada na podatek VAT. Czy różnice zaksięgują się prawidłowo do PKPiR?

 

Z góry dziękuję za ewentualne rady i sugestie.

 

Pozdrawiam

Piotr M.

Czy coś w tym temacie się zmieniło ?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.11.2020 o 11:21, Roman Budzisz napisał:

Dzień dobry.

Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło . Czekamy również na regulacje "Slim VAT", które mają zrównać datę rozliczeń różnic kursowych dla VAT i PIT. Może się okazać, że takie rozbicie nie będzie potrzebne.

W sumie teraz po wprowadzeniu MPP istnieje możliwość rozbijania rozrachunku  na VAT i netto więc może powinno być już łatwiejsze rozbicie RK na te od kwoty netto i od kwoty VAT? 

Z drugiej strony planowane wprowadzenie spójnych zasad rozliczania walut w PIT i CIT dotyczy możliwości wyboru tego samego kursu waluty w PIT i CIT więc nie wiem jak mogłoby to wpłynąć na fakt,że RK od kwoty VAT nie jest kosztem uzyskania przychodu?

Link to postu

Dzień dobry.

 

Tak, nie wpływa na różnice kursowe od VAT; nie wiem dlaczego ale myślałem, że odpowiadam na problem wyznaczenia kursu dla kwoty VAT na dokumencie, kiedy moment podatkowy od jest inny niż dla transakcji.

 

Kwota VAT na rozrachunku generalnie służy do wsparcia rozliczeń przez VAT-owy rachunek bankowy, co oznacza że niekoniecznie jest to VAT z dokumentu.

 

Na razie zapisuję problem do rozważań i analizy....

Link to postu
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.01.2021 o 17:41, Iwona Gargała napisał:

 a w takim razie jak lub czy :)  mogę wygenerować jakieś zestawienie różnic kursowych ale gdzie będą też kontrahenci.. ( tak aby móc wyodrębnić różnice kursowe do dokumentów wystawionych dla kontrahentów krajowych w walucie obcej ?)

czy ktoś z użytkowników radzi sobie z różnicami kursowymi od VAT?  i może się podzielić pomysłem ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...