Skocz do zawartości

Rezerwacja przy zamówieniu

Polecane posty

Witam

Mam taki problem. Jak ustawić subiekta, żeby widział przy wystawianiu nowego zamówienia dla klienta rezerwację z wcześniejszych zamówień? Wystawiam zamówienie na klienta, towar teoretycznie jest dostępny ale wiem, że kolega we wcześniejszym zamówieniu zarezerwował cały dostępny stan. Bez tej wiedzy zabrakłoby towaru dla mojego zamówienia i dopiero przy sprzedaży przez kolegę i ponownym sprawdzeniu dostępności przy moim zamówieniu wiedziałbym jaka jest sytuacja. 

z góry dzięki za pomoc

Link to postu

W konfiguracji listy pozycji na ZK, można włączyć kolumny odnośnie rezerwacji i ilości na innych ZK. I tutaj uwaga, gdyż NEXO ma dwie możliwości rezerwacji:

- rezerwacja dostaw i ta będzie blokowała użycie czegoś, co jest zarezerwowane

- rezerwacja stanu, która co prawda wyświetli się na pozycji, ale nie zablokuje

Polecam też skorzystać z wyszukiwarki na forum, jest kilka tematów w tej kwestii, w szczególności z lat 2017-2018 ;)

Link to postu

Witam, 

Dzięki Radomił za odpowiedz, tak szukałem na forum wpisując w wyszukiwarkę jakieś hasła z tym związane ale nic ciekawego nie znalazłem

Co do konfiguracji pozycji - wyłączanie kolumn rezerwacji -  to wchodząc w zamówienia niestety nie widzę tego w "konfiguracji dokumentów zamówień" (screen z tego widoku) 

Proszę mi jeszcze wyjaśnić rezerwacji dostaw i stanu. Rozumiem, że chodzi o status dokumentu i opcje rezerwacja stanu i pełna rezerwacja dostaw? To przy okazji zapytam jaki będzie skutek częściowej rezerwacji dostaw?

pozdrawiam

nexo.jpg

Link to postu

Screen w NEXO PRO, aczkolwiek na innym podmiocie też to widzę, a jest zwykły Subiekt. Proszę wejść w ustawienia, w górnym prawym rogu, w zakładkę ustawienia i tam jest opcja Konfiguruj profil - przestawi Sobie Pan tam na pełny. No chyba, że ma Pan jakąś mega starą wersję NEXO, bo nie widzę u Pana opcji filtrowania kolumn.

image.png.25eb373215d20da9ec0ea35dd8680ecc.png

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Rezerwacja przy zamówieniu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...