Skocz do zawartości

Tworzenie dokumentu zakończone błędem

Polecane posty

@Bartosz Rosa

Problem ot tak nagle wyskoczył, wszystkie towary są połączone.

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem: 

Dotyczy:Grupa transakcji 926/2020
Wyjątek: Nie wygenerowano żadnej pozycji na dokumencie. Żaden z towarów transakcji nie jest powiązany z systemem sprzedaży

EDIT

stało się tak po zrobieniu narzędzia - synchronizuj parametry z serwisu

Edytowane przez Qba s
Link to postu
14 minut temu, Qba s napisał:

Żaden z towarów transakcji nie jest powiązany z systemem sprzedaży

W takim razie zapewne w momencie pobierania TRANSAKCJI AUKCJE TRWAJĄCE nie były powiązane z TOWARAMI. Należy to uzupełnić w TRANSAKCJACH z takimi AUKCJAMI problem będzie występować nadal. Natomiast w tej o której piszesz, należy usunąć towar jednorazowy i podmienić go na kartotekowy. Albo ją usunąć (delete), powiązać AUKCJE i pobrać ponownie.

Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl problem że są powiązane ale tak jakby sello nie widziało Nexo. Co ciekawe nie można podpiąć jeszcze raz.

sello_b1.jpg.348371ff44d4cfce08ecc224d33d1c9d.jpg

Edit:

@MARCIN e-kupowanie.pl @Bartosz Rosa

Odpiecie i ponowne podpięcie towarów, odpięcie i ponowne podpięcie pod bazę SN danych nie pomogło.

Edytowane przez Qba s
Link to postu

Panie Bartoszu 

Towar jest powiązany tak jak załączniku, czyli poprawnie a niestety nie chce się drukować się dokument sprzedaży - faktura.

Takie zwrotki dostaje.

 

"InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem: 

Dotyczy:WORECZKI STRUNOWE torebki 150x200 80szt+20 GRATIS (8551504883)
Wyjątek: Nie wygenerowano żadnej pozycji na dokumencie. Żaden z towarów transakcji nie jest powiązany z systemem sprzedaży"

 

oraz

 

"Towar "Woreczki strunowe 150x200 op. 100szt." nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży"

 

 

sello_b2.jpg

Link to postu

Proszę zwrócić uwagę na to jaki towar znajduje się w transakcji.

image.png.4285f437186d2bfde42191f9a15143ee.png

Symbol [1] wskazuje, że w transakcji jest towar jednorazowy bez powiązania z towarem w kartotece Sello.

To samo wewnątrz okna transakcji:

image.png.5a7de493a48a7f606c0b096c0a6f7906.png

Na taki towar nie da się wystawić dokumentu, bo nie wiadomo co to za towar. Trzeba go w transakcji podmienić na towar wybrany z kartoteki w Sello, który będzie dalej powiązany z Subiektem.

 

Link to postu

Wejść w transakcję i dodać odpowiednik wpisując jego nazwę/symbol jeśli InsTYNKT jest włączony (jeśli nie to wybierając z listy), jednorazowy usunąć.

Na screenie widzę, że wiele aukcji nie ma powiązania. Proszę sprawdzić czy nie wystąpiło przypadkiem zdublowanie aukcji na niewłaściwym koncie - jeśli tak to usunąć te aukcje Deletem.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Bartosz Rosa 

Wszystkie produkty z aukcji odpiąłem, wstępnie obstawiałem z tym problem.

Tworząc powiązania  nowe aukcje z towarem z SN wyskakują dalej jako jednorazowy produkt.

Aukcji nie mam zdublowanych 

Nie mam pomysłów co dalej

Niedaleko mam stację benzynową i tak się zastanawiam gdzie mam zapalniczkę i kanister

Proszę podpowiedz gdzie dalej szukać.

Link to postu
7 minut temu, Qba s napisał:

@Bartosz Rosa 

Wszystkie produkty z aukcji odpiąłem, wstępnie obstawiałem z tym problem.

Tworząc powiązania  nowe aukcje z towarem z SN wyskakują dalej jako jednorazowy produkt.

Aukcji nie mam zdublowanych 

Nie mam pomysłów co dalej

Niedaleko mam stację benzynową i tak się zastanawiam gdzie mam zapalniczkę i kanister

Proszę podpowiedz gdzie dalej szukać.

 

Połącz aukcje z towarami. Nie może być pustych pól w kolumnie towar, jak u Ciebie:

image.png.94bfc46b5723b1bec9a363c7a93fa6ae.png

Zaznacz aukcję i Ctrl+Shitt+T i wybiersz towar.

Lub Ctrl+B i możesz to zrobić zbiorczo.

Dopóki tego nie zmienisz to sytuacja będzie taka sama - w transakcjach będą towary jednorazowe z [1].

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu
5 minut temu, Qba s napisał:

Tak to wiem z tym że mimo powiązania dalej problem się nie rozwiązuje. 

Tam, gdzie się w TRANSKAJACH ustawiły jednorazowe towary trzeba je podmienić ręcznie.

Będą prawidłowe w nowych TRANSAKCJACH dopiero jak powiążesz aukcje z towarami.

Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl

Dokładnie w sello to się nazywa "powiązanie towarów"  w Akcje ->trwające.

Pierwsze po wyskoczeniu błędu usunąłem powiązanie towaru -  błąd wskazywał brak połączenia.

Następny krok powiązanie towarów na nowo, próba czy działa, niestety nic to nie dało.

To co robiłem po drodze to odłączenie SN od selo i ponowne połączenie tak samo jak wyżej.

Usunąłem wszystkie zamówienia i je zaimportowałem, to samo. W tym kroku udało mi się zmienić atrybuty z "towar jednorazowy" na jego brak.

Problem pojawił się po zawieszeniu sello, wszystkie powiązane produkty sello i SN zmieniły się na towar jednorazowy, co ciekawe klienta dane do FS przenosił.

Przenoszenie danych klienta do SN daje stwierdzenie poprawności komunikacji.

Obecnie jestem po nowej instalacji i wszystko śmiga tak jak powinno.

 

Wielka Prośba do @Bartosz Rosa  proszę dopisać do listy możliwość zapisywania ustawień dla sello do pliku, przy ponownej instalacji przynajmniej 2h do przodu.

 

Link to postu
1 minutę temu, Qba s napisał:

To co robiłem po drodze to odłączenie SN od selo i ponowne połączenie tak samo jak wyżej.

Odłączenie od Subiekta przyciskiem, który wskazałem powyżej powoduje usunięcie wszystkich powiązań.

Naprawa nie jest łatwa, ale opisywana już na forum. Poczekaj na bardziej biegłych w temacie, niż ja...

 

Ew. odtwórz bazę Sello z kopii zapasowej sprzed odłączenia do Subiekta.

  • Dziękuję 1
Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl

Po odłączeniu od subiekta wystarczy usunąć zamówienia oraz zablokować ich  pobieranie, powiązać towary, pobrać zamówienia i wszystko śmiga jak powinno.

Odnośnie odtwarzania bazy raczej odpuszczę, ostatnie wersje wersje miały troszeczkę problemów a tak wszystko na razie wygląda OK. 

Dzięki za pomoc

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...