Skocz do zawartości

Gabaryt Paczki Inpost Paczkomaty przypisany do Towaru

Polecane posty

Pamiętam, że na forum był już poruszany ten temat i miało coś ruszyć po skończeniu synchronizacji transakcji z REST API.

Czy jest w końcu szansa na przypisanie gabarytu Paczkomatów (A,B lub C) do konkretnego towaru? I jednocześnie przy zakupach łączonych aby był brany automatycznie pod uwagę gabaryt największego towaru?

Przykład:

Zapałki - przypisujemy na stałe gabaryt A

Piłka do koszykówki - przypisujemy gabaryt C.

Jeśli ktoś kupi zapałki to przy tworzeniu paczki automatycznie wskoczy jej rozmiar jako gabaryt A, jeśli zakupi piłkę to analogicznie wskoczy gabaryt C. Jeśli natomiast zakupi oba przedmioty to automatycznie ustawi się gabaryt z największego przedmiotu, czyli w tym wypadku C.

Wiem, że czasami i tak ręcznie trzeba będzie ten gabaryt dalej zmieniać, bo ktoś kupi 10 przedmiotów o wielkości A, ale razem wejdą one dopiero do skrytki B.

Nie ukrywam, że przy zróżnicowanym asortymencie pilnowanie tego aspektu dla każdej transakcji jest uciążliwe. Jeśli się uda to wprowadzić to do sprawdzania zostaną nam tylko grupy transakcji.

Link to postu

Jak zakończymy cały proces przejścia na nowe API. Są jeszcze w Sello funkcje odwołujące się do starego API i cała masa starego kodu do usunięcia/przerobienia aby odciąć się całkowicie. To musimy jeszcze dokończyć i zająć się problemem dubli i autoryzacji. Realizacja gabarytów w towarach jest zapisana i czeka na swoją realizację, obecnie jest zaplanowana na wersję 1.35.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

S 1.35 - zagadka

 

Mam w TRANSAKCJI 2 towary - jeden ma ustawiony gab. indywidualny A drugi bez ustawienia gabartytu (pole puste).  Domyślny gabarty w ShipX to B.

Jaki gabaryt powienien się ustawić po wybraniu Ctrl+R?

odp. A - A

odp. B - B

odp. C - C

(udziel odpowiedzi i czytaj dalej)

 

 

 

Bez sprawdzenia odpowiedział bym, że B bo taki jest narzucony w ShipX. A tymczasem odpowiedź prawidłowa to A, czyli A ?

 

 

Dla ciągłości eksperymentu ustawiłem w "pustym" towarze z tej TRANSAKCJI gabaryt C. Czyli mamy 2 towary: A i C.

Ctrl+R daje C - i tu już jest poprawnie

 

Czyli funkcja działa poprawnie (czyli wg mnie wg założeń ST) dopiero wtedy gdy KAŻDY towar ma wpisany gabaryt indywidualny?

Chociaż spodziewałem się, że przy braku gab. indyw. w jednym z towarów Sello będzie pobierać gabaryt z ShipX...

 

PS

to mi w zasadzie nie przeszkadza na razie, jedynie zaskoczyło - ciekawe jak był zamiar TS?

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Mam w TRANSAKCJI 2 towary - jeden ma ustawiony gab. indywidualny A drugi bez ustawienia gabartytu (pole puste).  Domyślny gabarty w ShipX to B.

Odpowiadam, bez czytania dalej, A. Algorytm działa tak, że skanuje towary pod kątem obecności gabarytu dla towaru i zapamiętuje największy ze znalezionych - w tym wypadku A. Gabaryt domyślny dla dostawy zostanie użyty tylko wtedy, jeśli ze skanowania towarów nie wyniknie żaden gabaryt.

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czyli funkcja działa poprawnie (czyli wg mnie wg założeń ST) dopiero wtedy gdy KAŻDY towar ma wpisany gabaryt indywidualny?

Chociaż spodziewałem się, że przy braku gab. indyw. w jednym z towarów Sello będzie pobierać gabaryt z ShipX...

No to jest kwestia założeń :). W innym przypadku mogło by się okazać, że towar bez gabarytu wchodzi do C i wynik też byłby niepoprawny. Domyślny gabaryt dla dostawy pozostał dla wstecznej kompatybilności i dla tych, którzy nie chcą tego definiować w towarze.

Natomiast jeśli chciałbyś aby towary bez określonego gabarytu przyjmowały np gabaryt B, bo takich masz najwięcej, to może w polu tagowym dla wyliczania gabarytu zawrzeć odpowiednią formułę:

[Towar::PW::gabaryt_paczkomat | default=`B`]

Wtedy przy braku zdefiniowanej wartości w towarze przyjmie on wartość domyślną B i będzie normalnie traktowany jakby był zdefiniowany w towarze - dzięki czemu zostanie uwzględniony przez algorytm skanowania towarów i wyliczania gabarytu.

Link to postu
25 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Natomiast jeśli chciałbyś aby towary bez określonego gabarytu przyjmowały np gabaryt B, bo takich masz najwięcej, to może w polu tagowym dla wyliczania gabarytu zawrzeć odpowiednią formułę:


[Towar::PW:gabaryt_paczkomat | default=`B`]

Wtedy przy braku zdefiniowanej wartości w towarze przyjmie on wartość domyślną B.

No i to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie. W towarach oczywiście chcę mieć domyślne gabaryty, ale to trochę potrwa zanim je wprowadzę, a poza tym zawsze może zdarzyć się, że gdzieś będzie nie wpisany...

 

I jeszcze dopytam: Ctrl+Shift+R zawsze ustawi gab. domyślny z ustawień ShipX? bez względu na to jaki ustawię po "default"?

obraz.png.56d88c91d94f029f2f1df1deea662c8a.png

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

To zadziała tak samo.

Nie załapałem. Czyli wyliczenie TAGa będzie wynikiem przy CTRL+SHIFT+R czy gab. domyślny? ?

 

14 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

w pierwszym który podałem zakradła się literówka ( : zamiast :: ).

Ok, ale kopiowałem tylko końcówkę ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

W związku z tymi ostatnimi zmianami na all i zmianami w firmie uruchamiam pierwszy raz paczkomaty i odpalam DPD bo miałem GLS.

No i mam pytanie w temacie gabarytów, jak połączę w paczce kilka rzeczy o gabarycie A to Sello wyliczy lub poinformuje, że to może już być inny gabaryt ?

Ewentualnie jak zmienić gabaryt ręcznie w już utworzonej paczce bo nie widzę tej opcji po wejściu w edycję ?

Link to postu
26 minut temu, Paweł Wilk napisał:

No i mam pytanie w temacie gabarytów, jak połączę w paczce kilka rzeczy o gabarycie A to Sello wyliczy lub poinformuje, że to może już być inny gabaryt ?

Nie poinformuje. Ustawianie gabarytów w TOWARACH obecnie działa dla 1-szutkowych TRANSAKCJI.

W USTAWIENIACH można wybrać jedynie domyślny paczkomat dla TRANSAKCJI - najlepije taki jaki tworzycie najczęściej.

Gabaryty to pierwsze kroki dla Sello, więc nie działa to tak, jak by się chciało, ale mamy już jakiś szkielet na przyszłość.

 

27 minut temu, Paweł Wilk napisał:

Ewentualnie jak zmienić gabaryt ręcznie w już utworzonej paczce bo nie widzę tej opcji po wejściu w edycję ?

W PACZCE  z nr nadania już się nie da. Jeśli bez nr nadania to 2-klik na adresie wysyłkowym.

IMO gabaryty lepiej ustawiać w DO PACZEK przy tworzeniu PACZEK.

  • Dziękuję 1
Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W PACZCE  z nr nadania już się nie da. Jeśli bez nr nadania to 2-klik na adresie wysyłkowym.

IMO gabaryty lepiej ustawiać w DO PACZEK przy tworzeniu PACZEK.

Nie widzę tam nigdzie tej opcji, może dlatego, że na razie przestawiam ręcznie dostawcę przy tworzeniu paczki w ramach testów ?

Wysyłać będę od pierwszego lipca.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...