Skocz do zawartości

Przenoszenie numeru zamówienia "oryginalnego" na fakturę

Polecane posty

Witam,

W zamówieniu od klienta drugie pole od góry nazywa się oryginał i jak mniemam służy do wpisania numeru zamówienia klienta (chodzi o ich numer), zapewne koresponduje z polem "data oryginału".

Pytanie brzmi: naturalną rzeczą jest przeniesienie tych danych na wydruk faktury, która powstaje z takiego zamówienia. Jak to zrobić ? Nie znalazłem takiego parametru, a aż nie chce mi się wierzyć, że tej opcji nie ma.

Wiem że się przenoszą uwagi, ale one są wykorzystywane do czegoś innego. Z drugiej strony jeśli nr zamówienia oryginalnego ma być wpisywany w pole uwagi to po co pole oryginał ?

 

Link to postu
42 minuty temu, Marcin Stefanowski napisał:

Pytanie brzmi: naturalną rzeczą jest przeniesienie tych danych na wydruk faktury, która powstaje z takiego zamówienia. Jak to zrobić ? Nie znalazłem takiego parametru, a aż nie chce mi się wierzyć, że tej opcji nie ma.

To jest niestety bardziej skomplikowane. Otóż z kilku zamówień klienta może powstać jedna lub więcej WZ, a potem jedna lub więcej FS. My np. wyświetlamy te dane klientowi na fakturze sprzedaży, ale na pozycjach dokumentu, właśnie przez powyższe możliwości - wersja NEXO PRO, umożliwia zaawansowaną edycję wzorców wydruku, dzięki czemu można takie rzeczy dodawać.

Link to postu
Dnia 31.01.2020 o 17:28, Radomił Ząbik napisał:

To jest niestety bardziej skomplikowane. Otóż z kilku zamówień klienta może powstać jedna lub więcej WZ, a potem jedna lub więcej FS. My np. wyświetlamy te dane klientowi na fakturze sprzedaży, ale na pozycjach dokumentu, właśnie przez powyższe możliwości - wersja NEXO PRO, umożliwia zaawansowaną edycję wzorców wydruku, dzięki czemu można takie rzeczy dodawać.

Przy takim wariancie jak podajesz to fakt, niemniej ja myślę o prostej sprawie - jedno zamówienie i powstająca z niego faktura. Uwagi się przenoszą a oryginalny numer zamówienia nie ?

Link to postu

Panie @Marcin Stefanowski jak co jeśli wystarczą Panu informacje per pozycja to w edycji wzorca trzeba dodać 

Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny

oraz dodać brakujące powiązania.

Niestety wymagana jest wersja Pro w celu edycji wzorca.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 31.01.2020 o 16:44, Marcin Stefanowski napisał:

Witam,

W zamówieniu od klienta drugie pole od góry nazywa się oryginał i jak mniemam służy do wpisania numeru zamówienia klienta (chodzi o ich numer), zapewne koresponduje z polem "data oryginału".

Pytanie brzmi: naturalną rzeczą jest przeniesienie tych danych na wydruk faktury, która powstaje z takiego zamówienia. Jak to zrobić ? Nie znalazłem takiego parametru, a aż nie chce mi się wierzyć, że tej opcji nie ma.

Wiem że się przenoszą uwagi, ale one są wykorzystywane do czegoś innego. Z drugiej strony jeśli nr zamówienia oryginalnego ma być wpisywany w pole uwagi to po co pole oryginał ?

 

Gdzie znajduję się to pole? Ja takiego nie mam

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 3.02.2020 o 10:34, Adam G napisał:

Panie @Marcin Stefanowski jak co jeśli wystarczą Panu informacje per pozycja to w edycji wzorca trzeba dodać 


Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny

oraz dodać brakujące powiązania.

Niestety wymagana jest wersja Pro w celu edycji wzorca.

w jaki sposób dodać powiązanie? wyskakuje mi błąd "property is not found"

Link to postu

Generalnie numer zamówienia oryginalnego z ZK, to już chyba powinien trafić do domyślnego wzorca FS/WZ zaimplementowanego przez InsERT, bo jest to notorycznie poruszany temat. Ci, którzy już to zrobili, raczej nie będą mieli problemu z kompatybilnością, bo i tak pracują na już powielonych wzorcach.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wyświetlanie numeru zewnętrznego zamówienia na WZ i FS. 

Tylko dla użytkowników NEXO Pro.

 

1. Wchodzimy we wzorce wydruku. Zaznaczamy i powielamy dokument na którym chcemy dodać numer zewnętrzny (wbudowanego nie można poprawiać stąd ta operacja).

1.thumb.png.ff8269d463aa892fb8288592d746bd64.png

 

2. Dodajemy na wykazie pozycji nową pozycję którą przerobimy na numer zewnętrzny (w moim przypadku "opis towaru"). Zmieniamy nazwę wyświetlaną na żądaną np. Numer zewnętrzny. Zapisujemy i wychodzimy.

2.thumb.png.554a2f970b4fe03d9e1d6afc3b984a53.png

3. Klikamy u góry popraw wzorzec. W okienku przechodzimy w "Raport - Strona dodatkowa". Odnajdujemy nazwę którą nadaliśmy pozycji na dokumencie (w tym przypadku "Numer zewnętrzny"). W tym samym miejscu na dole klikamy dwukrotnie na okienko żeby je edytować. 

 

W tym przypadku 4. kolumna 3.wiersz, więc klikamy okienko w 4. kolumnie 3. wierszu poniżej.

3.thumb.png.154bf74c0e80c3816a0246461872b497.png

 

4. Przechodzimy na "Expression" i zamiast tekstu który się tam znajduje wklejamy jak poniżej.

 

Jeżeli na FS chcemy widzieć numer zewnętrzny zamówienia:

{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny}

 

Jeżeli na WZ chcemy widzieć numer zewnętrzny zamówienia:

{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny}

 

WZ bezpośrednio realizuje ZK, a FS realizuje WZ - które realizuje ZK. Stąd podwójny zapis PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.

 

Klikamy OK.

4.thumb.png.9fbf859f84c0df03ef8d383cbc1ea1cd.png

 

5. Na dole po prawej klikamy "Dictionary". Musimy odtworzyć łańcuch

"Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny"

 

Przechodzimy w drzewku pozycji Dokument -> Pozycje -> encjaPozycji. Klikamy prawym, wybieramy "New Business Object...". Z listy wybieramy PozycjeRealizowane, klikamy OK, w następnym okienku również OK. Mamy już "Dokument -> Pozycje -> encjaPozycji -> PozycjeRealizowane" Teraz znowu prawym w "PozycjeRealizowane", "New Business Object..." i dodajemy PozycjaRealizowana. Powtarzamy analogicznie aż utworzymy całe powiązanie.

5.thumb.png.76ee10b7c6059567a1fa6ddb0e817e29.png

6.thumb.png.26dd805bcc6a2ec83edc2cc797b99332.png

Dokument -> Pozycje -> encjaPozycji -> PozycjeRealizowane -> PozycjaRealizowana -> PozycjeRealizowane -> PozycjaRealizowana -> Dokument -> NumerZewnetrzny

7.thumb.png.dec5e4e5a027bda9e8b02bebf589491b.png

Zapisujemy i możemy wypróbować wzorzec.

 

Edytowane przez Krz Grz
Link to postu
W dniu 12.03.2021 o 09:32, Krz Grz napisał:

Zapisujemy i możemy wypróbować wzorzec.

Nie sprawdzałem, ale zdaje się nie zadziała w co najmniej 2 przypadkach:

- wystawienie FS bezpośrednio z ZK

- realizacji kilku WZ z tym samym asortymentem do jednej FS z konsolidacją pozycji.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.03.2021 o 22:53, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie sprawdzałem, ale zdaje się nie zadziała w co najmniej 2 przypadkach:

- wystawienie FS bezpośrednio z ZK

- realizacji kilku WZ z tym samym asortymentem do jednej FS z konsolidacją pozycji.

Właśnie u mnie jest taka sytuacja, że realizujemy FS bezpośrednio z ZK i nie działa powyższa opcja.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...