Skocz do zawartości

Nowy synchronizator sello/nexo

Polecane posty

Żeby nie było, że opowiadamy i nic nie robimy, to w skrócie:

  • W skład prac skład wchodziło wykonanie i sprawdzenie wielu różnych prototypów, próba rozwiązania wszystkich istotnych problemów, sprawdzenie czy wymyślone rozwiązanie zapewni działanie na takim poziomie jaki nas satysfakcjonuje.
  • Implementacja wszelkich mechanizmów związanych z synchronizacją (trafiły one faktycznie najpierw do synchronizatora Allegro, bo jego realizacja była pilniejsza)
  • Implementacja każdej możliwej do wykonania funkcji dla 3 systemów, Subiekt GT, Subiekt nexo, Navireo. Funkcje te to m.in: okna parametrów, synchronizacja słowników, towarów, tworzenie kontrahenta, aktualizacja kontrahenta, import zamówień, tworzenie dokumentów, wyświetlanie okien towarów, kontrahentów, dokumentów
  • Przetwarzanie poszczególnych funkcji w programie, w których wywoływane są funkcje systemu sprzedaży, tak aby zamiast starego synchronizatora używały nowego

Do tego prace nad tym były prowadzone z licznymi przerwami, dlatego tyle się to ciągnie. Praca nad 3 systemami równolegle jest już sama w sobie czasochłonna, jeśli trzeba się pomiędzy nimi przełączać.

Obecnie jesteśmy przy czwartym punkcie, synchronizacja słowników, kontrahentów, towarów, zamówień jest już zrobiona. Trwają prace nad wystawianiem dokumentów.

Realnie, są szanse że nowy synchronizator pojawi się zatem na wiosnę. Czy wczesną czy późną to zależy od wielu czynników, jak chociażby zmiany w samym nexo, które najbardziej wpływają na nowy konektor i na konieczność dostosowywania go do nowych wersji, które się pojawiają.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

@Bartosz Rosa

Czy w wersji 1.36 został zaimplementowany nowy synchronizator Nexo/Sello? Jeśli tak, to czy poprawiono aktualizację pola danych Nabywcy ( a konkretnie jego nazwę)? Nie znalazłem tej informacji w opisie wersji.

Bartku, mamy środek lata i coraz więcej wściekłych klientów, którzy dostają błędne faktury. Przy dużej ilości transakcji nie da się tego wyłapać. 

Link to postu

Cytuję fragment informacji o wersji:

Cytat

NOWY SYNCHRONIZATOR SUBIEKTA

Długo wyczekiwana ogromna nowość, zarówno z punktu widzenia działania, jak i nowych możliwości oraz funkcji. W wersji 1.36 jest ona już zaimplementowana praktycznie w całości, ale jeszcze trwają ostatnie szlify przed rozpoczęciem betatestów z udziałem użytkowników. Moduł ten jest zbyt skomplikowany i ważny aby oddać go bez takich testów szerszemu gronu użytkowników. Dlatego też w ciągu najbliższych dni rozpoczniemy takie testy – prawdopodobnie dostarczając też wybranym użytkownikom doszlifowaną wersję programu.

Czy można dołączyć do grupy betatesterów?

Tak, chociaż staramy się kontrolować liczbę użytkowników w niej będących tak abyśmy mogli w miarę sprawnie reagować na wczesne problemy. Chęć uczestnictwa w betatestach nowych wersji można przesłać do nas na forum, aczkolwiek nie jest to równoznaczne z udzieleniem dostępu. Skorzystamy z tego gdy będziemy potrzebować szerszych testów. Dobrze też, aby zgłaszały się raczej osoby doświadczone, które będą sobie w stanie poradzić w razie wystąpienia problemów z działaniem nowych funkcji.

Nowy synchronizator jest, ale domyślnie Sello działa jeszcze na starym. Tak jak wspominałem wcześniej, najpierw planujemy uruchomić go u wybranych użytkowników. Dopiero gdy wyeliminujemy problemy, które na pewno się pojawią, umożliwimy włączenie go u pozostałych użytkowników.

Niechciałbym odpowiadać na pytania, czy jakaś funkcja została poprawiona, bo w zasadzie nie rozpatrujemy tego czy konkretny problem został poprawiony, bo całość została napisana zupełnie od podstaw, więc wiele kwestii rozwiąże się sama. Zaadresowaliśmy w niej główne bolączki starego synchronizatora, skupiając się na ich wyeliminowaniu (głównie wynikały one z architektury).
Aczkolwiek ja bezpośrednio nie uczestniczę w pracach programistycznych czy testowych związanych z synchronizatorami Subiekta, więc bez sprawdzenia tego, nie jestem w stanie odpowiedzieć jak zachowa się konkretnych warunkach. Tak czy inaczej, już po włączeniu synchronizatora wszelkie stare i nowe sugestie będziemy realizować na bieżąco, bo przypomnę, że obecny synchronizator 1.0 od długiego czasu nie był aktualizowany ani rozwijany.

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak czy inaczej, już po włączeniu synchronizatora wszelkie stare i nowe sugestie będziemy realizować na bieżąco, bo przypomnę, że obecny synchronizator 1.0 od długiego czasu nie był aktualizowany ani rozwijany.

?

PS potrzebuję wysyłania TAG-ów allegro (tak jak teraz powiązanie z produktem allegro chociażby... czyli żeby wysłać i nie kasować przy zmianach) Ale to z kwartał pewnie zejdzie?

 

 

obraz.png.a046d5545b378388692bba19fdd87b8e.png

?

 

 

Bartku, czy widzisz w 1.36 jakąś możliwość przefiltrowania AUKCJI TRWAJĄCYCH po braku EAN w Specyficznych?

Czy brak EAN w starym polu oznacza, że go nie ma także w Specyficznych? a dodanie go do starego pola wpisuje go do Specyficznych?

 

 

W SZABLONIE nie zapisuje się u mnie Marka:

obraz.png.78dfac4361801f935519f6003a848f8c.pngobraz.png.98902bb2b5ad3cb24a4d27178478ea41.png        

 

Wpisuję PW i OK. Po otwarciu widnieje jak powyżej z prawej.

Marka w Allegro jest tu jako np. brak + inna LUB wybiera się z listy. W PW wpisuję nazwę tej Marki.

 

 

Bezpieczna procedura? Pojawia się na 1 bazie, na drugiej nie. Kiedyś już miałem problem po nowej instalacji... Ktoś jeszcze zgłaszał może?

obraz.png.05d4c655827ab90ab13284b22bb8f3a8.png

 

 

Teraz urlopik?

 

obraz.png

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
25 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bartku, czy widzisz w 1.36 jakąś możliwość przefiltrowania AUKCJI TRWAJĄCYCH po braku EAN w Specyficznych?

Nie, po parametrach specyficznych filtrować się nie da.

26 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W SZABLONIE nie zapisuje się u mnie Marka:

Sprawdzimy

27 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bezpieczna procedura? Pojawia się na 1 bazie, na drugiej nie. Kiedyś już miałem problem po nowej instalacji... Ktoś jeszcze zgłaszał może?

Naprawianie identyfikatorów jest całkowicie bezpieczne. Na wszelki wypadek można wstrzymać na chwilę prace na innych komputerach w sieci, aczkolwiek nie powinna ona mocno negatywnie wpłynąć na procedurę naprawczą.

 

29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Teraz urlopik?

Nie ma opcji :) - przynajmniej u mnie, bo już powstaje dla Was kolejna, fajna, ściśle tajna funkcja :).

Link to postu
36 minut temu, Bartosz Rosa napisał:
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bartku, czy widzisz w 1.36 jakąś możliwość przefiltrowania AUKCJI TRWAJĄCYCH po braku EAN w Specyficznych?

Nie, po parametrach specyficznych filtrować się nie da.

A czy wpisanie EAN do Specyficznych ustawia EAN tutaj:

obraz.png.d1ab033401ffc9cf57ec712212304d39.png

 

 

 

Link to postu
17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tu chyba nie zadziałało... W Specyficznych nie ma EAN-u

Ech, przeszło to niezauważone :). Dzięki za zwrócenie uwagi.

13 godzin temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Noooooo. Aż rozpaliłeś moją ciekawość do czerwoności.

Okazuje się, że właśnie wczoraj informacja została odtajniona w mailach od Allegro :). Punkt pierwszy: Wysyłam z Allegro.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:
19 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tu chyba nie zadziałało... W Specyficznych nie ma EAN-u

Ech, przeszło to niezauważone :). Dzięki za zwrócenie uwagi.

Czyli na razie globalnie to nie działa, czy tylko dla wybranych kategorii?

Link to postu
1 godzinę temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Nie mów. Kiedy to będzie w Sello????

Myślę, że w okolicach udostępnienia tej funkcji w Allegro, czyli we wrześniu.

34 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czyli na razie globalnie to nie działa, czy tylko dla wybranych kategorii?

Zmiany zbiorcze nie uwzględniają tych nowych pól z EANem i zmieniają pole przeznaczone tylko do odczytu.

Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

Zmiany zbiorcze nie uwzględniają tych nowych pól z EANem i zmieniają pole przeznaczone tylko do odczytu.

Tak to rozumiem (chyba), ale pisałeś, że jeśli wyśle się EAN "po staremu" i potem pobierze pełne dane do Sello, to w specyficznych EAN się ustawi (jak rozumiem i w Sello i w Allegro). Zacząłem próbować i napotkałem błąd. Napisałeś, że do poprawki. Więc dopytuję - powyższa metoda działa już? czy dopiero będzie działać? Albo jest jeszcze inaczej?

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Działa ale jeśli ustawisz EAN normalnie w oknie aukcji. Nie działa, gdy zrobisz to samo przez zmiany zbiorcze. Zmianami zbiorczymi trzeba nadal ustawiać EAN w specyficznych.

Może się nie rozumiemy, bo w takim wypadku dla TRWAJĄCYCH nie działa bo nie da się edytować aukcji...

obraz.png.4dafd166c79f0138104a054ce23759b0.png

 

 

Jeszcze pytanie co do wznawiania: z uwagi na to, że w ZAKOŃCZONYCH nie ma filtracji, które aukcje są powiązane z TOWARAMI nie wystawionymi na koncie X + wyświetlanie tylko 1 z nich (zakończonej najpóźniej) może się zdarzyć, że wznowię przypadkiem coś co już jest wystawione na allegro? Czy jest jakieś zabezpieczenie przed takim zachowaniem programu?

Coś w rodzaju filtra:

obraz.png.6006b50dba97b21951c04ef6d9e237e8.png

(tylko z poprawnymi opisami, bo dzisiaj coś się pokrzaczyło ? )

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może się nie rozumiemy, bo w takim wypadku dla TRWAJĄCYCH nie działa bo nie da się edytować aukcji...

Dla trwających, z okna zmian zbiorczych nie zadziała ustawianie EANu, tylko EANu w specyficznych - o to mi chodzi.

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

może się zdarzyć, że wznowię przypadkiem coś co już jest wystawione na allegro? Czy jest jakieś zabezpieczenie przed takim zachowaniem programu?

Może się tak zdarzyć. Sposób na wyfiltrowanie tylko najnowszych wraz z filtrem niewystawionych trzeba jeszcze przemyśleć, więc daliśmy na razie najprostszą wersję wznawiania aby poznać konkretne potrzeby i zrobić to zgodnie z potrzebami.

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

(tylko z poprawnymi opisami, bo dzisiaj coś się pokrzaczyło ? )

W filtrach masz takie dziwne wartości? Wiesz jak uzyskać taki popsuty efekt?

 

Link to postu
Dnia 12.08.2020 o 10:52, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W SZABLONIE nie zapisuje się u mnie Marka:

A to udało się sprawdzić?

 

 

Dnia 12.08.2020 o 12:26, Bartosz Rosa napisał:

Nie, te pola są poniekąd niezależne. Ale wysłanie EANu do Allegro przez dowolne z tych pól i odebranie pełnych danych z Allegro ustawi ten EAN w dwóch miejscach na ten sam.

Rozumiem - czyli to jest niewykonalne na TRWAJĄCYCH > w scenariuszu gdy chcę wysłać EAN w stary sposób (nie w specyficznych).

 

 

4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Sposób na wyfiltrowanie tylko najnowszych wraz z filtrem niewystawionych trzeba jeszcze przemyśleć

On już jest w TOWARACH tylko go przenieść (tak prosto się to pisze...), żeby wyfiltrować ZAKOŃCZONE tak, aby została lista o tej samej ilości i zawartości co filtrowana przy TOWARACH (jak wyżej). Będzie tak, jeśli Sello pobierze liczbę DOSTĘPNYCH i będzie uwzględniało tylko najpóźniej zakończoną aukcję (wg TOWAR > AUKCJE).

Albo przenieść Wznawianie do sekcji TOWARY...?

 

 

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W filtrach masz takie dziwne wartości? Wiesz jak uzyskać taki popsuty efekt?

Filtry w TOWARACH, po każdej zmianie filtra ( bez wyboru / wybór / bez wybou / wybór... )

baza 1 (różne grupy towarowe)

obraz.png.4236e0c5f3e77836f3a7bcd8d6a36aa7.png

obraz.png.95728cdbbcfd4cce7382f1404a58a650.png

obraz.png.3489214e40e4bbef7aabfbc2c6ee83ba.png

baza 2 (różne grupy towarowe)

obraz.png.552803fc1c2af52db26d6bbe0e7e4378.png

obraz.png.bd1515a3b56cde99ac80b18b10dec2d7.png (miało być 5 liter, 2 pierwsze poprawne)

obraz.png.ab3bb41efc6d9b384ed03010d95a1db0.png

 

STAN

obraz.png.8d0a7db7c94facd1960df02f183a6d6f.png  obraz.png.120f31166d2330cf6444f77be49da417.png  obraz.png.001664073b7bf9690b4bda9a0a5748f6.png

 

Podobnie w filtrze CECHA, inne chyba OK.

 

Link to postu
Dnia 13.08.2020 o 14:21, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A to udało się sprawdzić?

Tak, powtarzamy ten problem.

 

Dnia 13.08.2020 o 14:21, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Filtry w TOWARACH, po każdej zmianie filtra ( bez wyboru / wybór / bez wybou / wybór... )

Oj oj, niedobrze. Zaraz to zbadamy. Niestety tego typu błędy nie zawsze na każdym sprzęcie wychodzą.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...