Skocz do zawartości

Automatyczne przenoszenie transakcji

Polecane posty

1.Co mam odznaczyć żeby w przypadku gdy klient wybrał płatność za pobraniem, lub odbiór w firmie płatność na miejscu transakcje nie przenosiły się automatycznie do zakładki Transakcje>do paczek

2. I od razu drugie pytanie. Czasem gdy klient wybierze przesyłkę kurierską to podczas przenoszenia transakcji do paczek zamiast 'siodemka' (nasza nazwa na kuriera) wybierany jest Geis Parcel

 

Aktualnie mam takie ustawienia , chuć poprzednio miałem wszystko pozaznaczane i tez przenosiło.

 

Poniżej przykład dla 'siodemki' czyli kuriera.

 

form.jpg

Link to postu

1. Nie ma takiej możliwości, gdyż transakcja odzwierciedla teraz nowe zamówienia Allegro. Jeśli klient wybrał pobranie to w transakcji ustawia się pobranie. Trzeba niestety pozbyć się starych przyzwyczajeń związanych z akceptowaniem formularzy.

Jeśli zachodzi potrzeba wstępnego obrobienia takiej transakcji to sugeruję posłużyć się filtrami i np. osoba pakująca paczki niech ma ustawiony filtr w trakcie przetwarzania. Jeśli zaś potrzebny jest widok transakcji nowych, to można je wyświetlić w zakładce WSZYSTKIE, filtrując po stanie nowa.

2. Trzeba sprawdzić słownik dostaw. Dostawa Geis Parcel zapewne ma powiązanie z dostawą Allegro o nazwie "Przesyłka kurierska". Poniżej zrzut poglądowy o co chodzi.

image.png.6916610bc93192134717c81ccc50150c.png

Link to postu

Nie chodzi ze się samo ustawia ale że samo się przenosi do zakładki "do paczek".Czasem klient powybiera na każdym produkcie osobny formularz dostawy, albo na któryms przedmiocie nie wybierze i trzeba sprawdzać i zakładkę transakcje i transakcje do paczek.

 

Chyba że powyższa odpowiedz tyczyła się właśnie tego.

Pytam bo transakcji opłaconych przez payu nie przenosi ( co mi pasuje) a transakcje oznaczone jako pobranie przenosi automatycznie.

Link to postu
35 minut temu, Tomasz Olejarczyk napisał:

Nie chodzi ze się samo ustawia ale że samo się przenosi do zakładki "do paczek".

No właśnie chodzi. Zakładka DO PACZEK wyświetla transakcje płatne z góry, opłacone i płatne za pobraniem, nieopłacone - czyli wszystkie te, które nadają się do paczek.

36 minut temu, Tomasz Olejarczyk napisał:

Czasem klient powybiera na każdym produkcie osobny formularz dostawy, albo na któryms przedmiocie nie wybierze i trzeba sprawdzać i zakładkę transakcje i transakcje do paczek.

Dlatego polecam obrabiać transakcje nie pod względem tego czy są w OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ czy w DO PACZEK tylko we WSZYSTKICH i przefiltrować transakcje NOWE. Poprzednie wersje Sello i możliwość ręcznego zatwierdzania formularzy spowodowała, że pierwotne znaczenie tych zakładek się trochę zatarło.

38 minut temu, Tomasz Olejarczyk napisał:

Pytam bo transakcji opłaconych przez payu nie przenosi ( co mi pasuje) a transakcje oznaczone jako pobranie przenosi automatycznie.

Transakcje opłacone przez PayU też przenosi, ale dopiero w momencie gdy transakcja ma status opłacona. Wpłata przez PayU nie jest tożsama z opłaceniem transakcji. Można w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce TRANSAKCJE włączyć automatyczne księgowanie wpłaty z PayU/Przelewów24. Wtedy i transakcje płatne z góry będą lądować w DO PACZEK.

Link to postu

Byc może to u nas jest bardziej uciążliwe ze względu na to iż mamy licytacje i klienci nie kupują wszystkiego za jednym posiedzieniem tylko na przestrzeni paru lub parunastu dni i do czesci wybiora fod do czesci nie. i wtedy czesc ląduje w do paczek a czesc dalej jest w transakcjach oczekuje na płatność

 

I mam kolejne pytanie odnosnie tego przenoszenia :)

Przy odbiorze osobistym klikam zarejestruj wpłatę a następnie zmieniam stan transakcji na zakończona i transakcja jest przenoszona do : Transakcje>do paczek

A jezeli kliknę zakończona to się tam nie pojawia ( co jest dla mnie działaniem właściwym bo poźniej nie muszę dochodzic dlaczego transakcja znalazła się w transakcje>do paczek.)

Link to postu

Jezeli zapłacą za część rzeczy i pozostałe przedmioty mozna zmiescic do tej samej paczki to wysyłamy maila z info o niedopłacie. I wtedy płacą na konto bądz payu, czasem np robią dopłatę do transakcji. Tak czy owak przenosząć wpłaty idziemy wg listy wpłat w allegro wiec raczej nic nie umyka.

 

A drugie pytanie dotyczyło obsługi/zachowania transakcji przy odbiorze osobistym:

 

Przy odbiorze osobistym klikam zarejestruj pełną wpłatę (gotówkową lub payu) a następnie zmieniam stan transakcji na zakończona i transakcja jest przenoszona do : Transakcje>do paczek

A jezeli kliknę zakończona to się tam nie pojawia ( co jest dla mnie działaniem pożądanym bo poźniej nie muszę dochodzic dlaczego transakcja znalazła się w transakcje>do paczek.)

 

Czy w takim razie muszę robić to w ten drugi sposób? Ale jak nie zaznaczę płatności to w jakis sposob to chyba wpływa na wartość transakcji niezapłąconych pokazywane na stronie głównej.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...