Skocz do zawartości

Brak możliwości zgrupowania transakcji

Polecane posty

Przeszłam świeżo na wersję 1.33 i mam pierwszą nową transakcję do zgrupowania. Jeden Kupujący zakupił dwa przedmioty, chciałam je zgrupować poprzez "grupuj wg formularzy" niestety wyskakuje komunikat "Wystąpił problem przy grupowaniu, szczegóły poniżej: ? Operacja nie powiodła się". Brak jakichkolwiek informacji co jest nie tak.

Obie transakcje mają status "do zgrupowania (można przetwarzać)".

Proszę o informację co robię nie tak bądź gdzie szukać rozwiązania.

Link to postu
23 minuty temu, DANUTA MATUSZEWSKA napisał:

Przeszłam świeżo na wersję 1.33 i mam pierwszą nową transakcję do zgrupowania. Jeden Kupujący zakupił dwa przedmioty, chciałam je zgrupować poprzez "grupuj wg formularzy" niestety wyskakuje komunikat "Wystąpił problem przy grupowaniu, szczegóły poniżej: ? Operacja nie powiodła się". Brak jakichkolwiek informacji co jest nie tak.

Obie transakcje mają status "do zgrupowania (można przetwarzać)".

Proszę o informację co robię nie tak bądź gdzie szukać rozwiązania.

Czy w allegro są to 2 różne zamówienia? Lub mają 2 różne nr zamówień allegro w Sello?

Jeżeli tak, to - o ile jest to zasadne - należy użyć innych opcji grupowania:

 

image.png.530393e338964b7fb3f1c5d5e6becf2d.png

 

Z zasady powinno się je realizować jako 2 oddzielne zamówienia.

Link to postu

Kupujący wypełnił jeden formularz w którym zaznaczył oba produkty. Numer zamówienia jest ten sam w przypadku obu przedmiotów. 

Użycie skrótu "CTRL+G" daje ten sam efekt. Gdzie jest grupowanie wg klienta? Bo w menu po prawej stronie mam tylko "grupuj wg formularzy".

Po wejściu pojedynczo w transakcję pojawia się komunikat na żółtym tle "Transakcja do zgrupowania. Transakcja ta wchodzi w skład grupowego zamówienia Allegro i należy ją zgrupować. Kupujący wypełnił formularz, który został już zatwierdzony."

Przesyłam zrzut ekranu błędu podczas grupowania.

błąd.jpg

Link to postu
9 minut temu, DANUTA MATUSZEWSKA napisał:

Ponadto, Klient najpierw otrzymał ode mnie dwa osobne powiadomienia o wysyłce za pobraniem każdego przedmiotu osobno i do każdego doliczony został koszt wysyłki.

Otrzymywanie przez Kupującego takich powiadomień będzie powodowało zbędne zamieszanie.

 

Stało się tak zapewne, ponieważ klient nie dodał obu towarów do koszyka w allegro, tylko kupił oddzielnie. To była jego (zapewne nieświadoma, znając klientów) decyzja, żeby złożyć 2 zamówienia (co allegro rozumie jako dwie wysyłki).

Link to postu

Formularz dostawy oraz informacja "sprzedałeś przedmiot poprzez kup teraz" mają tą samą godzinę. Przypuszczam iż zakup jednak był dokonany przez koszyk. 

Sello będzie się tak zachowywać przy takich zakupach? Bo jeżeli tak, to teraz jest więcej gmatwania przy takim zamówieniu niż było dotychczas.

Link to postu

Z tym Kupującym sobie poradziłam, ale chciałabym wiedzieć co na przyszłość, gdy ponownie jakiś Kupujący zakupi kilka szt i wybierze opcję za pobraniem. Rozumiem że takie zakupy będą znajdować się w zakładce "do paczek", czy każda pozycja będzie tam widoczna osobno? Czy też powinna wskoczyć sama zgrupowana?

Czy Kupujący do każdego przedmiotu będzie otrzymywał osobne powiadomienia o wysyłce za pobraniem z doliczeniem do każdej sztuki kosztu wysyłki, oraz czy będzie problem z grupowaniem takich transakcji?

Link to postu
14 godzin temu, DANUTA MATUSZEWSKA napisał:

czy każda pozycja będzie tam widoczna osobno? Czy też powinna wskoczyć sama zgrupowana?

Obecnie (jak również i w poprzednich wersjach) transakcje trzeba będzie zgrupować. Te do zgrupowania będą miały ikonkę

image.png.9a233e4b92c3b9e915c8277ded03bbf1.png

Pod warunkiem, że klient utworzy jedno zamówienie na kilka przedmiotów a nie każde osobno.

Automatyczne grupowanie pojawi się niedługo.

14 godzin temu, DANUTA MATUSZEWSKA napisał:

Czy Kupujący do każdego przedmiotu będzie otrzymywał osobne powiadomienia o wysyłce za pobraniem z doliczeniem do każdej sztuki kosztu wysyłki, oraz czy będzie problem z grupowaniem takich transakcji?

To zależy na jakie zdarzenie jest wysyłany e-mail. Jeśli na utworzenie transakcji to pójdą do każdej transakcji, jeśli na wysyłkę, która występuje po zgrupowaniu to pójdzie jedno.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...