Skocz do zawartości

Lista na gridzie nie załadowana do końca - nie odnajduje pozycji

Polecane posty

W Sello najprawdopodobniej brakuje mechanizmu, który sprawdza czy dana lista w danym module załadowała  się w pełni. Chodzi np. o transakcje, mam ich teraz w Sello ponad pół miliona i gdy przechodzę na zakładkę TRANSAKCJE > WSZYSTKIE to ładuje się jakiś czas a potem podczas szukania nie odnajduje wyniku. Jak zmienię filtr na ostatni miesiąc to jest w porządku. Czym to może być spowodowane? Czy nie chodzi tutaj czasem o przekroczenie czasu oczekiwania na odpowiedź serwera tak jak to ma miejsce np. w Subiekt GT i wtedy trzeba w rejestrze zmieniać timeout, który bodajże jest ustawiony na 60s?

Edit: Znalazłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. Podczas szukania, kiedy nie znalazło nic a powinno, wyświetliła się kwota tej transakcji na gridzie (w podsumowaniu na dole). Załączam zrzut ekranu.

nie_znalazlo_transakcji_ale_pokazuje_wartosc.thumb.png.60a742b3c00c4ee6955628db225de6ce.png

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
2 godziny temu, maniootek • napisał:

Czy nie chodzi tutaj czasem o przekroczenie czasu oczekiwania na odpowiedź serwera tak jak to ma miejsce np. w Subiekt GT i wtedy trzeba w rejestrze zmieniać timeout, który bodajże jest ustawiony na 60s?

To może być przyczyna.

Kwota mogła się wyliczyć ponieważ podsumowanie korzysta z osobnego zapytania do bazy, natomiast górny grid prawdopodobnie dostał timeouta.

Nie myślałem nad nową bazą?

 

Link to postu

Czy nie dało by się w takim przypadku dorobić dymka z wiadomością "Przekroczono czas oczekiwania na odpowiedź serwera - lista niekompletna - sugerowane rozwiązanie - zwiększenie czasu na odpowiedź"
Fajnie gdyby też z poziomu np. Programu Serwisowego Sello dało by się taki czas wydłużyć? Chyba, że już jest taka opcja?

Dnia 3.02.2020 o 10:29, Bartosz Rosa napisał:

Nie myślałem nad nową bazą?

To jest już moja druga baza i pamiętam, że było dużo problemów, żeby to zrealizować.

- przeniesienie szablonów aukcji/szablonów opisów

- przeniesienie pól własnych towarów

- przeniesienie towarów utworzonych w Sello (nie pobranych z Subiekta)

- kontrahenci się dublowali w Subiekcie, jeżeli na starej bazie ten sam klient już u mnie coś kupił

- przeniesienie parametrów

- przeniesienie słowników (cechy, grupy, liczniki, wydruki, mapowanie wysyłek itp. itd.)

Może Sello kiedyś pomoże w tym?


 

  • Lubię to 1
Link to postu

W razie czego przesyłam info jak to wygląda w Insert GT (korzystam z tego ze względu na dużą ilość dokumentów i długi czas wczytywania danych):

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1367,insert-gt-przekroczenie-czasu-oczekiwania-na-odpowiedz-serwera.html

Na obiekcie ADO połączenia z SQL używa się atrybutu CommandTimeout i domyślnie on ma wartość "30" (30-sekund)

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Może to zadziałać również w Sello, z tym, że Connection Properties są w innej ścieżce

image.png.4a8e6a1ba36a2f4fedaa663f2bb64679.png

Nie sprawdzałem tego.

Zrobiłem analogicznie wg instrukcji dla Subiekta GT dla tej gałęzi ale niestety nie działa. Restartowałem komputer i nic. Za każdym razem jest 60-sekund timeout

Link to postu

Zweryfikowałem to i się okazuje, że timeout odczytywany jest z takiej ścieżki:

HKCU\Software\InsERT\Sello\Archiwizator\1.0\Connection Properties\Command Timeout

Przy okazji tego typu zabaw, polecam:

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/procmon

 

  • Lubię to 1
Link to postu
51 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Zweryfikowałem to i się okazuje, że timeout odczytywany jest z takiej ścieżki:


HKCU\Software\InsERT\Sello\Archiwizator\1.0\Connection Properties\Command Timeout

 

Fajny ten programik! Przeszukałem w zapytaniach do rejestru z Sello frazy "Connection Timeout" oraz "ConnectionTimeout" (bez spacji) i ustawiłem wartości DWORD na 180 (180-sekund) w rejestrze. Niestety efekt dalej ten sam. Szukanie transakcji po nicku w module TRANSAKCJE, który zawiera 600tys transakcji kończy się pustym wynikiem po równych 60-sekundach.

 

1786488391_connectiontimeout.thumb.PNG.23c7d69f52d8be4379ac313dcfd1af8e.PNG

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Bo wyszukałeś Connection Timeout a nie Command Timeout. Pierwszy z nich służy do łączenia z serwerem, co trwa zazwyczaj krótko. Drugi jest używany przy wywoływaniu poleceń w SQL.

Ale ze mnie gapa! Teraz śmiga! Tzn ustawiłem na 6 min i dalej mi nie znalazło tej transakcji :P Myślę, że gdyby w Sello lepiej była zrobiona wyszukiwarka (tzn. można by zdefiniować dokładną informację jaką się szuka) to znacznie by się skrócił czas oczekiwania na wyniki wyszukiwania. W moim przypadku przydała by się opcja - szukaj tylko po nicku a nie dodatkowo jeszcze w polu imię, nazwisko, nazwa firmy.

Tak czy siak, przesyłam kod jak by ktoś sobie chciał zwiększyć czas oczekiwania na odpowiedź serwera z 60 na 180-sekund. Wystarczy wkleić do notatnika i zapisać jako plik .reg i uruchomić

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Archiwizator\1.0\Connection Properties]
"Command Timeout"=dword:000000b4

 

  • Lubię to 2
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...