Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją do wersji 1.33.1

Polecane posty

Pisałem wcześniej jako anonim ale temat nie pojawił się.

Mam dwie bazy danych (1.33.0). Zaktualizowałem dziś program do wersji 1.33.1.

Podczas próby aktualizacji struktur pojawia się błąd archiwizacji bazy danych i nie mogę kontynuować. Ponieważ downgrade programu jest niemożliwy utraciłem dostęp do danych. Proszę o wsparcie.

Link to postu

Przy aktualizacji czy archiwizacji bazy przed aktualizacją ?

Jak przy archiwizacji to sprawdź czy masz miejsce na dysku, jak przy aktualizacji to prawdopodobnie wielkość bazy dochodzi do limitu 10GB i przed wykonaniem tego musisz ją zmniejszyć programem serwisowym. Wszystko to jest już opisane na forum. Starsze wersje Sello też są dostępne, poszukaj linku na forum.

Link to postu

Proszę w takim razie odinstalować wersję 1.33 i zainstalować poprzednio używaną, można ją pobrać z ftp://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/Sello/

Po uruchomieniu wykonać archiwizację i ponownie zainstalować wersję 1.33.1. Wtedy, jeśli nie uda się wykonać kopii bazy danych to program pozwoli ominąć ten krok (uwaga na pytanie krzyżowe) i wykonać konwersję bazy. Archiwizacja i aktualizacja muszą być wykonane tego samego dnia.

Link to postu

Odinstalowanie, i wykonanie kopii starszą wersją a potem instalacja rozwiązały problem (nowa wersja dalej nie potrafiła wykonać kopii przed zmianą struktur). Obecnie kopie wykonują się bez zastrzeżeń. Program serwisowy też przez cały czas nie miał problemu z połączeniem i typowymi czynnościami. Być może kłopot wynikał z tego, że mam kilka "odłączonych" baz danych.

Aplikacja podczas próby wykonania kopii podczas aktualizacji zachowywała się tak jakby nie mogła połączyć się z bazą, okienko Sello było nieresponsywne.

Link to postu

Nie mogę zaktualizować do 1.33.1, baza ma 8.3GB, wywala taki błąd:

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_xcs_Ewid

    ON xcs_Ewid (csx_IdSource)
    ON [PRIMARY]

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'XXX_SELLO_D' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
 

Link to postu
6 godzin temu, Andrzej Błażewicz napisał:

Nie mogę zaktualizować do 1.33.1, baza ma 8.3GB, wywala taki błąd:

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_xcs_Ewid

    ON xcs_Ewid (csx_IdSource)
    ON [PRIMARY]

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'XXX_SELLO_D' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
 

Masz za mało miejsca na dysku...

Link to postu
9 minut temu, Andrzej Błażewicz napisał:

Mam 2GB bazy w zapasie, już próbowałem "odchudzać", program serwisowy nie daje rady więcej nic skasować, zamieniłem wszystkie zdjęcia na 1x1pxl przez polecenie, w poprzednich wersjach schodziło do ok 4gb, teraz w wersji 1.33 poniżej 8GB nie schodzi.

A próbowałeś w Sello np. w starych transakcjach lub nieużywanych towarach usunąć zdjęcia? Z poziomu Sello zmianami zbiorczymi. Potem Serwisowy powinien je usunąć z bazy.

Link to postu

Jak się baza aktualizuje w sello do nowej wersji to otwórz sobie w okienku obok folder z plikiem bazy, ustaw widok na szczegóły i patrz jak się zwiększa jej rozmiar. Jak wywala błąd w momencie przekroczenia 10gb to znaczy, że musisz ją odchudzić. Trzeba pierw usunąć zdjęcia ze starych aukcji w zakładce zakończone (zmiany zbiorcze - inne - usuń zdjęcia) i potem z towarów. Dopiero to pozwala usunąć zdjęcia całkowicie z bazy.

Link to postu
1 godzinę temu, Andrzej Błażewicz napisał:

Wszystkie zdjęcia  z zakończonych usuwam na bieżąco, w towarach zdjęć nie mam, w programie serwisowym pokazuje, że mam 3.6GB zdjęć. Wg programu serwisowego po zsumowaniu jest ok 5,2GB. Gdzie są 3GB, systemowe jakieś?

Bazy SQL działają troche inaczej niż pliki w komputerze, to że wykasowałeś to nie znaczy że ilość miejsca się zwolni. 

Jakby co odezwij się do mnie, mam sposoby na takie bazy ;)

Link to postu
18 godzin temu, Tomek - massur napisał:

instalacja z 1.33 na 1.33.1 wykonuje aktualizację bazy?

Tak.

17 godzin temu, Dave Czezky napisał:

Takie pytanko, jutro chcemy przejsc z 1.32 na najnowsza wersje - czy trzeba cos ustawiac w Sello po aktualizacji, zeby bylo wszystko w porzadku? Czy zostawic jak jest?

Trzeba zapoznać się tematem dotyczącym zmian: https://www.sello.pl/2020/01/08/sello-1-33-0/

Z obserwacji na forum wynika też, że warto obserwować raport, bo mogą pojawić się tam błędy związane z pobieraniem transakcji i koniecznością powiązania dostaw. Wcześniej takiej konieczności nie było i zapewne część problemów z przenoszeniem danych z formularzy była rozwiązywana ręcznie.

2 godziny temu, Andrzej Błażewicz napisał:

Mam 2GB bazy w zapasie, już próbowałem "odchudzać", program serwisowy nie daje rady więcej nic skasować, zamieniłem wszystkie zdjęcia na 1x1pxl przez polecenie, w poprzednich wersjach schodziło do ok 4gb, teraz w wersji 1.33 poniżej 8GB nie schodzi.

A które dane zajmują najwięcej? Na stronie startowej Sello po odświeżeniu Ważnych informacji powinien pojawić się komunikat o kończącym się miejscu w bazie wraz z podsumowaniem.

Ewentualnie można wykonać takie polecenie:

które zwróci wielkość poszczególnych tabel w bazie.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Ewentualnie można wykonać takie polecenie:

które zwróci wielkość poszczególnych tabel w bazie.

i od tego powinno się zacząć :) Kiedyś klient wykupił SLQ pełnego bo mu się baza nie mieściła - miała już ponad 30 gb, po sprawdzeniu okazało się że mieli 19 gb maili :D 

Link to postu
8 minut temu, Andrzej Błażewicz napisał:

W programie serwisowych po skompaktowaniu baza zajmuje ok 8.2gb, po zsumowaniu w zakładce "czyść bazę" jest ok 5.2GB.

Też kiedyś miałem taki problem ale nie jestem pewien jak sobie z nim poradziłem, nie wiem czy nie pomogło kompaktowanie przez SQL Server Management Studio.

Po włączeniu w object explorer rozwijasz databases, klikasz prawym na swojej bazie i w tasks wybierasz shrink database

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...