Skocz do zawartości

Nie pobiera wszystkich transakcji, zmienia powiązania dostaw

Polecane posty

Drugie konto (osobna baza sello). Sello 1.33.1

Od aktualizacji przy pobieraniu występuje błąd:

 

Pobieranie aukcji, ofert kup teraz zakończonych z konta funsports w serwisie Allegro.pl (Polska) (0-100): Problem z komunikacją z serwerem Allegro

Brak autoryzacji konta wymaganej do połączenia z serwisem Allegro

 

Do tego ponieważ niektóre transakcje miały błąd związany z brakiem powiązania dostawy, mimo że wydawało mi się, że są już ustawione prawidłowo. Więc włączyłem synchronizację słowników dostaw i teraz na większości jest Allegro-Inpost.

Pomocy!

 

Oprócz tego pierwszy raz weszły do tej bazy zamówienia ze sklepu. To nie jest teraz najważniejszy problem, bo na szczęście te zamówienia zostały powielone na obu bazach.

 

Link to postu
16 godzin temu, Robert foto napisał:

Brak autoryzacji konta wymaganej do połączenia z serwisem Allegro

Proszę wykonać autoryzację konta w oknie zarządzania kontami i licencjami w szczegółach konta.

16 godzin temu, Robert foto napisał:

Więc włączyłem synchronizację słowników dostaw i teraz na większości jest Allegro-Inpost.

Proszę ustawić jedną bądź dwie dostawy prawidłowo i ponownie pobrać słownik dostaw - czy tym razem również dostawy się usuwają? Jeśli nie, to prawdopodobnie był skutek tego, że wcześniej nie było pobranych prawidłowych identyfikatorów tych dostaw.

Link to postu

Ponowne wykonanie tych samych czynności przyniosło pozytywny skutek.

 

W tym momencie pozostał mi chyba tylko problem powiązaniem 'przesyłka kurierska' i 'przesyłka kurierska pobranie'.
Kurier Fedex jest powiązany z 'kurier Fedex' i 'Przesyłka kurierska', a Kurier Fedex pobranie jest powiązany z 'kurier Fedex pobranie' i 'Przesyłka kurierska pobranie'.
W transakcjach Allegro, w których klienci wybiorą przesyłkę kurierską, w Sello wchodzi nam DPD, mimo, że ma powiązanie wyłącznie z 'Kurier DPD'.

Czy powinienem zrobić osobną (powieloną) pozycję dla 'przesyłka kurierska' żeby to funkcjonowało prawidłowo? Jeśli tak, to może warto usunąć przycisk plus w powiązaniach.

 

Edytowane przez Robert foto
Link to postu
5 minut temu, Robert foto napisał:

Kurier Fedex jest powiązany z 'kurier Fedex' i 'Przesyłka kurierska', a Kurier Fedex pobranie jest powiązany z 'kurier Fedex pobranie' i 'Przesyłka kurierska pobranie'.
W transakcjach Allegro, w których klienci wybiorą przesyłkę kurierską, w Sello wchodzi nam DPD, mimo, że ma powiązanie wyłącznie z 'Kurier DPD'.

Z Fedexa w sello usuń powiąznie do "przesyłka kurierska" i utwórz dla niej nową dostawę.

Fedex i 'kurierska' to na Allegro 2 różne opcje, w Sello musi być to odzwierciedlone.

Link to postu
16 godzin temu, Robert foto napisał:

W transakcjach Allegro, w których klienci wybiorą przesyłkę kurierską, w Sello wchodzi nam DPD, mimo, że ma powiązanie wyłącznie z 'Kurier DPD'.

Proszę sprawdzić co jest w DPD, prawdopodobnie jest tam również powiązanie z przesyłką kurierską. W takiej sytuacji gdy jedna dostawa Allegro będzie połączona z wieloma dostawami w Sello do transakcji trafi pierwsza z brzegu (zależnie jak baza danych zwróci). W Sello mamy w planach kilka usprawnień tego mechanizmu, m.in. taki, aby nie dopuszczał do takich sytuacji.

16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Fedex i 'kurierska' to na Allegro 2 różne opcje, w Sello musi być to odzwierciedlone.

Nie musi. Wiele dostaw Allegro może być zmapowanych na jedną dostawę Sello, ale jedna dostawa Allegro nie może być mapowana na wiele dostaw Sello - bo wtedy nie ma jednoznacznego przypisania co należy ustawić w transakcji.

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Witam.Pewnie to już jest gdzieś opisane ale nie znalazłem i jestem początkującym.

Chodzi mi o to że allegro czasami źle nalicza opłaty za paczki (za mała ilość  paczek lub kwota za mała inpost paczkomaty lub mini kurier) chciałbym w tym momencie zmienić wysłanie paczki kurierem innej firmy gdzie to taniej wyjdzie.Z jakim serwisem kurierskim można skonfigurować sello i z którym jest to najbardziej opłacalne  np 10-tka czy furgonetka?

Link to postu
15 godzin temu, Mirosław Antończyk napisał:

W tej chwili mam Inpost kurier ale Sello generuje błąd co zgłaszałem do  Inpostu ale jak narazie Inpost

w tej sprawie milczy

A czy uzupełniłeś dane integracji z inpost w USTAWIENIACH? Mianowicie ID i token dla Twojej firmy otrzymany z inpostu?

Link to postu
3 minuty temu, Mirosław Antończyk napisał:

Tak mam uzupełnione i nie działa allegro kurier inpost pozostałe formy takie jak mini kurier i paczkomaty działają.

Więc pewnie trzeba coś poprawić w konfiguracji tej dostawy. Porównaj jej konfigurację z pozostałymi.

A jakie są błędy tej integracji?

 

2 minuty temu, Mirosław Antończyk napisał:

Co to jest pp2?

Program zewnętrzny ProstaPaczka2. Osobiście dla innych dostaców niż inpost polecam.

Link to postu
1 godzinę temu, Kaczor . napisał:

Myślę, że @Bartosz Rosa się nie obrazi jak tu zostawię

Ja się nie obrażam, bo jestem już duży :).

Póki dany program nie jest bezpośrednią konkurencją dla Sello - a w tym wypadku nie jest, to nie ma powodu aby mieć coś przeciwko. Nie uderza to w nasze interesy a nawet stanowi wartość dodaną.

  • Haha 1
Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Więc pewnie trzeba coś poprawić w konfiguracji tej dostawy. Porównaj jej konfigurację z pozostałymi.

A jakie są błędy tej integracji?

 

Program zewnętrzny ProstaPaczka2. Osobiście dla innych dostaców niż inpost polecam.

Dziękuję za info,wypróbuję

Pozdrawiam

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...