Skocz do zawartości

10 lat z sello, koniec współpracy ;(

Polecane posty

Szkoda że tak duża firma nie radzi sobie z wprowadzeniem nowych rozwiązań.

Baselinker, EasyUploader pobiera wszystkie transakcje, sello nie ;(

Kolejne zmany na minus. Jak mam drukować informację od klientów o FV na liście magazynowej ?

Szkoda 10 lat współpracy :/

Ja jako klient mam się zastanawiać co wysłałem a co nie ? ehhhh Pobiera się tylko część transakcji. Nie mam czasu żeby przeglądać i dodawać transakcję ręcznie.

Edytowane przez Sebastian Litwin
Link to postu

Nie bardzo rozumiem. Czy korzysta Pan z najnowszej wersji Sello 1.33+? Starsze wersje nie będą już współpracować z Allegro od poniedziałku. Nowa wersja nie ma problemów z pobieraniem transakcji, bo cała synchronizacja została napisana przez nas od nowa i uwzględnia wszystkie nasze doświadczenia jak i problemy które miał stary synchronizator.

9 godzin temu, Sebastian Litwin napisał:

Jak mam drukować informację od klientów o FV na liście magazynowej ?

Wykorzystując dostępne na wydruku pola. Po prawej stronie jest cała lista pól z danymi paczki, transakcji, klienta i towarów.

 

Link to postu

Czy nie jest czasem tak, że pobiera tylko część transakcji ze względu na nie powiązane formy dostawy w najnowszej wersji Sello ? Czasem wystarczy zajrzeć tylko do raportu i problem niemal sam się rozwiąże.

 

Sello nie jest idealne, ale to jedyny program,który daje taką swobodę - realizację zamówień można wdrożyć po swojemu - nie trzeba dopasowywać działania całej firmy pod program - a można dostosować sposób pracy z programem pod działania firmy. 

I ma potężną przewagę - integrację z Subiektem GT.  Wystawić 500 dokumentów dziennie ręcznie - niewyobrażalne - trzeba by było zatrudnić z dodatkowe 3 osoby generując 15 tys miesięcznych kosztów - fakturowanie w ograniczonych funkcjonalnie programach tylko do fakturowania online - na pewno nie w przypadku rozwiniętej sprzedaży multichannel. 

Link to postu
3 minuty temu, Lukasz team napisał:

Sello nie jest idealne, ale to jedyny program,który daje taką swobodę - realizację zamówień można wdrożyć po swojemu - nie trzeba dopasowywać działania całej firmy pod program - a można dostosować sposób pracy z programem pod działania firmy. 

I ma potężną przewagę - integrację z Subiektem GT.  Wystawić 500 dokumentów dziennie ręcznie - niewyobrażalne - trzeba by było zatrudnić z dodatkowe 3 osoby generując 15 tys miesięcznych kosztów - fakturowanie w ograniczonych funkcjonalnie programach tylko do fakturowania online - na pewno nie w przypadku rozwiniętej sprzedaży multichannel. 

No niezbyt, sello było takim programem może kilka lat temu - teraz sello nadaje się do wystawiania aukcji i zarządzania aukcjami - to robi świetnie. Jednak nie ma ŻADNEJ automatyzacji, w innych programach (fakt droższych i to znacznie) jedna osoba zrobi więcej niż 5 osób w sello, taka rzeczywistość niestety. Aktualnie sello polecam jako program do wystawiania aukcji i trzymania ręki na pulsie, ale jeżeli chodzi o obsługę zamówień... może jako program bardzo budżetowy ujdzie - ale nic ponad to. 

Link to postu
9 godzin temu, Sebastian Litwin napisał:

Szkoda 10 lat współpracy

Praca na innym systemie na pewno wiele zmieni. Najpierw będzie radość z tego czego nie było w Sello a potem uświadomienie sobie czego brakuje innemu systemowi... Tak jest zawsze. Niektórzy przechodzą na Sello (to z doświadczenia) i dochodzą do wniosku, że to przełom... mimo, że korzystali wcześniej z innych rozwiązań. I odwrotnie. Nikt nikomu nie broni. Pewnie to tak jak w sieciach komórkowych... (e-)Migracja trwa...

Już nie zachęcam, bo rezygnujesz, ale w obsłudze Sello bardzo pomaga forum. Osobiście wiele wdrożyłem z pomocą innych. Praca staje się z czasem łatwiejsza. Ale do tego nie starczy kilka postów na forum...

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
16 minut temu, Patryk Tworek napisał:

No niezbyt, sello było takim programem może kilka lat temu

Kolego, chyba nie ogarniasz za bardzo Sello ;), pracuję na nim 10 lat i mam odwrotnie, staje się coraz lepsze :)

Pracuję też na baselinkerze, bo potrzebuje multichannel dla innych kont na różnych serwisach i stwierdzam, że nie ma jakieś różnicy w pracy czy obsłudze.

Baselinker po prostu nie wymaga aktualizacji ze strony użytkownika ale za to jest o wiele droższy.

Link to postu
23 minuty temu, Paweł Wilk napisał:

Kolego, chyba nie ogarniasz za bardzo Sello ;), pracuję na nim 10 lat i mam odwrotnie, staje się coraz lepsze :)

Pracuję też na baselinkerze, bo potrzebuje multichannel dla innych kont na różnych serwisach i stwierdzam, że nie ma jakieś różnicy w pracy czy obsłudze.

Baselinker po prostu nie wymaga aktualizacji ze strony użytkownika ale za to jest o wiele droższy.

Generalnie jeżeli chodzi o automatyzację procesów, to Baselinker wygrywa. Jest zdecydowanie droższy, ale odpada utrzymanie serwera, aktualizacje i backupy itd. Jednak zbyt wiele uproszczeń nie wszystkim odpowiada.  Sello jest o wiele bardziej rozbudowane i elastycznie, a możliwość operacji oraz wyciągania danych są genialne. Filtry, zakładki, kolumny, eksport do excela, że nie wspomnę o wyciąganiu danych bezpośrednio z bazy. To wszystko sprawia, że program jest o wiele bardziej skomplikowany i trudniejszy w utrzymaniu przez programistów.

Koszty abonamentu miesięcznego są śmiesznie niskie w porównaniu z możliwościami Sello i osobiście byłbym w stanie płacić więcej, gdyby miało to usprawnić np. testowanie aplikacji przed wydaniem. Można np. wprowadzić  wysokość abonamentu uzależnioną od ilości wystawionych ofert lub transakcji.

 

48 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Praca na innym systemie na pewno wiele zmieni. Najpierw będzie radość z tego czego nie było w Sello a potem uświadomienie sobie czego brakuje innemu systemowi... Tak jest zawsze. Niektórzy przechodzą na Sello (to z doświadczenia) i dochodzą do wniosku, że to przełom... mimo, że korzystali wcześniej z innych rozwiązań. I odwrotnie. Nikt nikomu nie broni. Pewnie to tak jak w sieciach komórkowych... (e-)Migracja trwa...

Już nie zachęcam, bo rezygnujesz, ale w obsłudze Sello bardzo pomaga forum. Osobiście wiele wdrożyłem z pomocą innych. Praca staje się z czasem łatwiejsza. Ale do tego nie starczy kilka postów na forum...

Ja tak właśnie miałem i początkowy zachwyt zmienił się w wytykanie braków "innemu systemowi". Jeżeli chodzi o rozwój Sello, to według mnie zdecydowanie na plus. Szczególnie, że dostosowywanie się do zmian API Allegro absorbuje zapewne większość czasu, a program nie jest przygotowywany tylko na jedną platformę, a na wiele systemów o różnej konfiguracji.

Link to postu
13 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sellolinker...? ?

☹️

Jeżeli miałoby to przyspieszyć wydawanie update'ów i poprawić ich stabilność, to jest to wg. mnie dobre rozwiązanie. Nie widzę przeszkód dla których osoba, która ma 10 transakcji na godzinę płaciła większy abonament niż osoba, która taką ilość transakcji osiąga w ciągu całego dnia. Ale to zapewne dyskusja na inny wątek...

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie bardzo rozumiem. Czy korzysta Pan z najnowszej wersji Sello 1.33+? Starsze wersje nie będą już współpracować z Allegro od poniedziałku. Nowa wersja nie ma problemów z pobieraniem transakcji, bo cała synchronizacja została napisana przez nas od nowa i uwzględnia wszystkie nasze doświadczenia jak i problemy które miał stary synchronizator.

Wykorzystując dostępne na wydruku pola. Po prawej stronie jest cała lista pól z danymi paczki, transakcji, klienta i towarów.

 

Z tego co zauważyłem Sello nie pobiera mi paczek pobraniowych InPost.

Edytowane przez Sebastian Litwin
Nie napisałem wersji sello
Link to postu
2 godziny temu, Patryk Tworek napisał:

teraz sello nadaje się do wystawiania aukcji i zarządzania aukcjami - to robi świetnie. Jednak nie ma ŻADNEJ automatyzacji, w innych programach

Weźmy pod uwagę fakt, że od dłuższego czasu trwają intensywne prace głęboko w kodzie Sello. Bez nich dalszy rozwój byłby bardzo trudny - stąd też braki czy opóźnienia w bieżącym rozwoju. Ale te prace się już kończą, więc będzie więcej czasu na zajęcie się tymi brakami. Oczywiście, że automatyzację taką jak rozwiązania dedykowane trudno osiągnąć w pudełkowym rozwiązaniu, aby zaspokoiła każdą potrzebę. Rozumiem, że chciałbyś zareklamować swoje rozwiązanie, ale nie wiem czy taki sposób jest dobry dla nas ;).

2 godziny temu, Paweł Wilk napisał:

pracuję na nim 10 lat i mam odwrotnie, staje się coraz lepsze

Dziękuję, że zauważacie też pozytywne zmiany :). Są one ciężkie i dla nas i dla Was, o tym wiemy. My widzimy na co dzień jak Sello rozwija się od strony kodu, zastosowanych rozwiązań itp, więc dobrze jest też czasem usłyszeć, że widać to też na zewnątrz :).

1 godzinę temu, Sebastian Litwin napisał:

Sello pobiera mi transakcje wybiórczo.

Która wersja Sello? Starą należy zaktualizować, a jeśli nowa, to przyjrzeć się błędom zapisanym w raporcie i powiązać brakujące dostawy tam opisane.

1 godzinę temu, Łukasz Piekarski napisał:

osobiście byłbym w stanie płacić więcej, gdyby miało to usprawnić np. testowanie aplikacji przed wydaniem

Aplikacja jest testowana nieustannie. Każda zmiana w programie trafia następnego dnia do testów i nie zajmują się tym programiści - testowanie własnego kodu jest słabe.

Jeśli odniesienie tyczy się ostatniej wersji 1.33 to pamiętajmy, że został w niej wymieniony cały spory moduł, który funkcjonował w Sello od 12 lat, który zawierał dziesiątki poprawek wypracowanych przez ten czas. I jednak testy laboratoryjne nie dadzą takich samych rezultatów jak praca produkcyjna, na prawdziwych danych, na różne sposoby itp. Stąd pojawiły się różne problemy, które nie wyszły w naszych testach. Ale to jest raczej nieuniknione. Nie znam programu, który by nie wymagał poprawek po wypuszczeniu w świat.

1 godzinę temu, Sebastian Litwin napisał:

Z tego co zauważyłem Sello nie pobiera mi paczek pobraniowych InPost.

Bo zapewne brakuje powiązania dostawy Allegro z dostawą Sello - szczegóły w raporcie.

  • Lubię to 1
Link to postu
5 godzin temu, Patryk Tworek napisał:

jedna osoba zrobi więcej niż 5 osób w sello, taka rzeczywistość niestety.

Ile transakcji przetworzy jedna osoba np. w baselinker ? A ile w sello ?

 

Do pracy w sello potrzebny jest własny pomysł na organizację pracy. Sello zautomatyzowane nie jest - jest wpół zautomatyzowane.

Jeden pracownik jest w stanie przetworzyć ok. 400 transakcji dziennie w sello. 

Przetworzyć czyli : sprawdzić na zakładce PODSTAWOWE czy wszystkie towary mają symbol ( nowo dodane oferty nie zawsze są powiązane z towarem z Subiekta GT od razu), sprawdzić czy klient nie napisał jakiś notatek ( np. z wyborem koloru, jeśli tak - poprawić towary w zakładce podstawowa - dotyczy ok. 10 % wszelkich transakcji) , zamienić formę dostawy ( często zamieniamy na nasz koszt kuriera48 na kuriera inpost jeśli wiemy, że poczta tego dnia od nas nie wyjedzie),utworzyć paczkę, dodać paczki na listy magazynowe ( listy po ok. 9 paczek, więc obsługujący sello przygotowuje ok. 50 list magazynowych ( pakowacz + zbieracz) dziennie). Następnie do każdej paczki utworzyć list przewozowy przez prostą paczkę ( mamy masę niestandardów więc 90 % listów przewozowych to Przygotowywanie z edycją, ręcznym wypełnianiem wymiarów i wagi, wybieraniem gabarytu paczkomatu itp).  Na koniec zostaje mu na podstawie zwróconych przez magazyn list magazynowych w sello wystawić dokument końcowy ( który wysyła się automatycznie mailowo do klienta). 

 

Do tego zostaje mu czas na mailowanie z klientami w przypadku kłopotliwych zamówień - np. gdy brakuje jakiegoś koloru wybranego przez klienta, albo klient nie podał właściwego numeru telefonu do klienta.

 

 

Czy z wykorzystaniem alternatywnego względem sello programu można zrobić w ciągu dnia jeszcze więcej ?

 

 

Edytowane przez Lukasz team
Link to postu

Osobiście używam Sello, Baselinkera, i sellintegro i z każdym były lub są jakieś problemy. Niestety nie ma złotych programów, które za nas zrobią wszystko.

Co prawda, na dzień dzisiejszy najbardziej nas w sello boli bak szybkiego drukowania etykiet kurierskich (zaklinać  można się na śmierć),  brak integracji kilku kurierów.

Do reszty można się przyzwyczaić.

Co do abonamentu faktycznie jest śmieszny, jezeli byście dodali to co wyżej napisałem jestem w stanie płacić więcej bo i szybciej uporam się z zamówieniami.

Link to postu

U mnie jest tak że moze 3 miesiące nie grzebę przy Sello. Użytkuje od ho ho ho a dopiero teraz jakoś to działało. 150 zamówien to jest Max na sello/nexo wiecej nei da się osiągnąć. Nie wykorzystywałem funkcji Sello wiele lat. Kiedy postanowiłem wszystko spiąć w automat, a zrobiłem to na podstawie danych Inserta to spiąłem to z Nexo. Nexo nie wypał po całości totalny brak dodatków. Męcze się 2 lata Automat Sello Subiekt Nexo praktycznie nie funkcjonuje faktury wychodzą bez nipu - temat nie do ogranięcięcia. Ogrom pracy przy zestawach a mam ich mnóstwo. Wiem że Allegro cuduje ze zmianami i ciężko ad nimi nadążyć. Chętnie przeszedłbym na coś stabilniejszego a co za tym idzie droższego.

Wnioskuje z postów że większość chce coś stabilnego i chce za to zapłacić - może to informacja dla Teamu Sello np wersja programu  Sello VIP

Szukałem czegoś lepszego os Sello ale nie znalazłem. Owszem inne są ale nie lepsze

Podjąłem decyzję o zmianie systemu w firmie bo mam już dość siedzenia i pilnowania błędów. Jak tylko ktoś przedstawi mi propozycje w stylu Ideaerp z tym że na moim serwerze to przechodzę. Mam do syć rozkmin co działa co nie i od czego - aż się boję poniedziałku i nowej wersji.

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
59 minut temu, Robert Mazurek napisał:

Automat Sello Subiekt Nexo praktycznie nie funkcjonuje faktury wychodzą bez nipu

Moje wnioski są takie co do pary Sello/Nexo: Dopóki nie będzie nowego konektora, trzeba przyjąć zasadę, że tworzenie dok. wstępnych może odbyć się dopiero w momencie, gdy w Sello są wszystkie dane klienta/firmy. Wtedy jest OK. Wymaga to puszczania synchronizacji ręcznie. Dzieje się tak dlatego, że jak Sello raz wpisze dane do Nexo to już nie umie ich nadpisać. Potem pozostaje ręczna edycja w Nexo.

Oczywiście od paru lat czekamy na nowy synchronizator, który ma to wyprostować i przynajmniej na początku funkcjonalności dorównać do tego co jest między Sello a GT. Ma być na dnia... "na miesiącach"... ?

  • Haha 1
Link to postu
9 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Moje wnioski są takie co do pary Sello/Nexo: Dopóki nie będzie nowego konektora, trzeba przyjąć zasadę, że tworzenie dok. wstępnych może odbyć się dopiero w momencie, gdy w Sello są wszystkie dane klienta/firmy. Wtedy jest OK. Wymaga to puszczania synchronizacji ręcznie. Dzieje się tak dlatego, że jak Sello raz wpisze dane do Nexo to już nie umie ich nadpisać. Potem pozostaje ręczna edycja w Nexo.

Oczywiście od paru lat czekamy na nowy synchronizator, który ma to wyprostować i przynajmniej na początku funkcjonalności dorównać do tego co jest między Sello a GT. Ma być na dnia... "na miesiącach"... ?

Mam tak ze mam klienta w bazie kupował wcześniej i zmienił adres firmy lub zmienił firmę i też lipa. Takie rzeczy nie przechodzą nick din_zoo musi mieć zawsze takie same dane do faktury inaczej nie przechodzi. No w każdym razie  jak znajdę coś lepszego to spadam albo po analizie potrzeb robię gotowy system pod siebie

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 31.01.2020 o 15:40, Lukasz team napisał:

Ile transakcji przetworzy jedna osoba np. w baselinker ? A ile w sello ?

 

Do pracy w sello potrzebny jest własny pomysł na organizację pracy. Sello zautomatyzowane nie jest - jest wpół zautomatyzowane.

Jeden pracownik jest w stanie przetworzyć ok. 400 transakcji dziennie w sello. 

Przetworzyć czyli : sprawdzić na zakładce PODSTAWOWE czy wszystkie towary mają symbol ( nowo dodane oferty nie zawsze są powiązane z towarem z Subiekta GT od razu), sprawdzić czy klient nie napisał jakiś notatek ( np. z wyborem koloru, jeśli tak - poprawić towary w zakładce podstawowa - dotyczy ok. 10 % wszelkich transakcji) , zamienić formę dostawy ( często zamieniamy na nasz koszt kuriera48 na kuriera inpost jeśli wiemy, że poczta tego dnia od nas nie wyjedzie),utworzyć paczkę, dodać paczki na listy magazynowe ( listy po ok. 9 paczek, więc obsługujący sello przygotowuje ok. 50 list magazynowych ( pakowacz + zbieracz) dziennie). Następnie do każdej paczki utworzyć list przewozowy przez prostą paczkę ( mamy masę niestandardów więc 90 % listów przewozowych to Przygotowywanie z edycją, ręcznym wypełnianiem wymiarów i wagi, wybieraniem gabarytu paczkomatu itp).  Na koniec zostaje mu na podstawie zwróconych przez magazyn list magazynowych w sello wystawić dokument końcowy ( który wysyła się automatycznie mailowo do klienta). 

 

Do tego zostaje mu czas na mailowanie z klientami w przypadku kłopotliwych zamówień - np. gdy brakuje jakiegoś koloru wybranego przez klienta, albo klient nie podał właściwego numeru telefonu do klienta.

 

 

Czy z wykorzystaniem alternatywnego względem sello programu można zrobić w ciągu dnia jeszcze więcej ?

 

 

[Zawartość usunięta]

Admin: To chyba nie jest dobre miejsce na reklamowanie rozwiązań konkurencyjnych ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Z mojej strony Brawa dla Sello. Brakuje mi tylko intergracji z PP.... 

Zachwalałem program na grupie Zjednoczonych na FB, mało kto chciał mi wierzyć ...wszyscy zachwyceni Baselinker'em, jednak koszt Sello w porównaniu  tamtym systemem są wręcz ujemne :)

Wszystko zależy jaki kto ma system pracy, u mnie sprawdza się doskonale, przy integracji z Subiektem. 

Ja nie za bardzo rozumiem, co musicie sprawdzać ?? w Zakładce zamówienia wszystko jest.... Przerobienie każdej ilości zamówień to kwestia kilku klików.... Chyba, że tak jak kolega wyżej wspomniał, musi zmieniać formy dostawy. które juz wcześniej zostały wybrane....

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 27.03.2020 o 07:16, Robert Mazurek napisał:

Czy Baselinker sa komplety ? Bo Sello i subiekt mi tego nie trawi czyli mam problem z kompletami ciągle je muszę kompletować. Jestem na zmianie platformy bo cofam się w tył przez selllo Chętnie zlecę przeniesienie na coś mądrzejszego

Komplety są przecież w Subiekcie.

Też miałem z tym problem, zanim nie odkryłem w Subiekt..

Link to postu

Taka anegdotka:

robiliśmy z Allegro promocje na darmową dostawę i musieliśmy do wszystkich (6000) aukcji dodać o tym info na czas trwania aukcji a potem je usunąć. W Sello można jedynie usunąć sekcję, a w Baslinkerze można dodać tekst na górze lub dole aukcji, że zacytuję klasyka: "Stick your hands together" ;)

A ogólnie po tych najnowszych zmianach jestem bardzo zadowolony z działania Sello :)

Link to postu
Dnia 5.10.2020 o 07:27, Bartosz Rosa napisał:

W najbliższej wersji będzie obsługa serwisu Wysyłam z Allegro. Można tam dodać własną umowę z Pocztą Polską i obsługiwać za pomocą Sello.

 

Kiedy Panie Bartoszu,  kiedy ? 

Żeby na święta nie trzeba było grzebać przy Sello, bo wie Pan,  jeżeli działa to lepiej nie tykać :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...