Skocz do zawartości

Sello 1.33 nie pobiera wszystkich trnasakcji

Polecane posty

witam,
po aktualizacji Sello do 1.33 Sello nie pobiera wszystkich transakcji.
 
Od czasu aktualizacji wersji do 1.33 Sello nie pobiera wszystkich transakcji.
Pobiera tylko kurier Inpost, oraz paczkomaty Inpost Allegro
 
NIE pobiera gdy klient wybierze np Pocztex 48 lub odbiór w punkcie  ...
 
Czy ktoś miał w.w. przypadłość?
W jaki sposób można porawadzić sobie z tą sytuacją?
 
?

SELLO.JPG

Link to postu

Mam poprawnie skonfigurowane, do tej pory wszystko działało. Co ciekawe, nie przychodzi żaden komunikat odnośnie tego zamówienia (nie wywala żadnego błędu). Tak jakby zamówienie wcale nie istniało, jakby sello go wcale nie widziało?  Jest to zakup za pobraniem dokonany przez niezarejestrowanego użytkownika.

Link to postu

@DANUTA MATUSZEWSKA to jeszcze jedno zostało, naciskamy w lewym górnym rogu postać sello

I po kolei narzędzia->synchronizuj parametry z serwisu. Czekamy aż zaktualizuje później jeszcze raz ustawienia->słowniki->wysyłka towarów

Sprawdzamy czy dobrze podpinane i czy nie są zdublowane dostawy, nieaktywne dostawy odpinamy.

Usuwamy zamówienia z oczekuje na płatność i lewy górny róg wyślij/odbierz->wszystko.

Link to postu

Wymusiłam synchronizację parametrów. Sprawdziłam ustawienia wysyłki, wszystko dobrze podpięte, nic nie zdublowane. Zrobiłam "wyślij/odbierz" wszystko.

Nie pomogło.

Mam trzy rodzaje wysyłki: 1. Allegro Paczkomaty InPost po przedpłacie, 2. Allegro MiniKurier InPost po przedpłacie, 3. Allegro MiniKurier Inpost za pobraniem.

Działa tylko paczkomat, program nie widzi nowych transakcji w których jest minikurier pobranie bądź minikurier przedpłata.

Link to postu

Chyba jednak działa. Transakcja z opcją Minikurier po przedpłacie była stara (nie dzisiejsza), przy dokonaniu wpłaty przez Kupującego nie pojawił się czerwony formularz jak to było wcześniej, zatem nie widziałam że dane się naniosły. Natomiast co do pobrań, znalazłam wątek tu na forum że przenoszą się do zakładki "do paczek" i tam znalazłam zguby. 

Dziękuję za pomoc.

Link to postu

Próbowałem "wszystkiego" i nic.

Prawdopodbnie przyczyna leży po stronie słowniki / wysyłka / dostwccy

Może ktoś poratowac jak to fachowo poustawiać aby było poprawnie?

 

Możli link lub instrukacja krok po kroku ?

Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.

 

Przykłądowe błędy:

Ponowne pobieranie zamówienia "f04a4a62-4714-11ea-b740-5f347debe724" użytkownika "AD-AUTO" z konta aua Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro: "Allegro Paczkomaty 24/7 InPost"
 

"Ponowne pobieranie zamówienia "323b5ac2-469a-11ea-b547-a96145675d6a" użytkownika "!g_76630469" z koy na Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro: "Paczka48 pobranie"
 

Ponowne pobieranie zamówienia "1de0e519-45d5-11ea-b547-a96145675d6a" użytkownika "wacman26" z konta aut na Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro: "Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch"
 

Link to postu
17 godzin temu, DANUTA MATUSZEWSKA napisał:

Mam poprawnie skonfigurowane, do tej pory wszystko działało.

Wersja 1.33 wnosi bardzo dużo zmian i niektóre rzeczy, jak powiązania dostaw Sello - Allegro muszą zostać naprostowane aby transakcje się pobierały.

19 godzin temu, Piotr Samsel napisał:

W jaki sposób można porawadzić sobie z tą sytuacją?

Włożyliśmy bardzo dużo pracy w to, aby błędy raportowane w programie były bardziej czytelne, w pierwszej kolejności proszę przeczytać jego treść. W wielu błędach, prócz informacji jaka operacja zawiodło, dlaczego zawiodła, pojawia się również informacja, co należy w takiej sytuacji zrobić. Niektóre błędy mają nawet dodatkowy przycisk z żarówką umożliwiający wyświetlenie np wprost wątku na naszym forum z rozwiązaniem problemu.

To jest tylko fragment błędu. Po najechaniu na niego kursorem na dole pojawi się pełna jego treść, w której będzie napisane co jest nie tak i jak to naprawić

image.png.62d22ed8b378030ef76beb5e49a16b9e.png

17 godzin temu, DANUTA MATUSZEWSKA napisał:

o ciekawe, nie przychodzi żaden komunikat odnośnie tego zamówienia (nie wywala żadnego błędu). Tak jakby zamówienie wcale nie istniało, jakby sello go wcale nie widziało?  Jest to zakup za pobraniem dokonany przez niezarejestrowanego użytkownika.

Proszę zajrzeć do zakładki DO PACZEK. Tam lądują transakcje w których kupujący wybrał pobranie.

3 godziny temu, Piotr Samsel napisał:

Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.

 

3 godziny temu, Piotr Samsel napisał:

Ponowne pobieranie zamówienia "f04a4a62-4714-11ea-b740-5f347debe724" użytkownika "AD-AUTO" z konta aua Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro: "Allegro Paczkomaty 24/7 InPost"

Instrukcja jest zawarta w treści błędu. W zasadzie musiałbym ją przepisać tutaj:

  1. Proszę wejść w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów
  2. Odszukać dostawę Sello, która odpowiada wysyłce Allegro o nazwie Paczkomaty 24/7 InPost
  3. Wejść w edycję dostawy dwukrotnie na niej klikając
  4. W polu Dostawy Allegro proszę wybrać Paczkomaty 24/7 InPost zwracając szczególną uwagę na nazwę - musi się zgadzać co do literki. Zatem Allegro Paczkomaty 24/7 InPost to nie jest to samo co Paczkomaty 24/7 InPost.
  5. Pozbyć się ewentualnych nieprawidłowych powiązań występujących w tej lub innej dostawie Sello.

Poniżej zdjęcie poglądowe dotyczące Punktów odbioru.

image.png.6916610bc93192134717c81ccc50150c.png

Link to postu
 
Sprawa prawdopodobnie jest prosta choć u mnie wciąż nierozwiązana.
Czy może Pan podać instrukcję które pola i w jaki sposób yzypełnić przy słoniku dostaw wysyłek aby działało poprawnie?
Przesyłam screeny jak to u mnie wygląda?
Być może jest szablon lub schamat jak to ustawić ( koszystam z Inpostu oraz Poczty)

S1.JPG

SS.JPG

SSSS.JPG

Link to postu

Tutaj chociażby jest pierwszy błąd:

image.png.497b1beedd05f0b76fb5e71c6146669e.png

 

Jeśli przesyłka w Sello w sekcji OPCJE DOSTAWY jest oznaczona jako pobranie to nie można do niej przypisywać dostawy płatnej z góry, czyli Allegro Kurier24 InPost. Trzeba do niej przypisać Allegro Kurier24 InPost pobranie. Tę aktualnie przypisaną usunąć krzyżykiem i dodać plusem odpowiednią.

W przyszłych wersjach ułatwimy to zadanie, tak aby pojawiały się na liście tylko poprawne dostawy do wyboru. Niestety kiedyś w Allegro był bałagan w nazewnictwie, raz były przesyłki pobraniowe, raz po przedpłacie co trudno było rozczytać - stąd też niepoprawne powiązania, które teraz muszą być wyprostowane aby poprawnie wszystko działało.

Trzeba tak przelecieć po wszystkich używanych dostawach i sprawdzić czy na 100% dostawa Allegro zgadza się z po pierwsze z nazwą w Sello (żeby nie było mylnych sytuacji, że dostawa nazywa się Paczkomat, a to może być np Allegro Paczkomat, lub zwykły Paczkomat) a przede wszystkim czy znacznik pobranie jest zaznaczony tam gdzie powiązana dostawa Allegro ma pobranie. Jeśli nie, to trzeba podmienić aby była zgodność.

Link to postu
15 minut temu, Piotr Samsel napisał:

Dziękuje, sprawdzę dokładnie.

Proszę również o informacje jak uzupełnić wszystkie pozostałe pola w opcjach dostawcy , które wypełnić i w jaki sposób a które pozostawić puste?\

Może jest ku temu jakaś gotowa instrukcja ?

Mają być powiązane tylko te, które odnoszą się do sposobów dostaw używanych w Twojej firmie.

Link to postu

Sprawa wydaje się prosta - oczywiści jak ktoś się na tym zna.

Próbowałem wielu kombinacji i wskazówek z formum - niestety bez elektów.

Czy mógłby ktoś przesłać właściwe ustaweienia chociażby dla jednej przykładowej dobrze ustawionej wysyłki?

 

Od trzech dni sello nie ściągnęło żadnej transakcji, lista zaległości rośnie.

 

Rozpaczliwie licze na pomoc.

Może jest ktoś w stanie spojrzeć poprzez zdalny dostęp??

 

Sello 1.333.JPG

Sello 1.3333.JPG

Link to postu
16 godzin temu, Piotr Samsel napisał:

Według mnie te ustawienia są prawidłowe, a dalej są błędy

Ustawienie wygląda na dobre, ale może być tutaj problem z niezainicjowanym słownikiem dostaw z Allegro. Proszę w menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu pobrać słownik dostaw:

image.png.30e461a0d7893bc0680af28b66ffd2a8.png

Następnie (po udanym pobraniu) wejść w tę dostawę jeszcze raz i zapisać ją.

 

Link to postu

Dziękuje, 

robiłem już wczoraj synchronizację wczoraj i dziś i niestety nic ....

Jaka może być inna przyczyna? Sello nie zapisuje absolutnie żadnej transakcji ( dane pobiera, wiadomości odbiera zapisuje ale transakcji już nie zapisuje).

Zaległości rosną w oczach :(

 

Czy mógby Pan doświadczonym okiem spojrzec poprzez zdalny dostęp w nasze selo lub w inny sposób udzielić skutecznej pomocy?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...